Dienas ziņas

Gājienā ar suņiem vēlas pievērst uzmanību cilvēku atbildībai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Labdarības brokastis īpašo bērnu ģimenēm

Jelgavā pirmreizi pasākums īpašo bērnu ģimenēm – Ziemassvētku noskaņu tver «Grinča brančā»

Otrās Adventes rītā Jelgavas pilsētas Pasta salā Latvijas Bērnu fonds rīkoja labdarības pasākumu "Grinča brančs" jeb vēlās brokastis, lai radītu svētku sajūtu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Gan pasākuma rīkotāji, gan ģimenes atzina – šo bērnu pateicība ir īpaši sirsnīga un patiesa, jo viņiem saviesīgu notikumu ikdienā ir maz. 

Bērni pasākumu baudīja – gan kopā būšanu, gan šļūkšanu no kalniņa, gan izmēģinot savus spēkus dažādās atrakcijās.

Latvijas Bērnu fonda Jelgavā vadītāja Diāna Gailuma sacīja: "Viņiem tā ikdiena ir ļoti grūta un ļoti izaicinoša, un viņiem ļoti grūti vispār iziet sabiedrībā, tāpēc tieši mūsu mērķis uzrunāt tieši šīs ģimenes, lai viņiem būtu iespēja, kur atnākt."

Pasākuma apmeklētājs Reinis pauda: "Vecākiem, kuriem ir bērns ar īpašām vajadzībām... labi, kamēr bija viens, bija vienkāršāk. Tagad, kad esam goda ģimene, trijatā ir ļoti grūti vispār kaut kur izrauties. Tā ir tā iespēja sevi piespiest un arī cilvēkos parādīties, un dot iespēju arī bērniem tomēr izkustēties, izpriecāties."

Bērnu fonda Jelgavas nodaļā šobrīd iesaistītas 35 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, tomēr pilsētā to ir krietni vairāk. Lai pirmie Ziemassvētku gaidīšanas svētki izdotos, talkā nāca arī fonda sadarbības partneris – Jelgavas "Valdeka" skola, kurā mācās 166 bērni ar īpašām vajadzībām.

"Valdekas" direktore Dace Eksa norādīja: "Mūsu skola dāvina trīs aktivitātes – ir virves vilkšana, ir mēģināšana ar hokeja nūjām trāpīt pa vārtiem un arī trešā aktivitāte, izmantojot dažādas bumbiņas, trāpīt mērķī, tad ir ļoti jauks kalns, pa kuru var šļūkt bērni, un slidotava."

Bez sportiskajām aktivitātēm visiem pasākuma apmeklētājiem tika pasniegtas gardas pusdienas.

Restorāna "Pilsētas elpa" vadītājs Roberts Lukša sacīja: "Mēs piems diviem gadiem pabarojām Jelgavas valstspilsētas slimnīcas mediķus – 350, kovida grūtākajā laikā. Pagājušajā gadā mans brālis Ventspilī – bērniem ar īpašām vajadzībām, un šobrīd esam Jelgavā – mājās."

Tradicionāli decembra mēnesī tiek rīkoti dažādi Ziemassvētku pasākumi ģimenēm, tomēr vēl ne reizi Jelgavas pilsētā nebija veltīts pasākums tām ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Eksa atzina: "Viņi brīnumu droši vien gaida, lai viņus mīl bez ierunas, bez tādas īpašas piepūles, mīl tāpēc, ka viņi vienkārši ir."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti