VIDEO. Migrēna 23 dienas mēnesī. Karīnas Zaņģes stāsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Migrēna 23 dienas mēnesī – kā Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāstīja Karīna Zaņģe, tāda ir viņas ikdiena. Slimība ietekmē viņas dzīvi, neļaujot viņai strādāt vai baudīt dzīvi pilnvērtīgi.

Karīnai tikai pirms pieciem gadiem diagnosticēja migrēnu, lai gan no galvassāpēm viņa cieš jau kopš skolas gadiem. 

Lai atrisinātu migrēnas problēmu, Karīna jau vairākus gadus meklējusi risinājumus un ārstēšanas veidus, izmēģinot dažādas zāles un terapijas. Diemžēl nav atradusi kādu konkrētu metodi, kas varētu atrisināt viņas problēmu. Bija arī trīs gadu posms, kad viņai trīs reizes mēnesī vajadzēja braukt pie ārstiem.

Galu galā neirologu konsīlijā secināts, ka meitenei ir hroniska migrēna.

"Migrēna klasiskam slimniekam ir trīs līdz piecas dienas mēnesī. Man migrēna ir 23 dienas mēnesī."

Sāpes nemazinās, bet Karīna ir samierinājusies ar savu veselības stāvokli. Tomēr migrēnas dēļ nācās mainīt vairākas darba vietas, jo ir arī būtisks jautājums par līdzcilvēku un darba devēju sapratni. Bieži vien cilvēki neizprot migrēnas smagumu un atsakās sniegt palīdzību, jo uzskata, ka galvassāpes ir tikai parasts stāvoklis. Viņa aicināja cilvēkus izprast migrēnas nopietnību un neapšaubīt slimības ietekmi uz cilvēka dzīvi.

"Ai, nu iedzer ibumetīnu un viss pāries,"

viņa ilustrēja, kā dažkārt tiek izprasta migrēnas problēma.

Bet migrēnas dēļ meitene nevarēja, piemēram, strādāt bankā un apkalpot klientus. Kad ir jāveic sarežģīti darījumi ar naudu, Karīna nav darbaspējīga, ja tajā brīdī uznāk migrēnas lēkmes.

Migrēnas var rasties periodiski un bieži ir saistītas ar citiem simptomiem, piemēram, sliktu dūšu, jutīgumu pret gaismu vai skaņām, vai acu redzes lauku miglojumu. Karīnas stāsts ir tikai viens no daudzajiem piemēriem, kas liecina par migrēnas ietekmi uz cilvēka dzīvi un darbaspējām.

Migrēnas nav vienkārši galvassāpes, bet gan sarežģīts un daudzpusīgs medicīnisks stāvoklis, kas bieži ir saistīts ar citām veselības problēmām. Tā ir ļoti individuāla slimība, un simptomi un to smagums cilvēkiem var ļoti atšķirties. Tā kā migrēnas ir sarežģīts un atšķirīgs stāvoklis, konsultēšanās ar speciālistu un personalizētas ārstēšanas plāna izveidošana ir būtiska, lai mazinātu migrēnas ietekmi uz cilvēka dzīvi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti