Sāksies ekspedīcija uz tālāko apdzīvoto vietu no Rīgas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Pirmdien, 15.septembrī tiks dots starts trīs drosmīgu jauniešu ekspedīcijai "Garākais ceļš uz tālāko vietu", kuras laikā plānots mērot ceļu līdz Pitas salai Jaunzēlandē, kas ir uzskatāma par tālāko apdzīvoto vietu no Rīgas. Biedrības "How many roads" organizētās ekspedīcijas dalībnieki savu ceļu uzsāks Rīgas Centrālajā dzelceļa stacijā, plkst.18:35, iekāpjot vilcienā Rīga-Minska.

Lai sasniegtu Pita salu, kas atrodas aptuveni 18 000 kilometru attālumā no Rīgas pa gaisa līniju, ekspedīcijas dalībnieki – Dainis Pudelis, Ivars Brencis un Laura Garā plāno šķērsot visu Āziju. Ekspedīcijas galamērķi plānots sasniegt 2015.gada otrajā pusē. Ceļojuma galamērķī jaunieši vēlas uzstādīt ceļazīmi ar norādi, ka šī ir tālākā apdzīvotā vieta no Latvijas galvaspilsētas Rīgas. Par Pita salas iedzīvotāju dzīvi, šīs vietas dabu un vēsturi tiks veidota dokumentāla filma, kas plašākai publikai varētu tikt demonstrēta 2016.gadā.

Ekspedīcijas dalībnieki plāno pēc iespējas mazāk izmantot avio transportu, vairāk ceļojot ar velosipēdiem, autobusiem, vilcieniem, kuģiem un citiem satiksmes līdzekļiem.

Ekspedīcijas gaitā netiks akcentēti ierastie tūrisma galamērķi, bet gan meklētas vēl neredzētas un neparādītas vietas, kurās bieži var atrast vairāk burvības. Par naktsmājām ceļotājiem visbiežāk kalpos līdzi paņemtā telts vai kāda viesmīlīga cilvēka piedāvātā pajumte. Tāpat arī maltītes plānots gatavot pašu spēkiem. Ekspedīcijas ceļš vīsies caur Baltkrieviju, Ukrainu (Krimu), Moldovu, Krieviju, Gruziju, Armēniju, Irānu, Pakistānu, Indiju, Šrilanku, Nepālu, Ķīnu, Hongkongu, Taizemi, Laosu, Kambodžu, Vjetnamu, Singapūru, Indonēziju, Malaiziju, Austrāliju un Jaunzēlandi. Maršrutā, protams, iespējamas arī korekcijas, ņemot vērā drošības situāciju attiecīgajā reģionā.

Biedrība "How Many Roads" dibināta 2014.gada sākumā ar mērķi rīkot pasaules apceļošanas piedzīvojumus, veicinot izpratni par kultūru daudzpusību, kultūrvēsturiskā mantojuma bagātību, dabas un cilvēku skaistumu un unikalitāti. Par redzēto un piedzīvoto biedrība informēs sabiedrību gan ceļotāju, gan sastapto acīm, parādot, ka cilvēcība, savstarpēja cieņa un sapratne ir visu cilvēci vienojošas vērtības, kas ir sastopamas visur.

Biedrība plāno aktīvi piesaistīt domubiedrus, kopīgi veidojot platformu, kas apvienotu netradicionāla tūrisma entuziastus un popularizētu šāda veida ceļošanu. Šāda platforma tiks veidota ar mērķi iedvesmot citus līdzīga veida aktivitāšu veikšanai, daloties ar viņiem piedzīvotajā.

Ekspedīcijas norisei varēs sekot līdzi biedrības interneta vietnē  un sociālajos tīklos. Pavadīt ceļotājus varēs Rīgas Centrālajā dzelceļa stacijā 15.septembrī no plkst.17.30 līdz 18.00.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti