Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lietuvā Ukrainas atbalstam saziedo 8 miljonus eiro

Kuldīgā jauns tūrisma objekts – slīps skatu tornis

Kuldīgā jauns tūrisma objekts – slīps skatu tornis

Februāris tūrismā ir klusākais mēnesis, bet jau vairākas nedēļas daudzu ceļi ved uz Kuldīgu, kur apmeklētājiem ir atvērts skatu tornis, no kura paveras skats uz UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto vecpilsētu un Ventas ieleju. Tornim ir neparasts izskats – tas ir slīps. 

Skatu tornis, kas ar savu slīpumu it kā tiecas pretim Ventai un Kuldīgas vecpilsētai. Lai nokļūtu līdz tā augšējai platformai, kāpiens ir vairāk nekā 20 metri. Ja nu tik augstu neizdodas uzkāpt, pavisam dažādos līmeņos ir astoņas platformas, no kurām paveras skats uz Kuldīgas vecpilsētu, Ventas ieleju, seno ķieģeļu tiltu un no pašas augšas arī uz rumbu.

Kuldīgas skatu tornis
Kuldīgas skatu tornis

Kuldīdznieks Ringolds Atvars sacīja: "Man ir nedaudz bail no augstuma. Caur tiem režģiem, skatoties uz leju, ir nedaudz neomulīgi, bet tā jau ir forši. Labi, ka tāds kvalitatīvs objekts ir Kuldīgā."

Savukārt rīdzinieks Kaspars Līcītis pauda: "Tieši tas slīpums deva iespēja pietuvināties vairāk Ventai un redzēt tieši skatu punktu, lai tiltu redzētu."

Pārventas parkā atradās koka skatu tornis, tomēr laika zobs darīja savu un drošības apsvērumu dēļ to nojauca. Darbs pie jauna torņa izveides sākās pirms septiņiem gadiem, finansējuma trūkuma dēļ iecere tika atlikta. Tā kā tas atrodas dabas lieguma "Ventas ieleja" teritorijā, domāts, kā to vislabāk iekļaut vidē. 

Arhitekte, skatu torņa projektētāja Vita Škapare stāstīja: "Ideja bija tāda, ka tornis sākas no zemes un viņš izaug un kļūst par kalnu vai par zemi. Mazliet tādā savā skulpturālajā veidolā, kurš pārslejas pāri tai nogāzei un aicina paskatīties, kas ir aiz tās upes, kas ir tai upē. Un tai pašā laikā arī, augšā atrodoties, pastiprinot to sajūtu, ka mēs esam virs tās nogāzes, tāda kā mazliet lidojuma sajūta."

Kuldīgas attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Ance Reķe piebilda: "Skatu torņa pirmā platforma ir būvēta tā, lai nodrošinātu gan vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem un nodrošinātu arī skatu."

Kuldīgas novada tūrisma dzīves veidotāji atzina, ka šis objekts bijis ļoti gaidīts. 

Kuldīgas novada tūrisma attīstības centra vadītāja Jana Bergmane norādīja: "Tornis ir atvēries tiešām visīstākajā tūrisma nesezonā, jo februāris tiešām ir klusākais laiks tūrismā. Šī ir tā vieta, kas šobrīd kā tāds mazais magnētiņš pievelk to tūrisma plūsmu. Par to jau varējām pārliecināties nedēļas nogalē, kad uzspīdēja pirmā saule. Nu, tad apmeklētāju, viesu Kuldīgā bija tas pats kā tādā mierīgā jūnija, jūlija dienā."

Kuldīdznieks Klāvs Šlakorcins interneta vidē rosinājis cilvēkus fotogrāfijās paspēlēties ar torņa slīpumu līdzīgi, kā to dara cilvēki pie slavenā Pizas torņa Itālijā. Pizas torņa slīpums gan ir 3,99 grādi, Kuldīgas tornim – 12. 

Tornis diennakts tumšajā laikā ir arī apgaismots. Šobrīd gan taupības dēļ pēc pulksten 23.00 gaismas tiek izslēgtas. No šīs vietas var doties arī trijos veselības maršrutos. 

Projekts īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti