700 pasaules brīnumi

700 pasaules brīnumi. Kuba. 3. sērija

700 pasaules brīnumi

700 pasaules brīnumi. Azerbaidžāna. 9. sērija

700 pasaules brīnumi. Kuba. 4. sērija

Ļeņina kolhozs, Karību jūra un kontrrevolucionāru alas. Dīvānceļojums uz Kubu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lieliskas mūzikas ritmos, krāsainu pilsētu un krāšņas dabas pavadīti aktieris Egons Dombrovskis, mūziķis Mārtiņš Upmanis un "700 pasaules brīnumu" ekspedīcijas komanda savulaik desmit dienas pavadīja Kubā, cenšoties ieraudzīt mūsdienu Kubas seju un uzzināt vairāk par šo 21. gadsimta sociālisma republiku. Kamēr ceļot pašam ir teju neiespējami, dodies dīvānceļojumā kopā ar viņiem!

Šīs ekspedīcijas dalībnieki ļāvās arī tūrisma ceļojumiem raksturīgajiem iespaidiem – dzīvojot kūrortā un piedaloties tādās aktivitātēs kā niršana, izjāde ar zirgiem vai rumu degustācija. Neskatoties uz to, mūzika, daba, Karību jūra un sastaptie vietējie iedzīvotāji, kā arī viņu labestīgais noskaņojums ļauj sajust Kubas autentiskumu.

Kuba ceļotājiem piedāvāja ne tikai neparastas noskaņas pilsētās, kur pa ielām pārvietojas 1950. gadu automašīnas, vai sirsnīgas tikšanās ar lauku iedzīvotājiem un zemniekiem, bet arī ieskatu šīs valsts vēsturē, kuras klātbūtne jūtama mūsdienās. 21. gadsimta sociālistiskais režīms, kur vēl 2015. gadā eksistēja pārtikas taloni, kolhozi un pionieri pārsteidza ceļotājus un ļāva atgriezties viņiem pazīstamās pagātnes sajūtās. Ekspedīcijas dalībnieki devās uz Ļeņina vārdā nosaukto kolhozu, cukurniedru plantācijām un pie tabakas audzētājiem uzzināja, kā notiek cigāru izgatavošana.

Ekspedīcijas ceturtajā sērijā ceļotāji devās izbraucienā no Havanas uz provinci ar vilcienu – starppilsētu tramvaju, gūstot ieskatu kubiešu sadzīvē un pa vilciena logu ielūkojoties pagalmos un mājās. Ceļš turpinājās arī uz gleznaino Sierra del Rosario kalnu masīvu, lai baudītu elpu aizraujošu dabasskatu un vēlāk peldētos kalnu ūdenskritumā.

Savukārt, noskatoties ekspedīcijas septīto sēriju, viennozīmīgi daudz skaidrākas kļūst Kubas vēstures aprises, Ernesto Če Gevaras loma revolūcijā un šīs vēstures veidošanā. Turpinot sērijas vēsturisko ievirzi, ceļotāji ienirs vienā no skaistākajiem Karību jūras līčiem, kurā iespējams apskatīt Kubas 1961. gadā uzvarētos un nogremdētos amerikāņu kara kuģus. No zemūdens dzīlēm ceļotāji tālāk nonāk Latīņamerikas lielākajā alu sistēmā Santo Tomas, kurā pēc revolūcijas slēpās kontrrevolucionāri. Tā sastāv no astoņiem līmeņiem un ir 46 kilometrus gara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti