Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VUGD Operatīvās pārvaldes priekšnieku Kristapu Kolbergu

Rīta Panorāma

Krievijas armija atkal apšaudījusi Ukrainas pilsētu Harkivu

Dānijā top Eiropā lielākais dinozauru muzejs

Dānijā top Eiropā lielākais dinozauru muzejs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Knutenborgas safari parkā Dānijā top viens no Eiropas lielākajiem dinozauru muzejiem. Tā mērķis ir iepazīstināt ar pirms miljoniem gadu izmirušajiem dzīvniekiem, kā arī ar dzīvo būtņu evolūciju uz mūsu planētas.

"Mums ir paveicies, ka daži no interesantākajiem dinozauriem atrasti tieši laikā, kad mēs tos meklējām. Un tādā veidā mēs varētu sagādāt dinozaurus, nogādāt tos Dānijā un sarīkot, iespējams, labāko dinozauru izstādi Eiropā," skaidroja muzeja īpašnieks Kristofers Knuts.

"Evolūcijas muzejā" varēs iepazīties ar sešu lielo dinozauru skeletiem, tai skaitā alozauru, lidojošo reptili un kādas jaunatklātas sugas pārstāvi. Tajā būs pārstāvēti arī 10 dzīvnieki no senākā Permas laikmeta un dīvaini krietni vēlākā ledus laikmeta iemītnieki.

Veidotāji mēģina izveidot vietu, kur iespējams iepazīt saikni starp aizvēsturiskajiem un mūsdienu faunas pārstāvjiem. Vienlaikus tikšot piedāvāts gaismas un skaņu šovs, ko papildinās asiņu, zemes un purva smaržu kokteilis.

Durvis muzejs vērs aprīlī, bet līdz tam vēl daudz darāmā, jo eksponātu sagatavošana nav vienkārša. Piemēram, lielā alozaura skeleta salikšana un nostiprināšana ilga vairāk nekā 1200 stundas. Safari parks Lolandes salā jau patlaban ir iecienīts tūrisma objekts, bet jaunā iestāde varētu kļūt par vēl vienu tā "magnētu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti