Rīta Panorāma

Ukrainā gatavojas iespējamai kodolkatastrofai

Rīta Panorāma

Tautas mākslas bagātības apkopotas lietišķās mākslas izstādē

Vatikānu un Romu izrotā ziedu paklājs

Pēc pandēmijas radītā pārtraukuma Vatikānu un Romu atkal rotā ziedu paklājs

Pēc pārtraukuma, kura iemesls bija Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi, Vatikānu un Itālijas galvaspilsētu Romu atkal izdaiļojis liels ziedu paklājs. Daudzus gadus tā ir svēto Pētera un Pāvila svētku neatņemama sastāvdaļa. 

Projekta īstenotāju pārstāvis Mauro Abondanza norādīja: "Covid-19 pandēmija mūs bloķēja, bet mēs esam restartējušies, un šis ir pirmais gads, kad atkal esam atsākuši skaisto iniciatīvu. Vispirms jāsaka paldies floristiem, kuri strādāja un padarīja neparastu darbu."

Ziedu paklājs sākas Svētā Pētera laukumā un turpinās virzienā uz Tibras upi. 12 mākslas darbu kopējais izmērs ir 600 kvadrātmetri.

Šogad galvenā ir miera tēma.

Brīvprātīgie visu nakti no ziediem un palīgmateriāliem veidoja dažādus reliģiskus simbolus, pasaules valstu, tai skaitā Ukrainas, karogus, kā arī citus simboliskus rakstus.

Floristu veikumu novērtēja arī pāvests Francisks, kurš uzrunā ticīgajiem pateicās meistariem un atgādināja par iniciatīvas mērķi. Viņš aicināja turpināt nenogurstoši lūgties par mieru, jo īpaši par ukraiņu tautu, kuru viņš katru dienu paturot savā sirdī.

Savukārt projekta īstenotāji atgādināja, ka tradīcijas aizsākumi meklējami 1625. gadā, kad Vatikāna florists pie Svētā Pētera bazilikas izveidoja ziedu mozaīku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti