Dienas ziņas

Pļaviņās ūdens līmenis Daugavā pazeminās

Dienas ziņas

Putnu vērošana Rudbāržos

Veicina interesi par Cēsu vēsturi

Par Cēsu pilsētas stāstnieku tagad var kļūt ikviens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Par savas pilsētas stāstnieku vai gidu Cēsīs nu var kļūt ikviens pilsētas iedzīvotājs. Šim nolūkam pilsētā tiek organizēts īpašs lekciju cikls “Izzini Cēsis”, kurā iespējams padziļināt zināšanas par mazpilsētas kultūras un dabas mantojumu.

Lekciju ciklā “Izzini Cēsis” katrā reizē tiek aplūkota cita tēma. Šajā apmeklētāji iepazīstināti ar Cēsu pilsētas baznīcu vēsturi. Tā nu interesentu pulkā šoreiz arī cilvēki no vietējām draudzēm. Cēsu katoļu draudzes prāvests te gan ieradies nevis, lai iegūtu gida diplomu, bet, lai vienkārši uzzinātu ko vairāk, kas var arī noderēt reizēs, kad atbrauc kādi viesi.

“Šovakar ir tieši tēma par baznīcām Vidzemē un Cēsīs, un es esmu Cēsu katoļu draudzes jaunais prāvests, un ļoti interesē tieši tā vēsturiskā daļa, kas mums nekur nebija pieejama līdz šim. Man žēl patiesībā, ka es pagājušā mēnesī palaidu tās iepriekšējās lekcijas, kas bija vispār par pilsētu un tā ir fantastiska iespēja," atzīst Cēsu katoļu draudzes prāvests Ronalds Melkers.

Cēsīs gidu kursi notiek jau kopš 2004.gada. Tajos tie sagatavoti darbam vasaras sezonā. Laika gaitā interesentu gan kļuvis mazāk, jo ne visi no tiem, kuri diplomu jau ieguvuši, savas zināšanas nāk atsvaidzināt un ne katrs arī vēlas iziet pilnu apmācību ciklu, jo interesē tikai atsevišķas lekciju tēmas. Tā nu šogad apmācības var apmeklēt ikviens, lai gan paši kļūtu zinošāki par Cēsu vēsturi, gan arī, ja nepieciešams, spētu par to kvalitatīvi pastāstīt citiem. Un tā kā apmācības notiek reizē ar profesionāliem gidiem, tā arī iespēja iepazīties ar šo profesiju.

“Mēs esam trāpījuši mērķī, un uz katru lekciju mums ir zibošas acis, cilvēki, kuriem tiešām interesē un, tad varbūt tikai lekciju laikā arī saprot... jā, es arī varu kļūt par gidu un, tad jau tālākais ir arī tikai priekšā,” stāsta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja nodaļas vadītājs Gundars Kalniņš.

Iestājoties siltākam laikam, lekcijas notiks arī dabā, kas, dodoties pilsētas ielās, būs jau kā paraugekskursijas. Atsevišķas nodarbības notiks arī muzejā, cēsniekus iepazīstinot ar tā vēstures ekspozīciju. Kā tagad var secināt pēc nu jau atkal kuplā apmeklētāju skaita, tas interesanti šķiet ne tikai pieaugušajiem un gados veciem cilvēkiem, bet arī skolniekiem.

“Es vēlētos kļūt par gidu. Es jau visu vasaru pie Gundara [Kalniņu] esmu darbojies, un nu tagad gribu kļūt par oficiālu viņa darbinieku,” saka lekciju apmeklētājs Namejs Kalniņš.

Pēc līdzīga modeļa, kā apmācības veic “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” šogad tādas uzsāktas arī Līgatnē un Straupē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti