Rīta Panorāma

ASV un ĶTR līderi vienojas par spriedzes mazināšanu attiecībās

Rīta Panorāma

Izrāde "Spīdolas nakts" – Raiņa valstisko ideālu vīzija šodien

Armija interesantāka par medicīnas studijām – Jānis Semjonovs

Armija interesantāka par medicīnas studijām – kadeta Jāņa Semjonova stāsts

Jānis Semjonovs nākamgad pabeigs studijas Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā. Pirms tam viņš bija uzsācis medicīnas studijas, tomēr sapratis, ka militārā sfēra viņam šķiet interesantāka par ārsta profesiju.

Semjonovs atzina: "Medicīnu studēt nav ļoti vienkārši. Es paņēmu akadēmisko gadu, kad centos darīt kaut ko citu, kas nav saistīts ar mācībām, un tad viena no lietām, ko es gribēju pamēģināt, bija Zemessardze. Tādējādi sasaistījos ar militāro dienestu."

Zemessardzē Jānim viss paticis, radās interese, un drīz vien viņš iestājās profesionālajā militārajā dienestā.

"Padienēju pāris gadus mehanizētajā kājnieku brigādē un tad nolēmu doties uz akadēmiju. Un tagad jau ceturtais gads, kad es šeit esmu un drīz arī pabeigšu. Tas, ko man dod akadēmija, tās ir zināšanas un spējas, kā vadīt personālu līdz vada sastāvam, kas ir 30, 40 cilvēki. Visu šo četru gadu laikā es esmu to mācījies un arī praktiski darījis, un esmu to apguvis tādā līmenī, lai varētu šo iestādi pabeigt," viņš sacīja.

Studiju laiks Jānim ir gana piepildīts, nemitīgi gūstot jaunas prasmes un zināšanas.

Runājot par ikdienu, viņš norādīja, ka varētu to pielīdzināt tam, kā tas ir jebkuram cilvēkam, kurš strādā no deviņiem līdz pieciem. "Mēs no rīta ierodamies darbā, – vai nu tās ir lekcijas visu dienu, kur mēs mācāmies, apgūstam kaut kādu jaunu vielu, vai arī mēs dodamies uz poligonu, kur mēs šo visu lekcijās iegūto vielu atstrādājam praktiski," teica kadets.

Gan Jānim, gan viņa ģimenei 18. novembris vienmēr ir bijusi nozīmīga diena.

"Tie ir tādi svētki, kuru laikā mēs, jebkurš pilsonis, apzinās to, ka viņš ir Latvijas iedzīvotājs un ka viņam ir jāpriecājas par to, ka mums ir sava valsts un ka mēs savā valstī varam dzīvot droši. Tās ir galvenās atziņas, ko šajā svētku periodā es tā pastiprināti izjūtu," viņš pauda.

Plāni šā gada svētkiem Jānim jau ir zināmi gana sen. Šai dienai viņš kopā ar studiju biedriem cītīgi gatavojas.

Kadets norādīja: "18. novembri es svinēšu, atrodoties 11. novembra krastmalā, jo es piedalīšos parādē. Mēs jau labu laiku trenējamies, lai reprezentētu akadēmiju šīs parādes ietvaros. Mēs soļosim, un atšķirībā no citām vienībām mēs būsim arī mazliet citādāk apģērbti. Jā, jūs varēsiet mūs redzēt televizorā."

Pēc parādes Jānis plāno 18. novembri kopā ar savu ģimeni svinēt kopā pie svētku galda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti