Mārcis Pļaviņš: Pazudis Vamavekē (II daļa)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Nedēļu baudījis Vamavekes priecīgo noskaņojumu un apkārtējo vidi, attopos mazajā rumāņu ciematā ar pazaudētu maku, kurā atradās bankas karte, ID karte un mazliet skaidras naudas. Bez bankas kartes tālākais ceļojums ir apdraudēts, tāpēc jāmeklē risinājums.

Izskraidījuši un apjautājuši visus pārdevējus un veicis nopietnas pārrunas ar, manuprāt, galvenajiem aizdomās turamajiem – sadzērušajiem ielu panku pārstāvjiem – saprotu, ka maks aizgājis uz neatgriešanos.

Neticu, ka kāds būtu bijis tik drosmīgs un izvilcis to man no kabatas, vairāk sliecos domāt, ka nevīžīgi tikai pa pusei ieliku to kabatā, kas pie pirmajām kustībām ļāva tam izkrist no savas mājvietas.

Ņemot vērā cilvēku satiksmi uz šīs ielas, nav brīnums, ka 15 minūšu laikā tas ir izkūpējis gaisā.

Līdz šim labais noskaņojums izgaist līdz ar maku. Sāku plānot izeju no situācijas, taču nespēju beigt dusmoties pats uz sevi – šī nav pirmā reize, kad nevērīgi izturos pret savām mantām, tādējādi sagādājot nevajadzīgas problēmas pats sev.

Zinot sevi, nemaz nebrīnos par to, ka tā sanācis, bet dusmas brīžiem pārņem tik tālu, ka gribas tā kārtīgi iesist sev pa seju, lai būtu mācība nākotnei.

Bet es tomēr sevi uzskatu par miermīlīgu dvēseli, tāpēc nolemju atrisināt šo strīdu ar sevi miermīlīgā ceļā. Un arī sāpes nav mana iecienītākā sajūta.

Paiet vairāk nekā nedēļa, braukājot pa vietējām bankām, meklējot pierādījumu pēc pierādījuma par manu deklarēto dzīvesvietu, kas apmierinātu vietējās bankas pārstāvjus. Visbeidzot viss atrisinās, Rumānijas bankā saņemu jaunu bankas karti, un, lai arī skaidras naudas izņemšanas procesā tagad pievienojies vēl viens posms – pārskaitījums no Latvijas konta uz Rumānijas kontu, vismaz esmu atpakaļ uz strīpas un varu doties tālāk.

Kamēr risinu bankas kartes problēmu, ar Adrianu nolemjam izdedzināt "Minskas" izpūtēju, lai visa šmuce, kas gadu gados tajā sakrājusies, izsvilinās un ļauj dzinējam darboties mazliet ņiprāk. Vamavekes pludmales bārs, ugunskurs, alus, ģitāras, klusas sarunas un "Minskas" izpūtējs ugunskurā padara šo nakti neaizmirstamu.

Vēlāk, lai tiktu vaļā no pāris decibeliem dārdoņas un pāris dūmu mutuļiem, veicam vēl dažus uzlabojumus izpūtējam. Tāpat nomainu moča priekšējo zvaigzni uz mazliet mazāku, kas dod papildus dzīvīgumu "Minskai". Nomainām arī mazliet "sajāto" sajūga trosīti un uzlabojam vēl šo to, kā rezultātā pirms manas izbraukšanas no Vamavekes pēc trim šeit pavadītām nedēļām "Minska" ripo un dzied vēl patīkamāk, kā izbraucot no Latvijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti