Rīta Panorāma

Zelenskis uzrunā ANO apsūdz Krieviju noziegumos pret cilvēci

Rīta Panorāma

Intervija ar LIZDA vadītāju Ingu Vanagu

Slovākijā uzbūvēta ledus baznīca

Slovākijā uzbūvēta ledus baznīca

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Slovākijā ledus skulptūru festivāla ietvaros uzbūvēta Jeruzalemes Svētā kapa baznīcas kopija. Tā simbolizē veidu, kā sadzīvot dažādu ticību un tautību cilvēkiem.

"Neskatoties uz to, ka tas ir kristiešu templis, Svētā kapa baznīcas atslēgas glabā musulmaņu ģimene, un tā katru gadu to atver un aizver," skaidroja projekta menedžeris Lukass Brodanskis. "Tāpēc, neskatoties uz dažādiem uzskatiem, cilvēki var dzīvot vienviet un mierā."

Ledus baznīcas Augstajos Tatros vairāk nekā 1200 metru augstumā virs jūras līmeņa tiek būvētas no 2013. gada un kļuvušas par iecienītu tūrisma galamērķi.

Šoreiz projektā talantīgā meistara Ādama Bakoša vadībā piedalījās 22 vietējie, kā arī Čehijas un Vācijas mākslinieki. Daži no tiem nebija apmeklējuši Jeruzalemi, bet spēja veikt darbu, vadoties pēc fotogrāfijām.

Bazilikas diametrs ir 25 metri, maksimālais augstums – 10 ar pusi metri, un tās būvniecībā tika izmantoti 1800 ledus bloki, kuru kopējais svars bija 225 tonnas.

Šajā vietā kalnos visu ziemu valda sals, tāpēc ledus ēka būs pieejama apmeklētājiem līdz nākamā gada aprīlim.

Lai arī ledus baznīcām ir laicīga jēga, daudzi viesi jau iepriekšējos gados atzina, ka šeit gūst mieru un jūtas kā īstos dievnamos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti