1000 jūdzes

1000 jūdzes Sumatrā. 6. sērija

1000 jūdzes

1000 jūdzes Ķīnā. 1. sērija

1000 jūdzes Sumatrā. 7. sērija

Iepazīsti Indonēzijas lielāko salu – dzīve vulkāna pakājē un civilizācijas neskarta tauta!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Lai gūtu ieskatu dzīvē vulkāna pakājē un satiktu civilizācijas neskartas tautas pārstāvjus, aktieris Andris Bulis, mūziķis Kārlis Kazāks, komponists Jānis Strapcāns un “1000 jūdžu” ekspedīcijas komanda 2015. gadā devās uz Indonēzijas lielāko salu Sumatru. Kamēr ceļot realitātē ir teju neiespējami, dodies piedzīvojumos no mājām kopā ar viņiem!

“1000 jūdžu” ekspedīcijā ar aktieri Andri Buli, mūziķi Kārli Kazāku un komponistu Jāni Strapcānu iespējams atklāt Malaju arhipelāgu salas – Sumatru un Siberutu. Ekspedīcija sniedz ieskatu cilvēka un dabas daudzšķautņainajās attiecībās un dzīves īpatnībās seismiski aktīvā reģionā. Šajā ekspedīcijā iespējams arī iepazīt civilizācijas neskartas tautas – mentavaju dzīves īpatnības.

Ekrānuzņēmums no ekspedīcijas uz Sumatru 7. sērijas
Ekrānuzņēmums no ekspedīcijas uz Sumatru 7. sērijas

Netālu no Sumatras ziemeļu provinces galvaspilsētas Medanas ir Sinabunga vulkāns. 2010. gadā pēc 400 gadu klusēšanas notika Sinabunga vulkāna pirmais izvirdums, un tā aktivitāte ar pārtraukumiem turpinās arī šodien. No 2021. gada janvāra līdz marta sākumam ziņots par vismaz 37 Sinabunga izvirdumiem. Arī ekspedīcijas dalībniekiem nākas uz savas ādas izjust vulkāna neparedzamo garastāvokļu maiņu.

Atklājot Sumatras tradīcijas un amatniecību – mēbeļu un ķieģeļu izgatavošanu, kafijas iegūšanu, kā arī izgaršojot vietējos ēdienus, ceļotāji cenšas arvien tuvāk izprast Sumatras un tai apkārt esošo salu iedzīvotāju parašas. Ekspedīcijas septītajā sērijā var gūt ieskatu vietējās “maizes” pagatavošanā no sago palmas cietes. Ekspedīcijas dalībnieki iepazīstas ar mentavaju tautas pārstāvjiem, kuri dzīvo uz Siberutas salas tālu no pilsētām un civilizācijas.

Ekrānuzņēmums no ekspedīcijas uz Sumatru 9. sērijas
Ekrānuzņēmums no ekspedīcijas uz Sumatru 9. sērijas

“1000 jūdžu” Sumatras ekspedīcijas devītajā sērijā var sekot līdzi ceļotājiem, šķērsojot ekvatoru. Tajā iespējams aplūkot gan Sumatras lietusmežu, par kura aizsardzību cīnās vietējie iedzīvotāji, gan arī nonākt tukšā Indonēzijas pludmalē, kur Andris Bulis jums pagatavos kokosrieksta dzērienu!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti