Dienas ziņas

Lietavas kavē labības kulšanu

Dienas ziņas

Zemniekus Līvānu novadā uztrauc lielais mitrums

Šodien startē velobrauciens apkārt Latvijai

23 dienu garā velobraucienā ap Latviju noskaidros, kā dzīvo pierobežā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

23 dienu garumā ar velosipēdu apceļot Latvijas pierobežu vairāk nekā 1500 kilometru garumā, iepazīt vietējos iedzīvotājus, viņu ikdienas dzīvi un par ceļojumu veidot arī dokumentālo filmu un rast atbildi uz jautājumu “Ko mūsdienās nozīmē būt latvietim?”. To apņēmusies četru jauniešu komanda projektā „On The Border”.

Brauciena pirmais posms trešdien no Rīgas ved uz Enguri, bet noslēguma posms būs Saulkrasti-Rīga.

Projekta idejas autors ir Vidzemes Augstskolas students Toms Treimanis, kurš apgūst tūristu gida – ceļojumu un pasākumu organizatora profesiju, un velobrauciens apkārt Latvijai ir daļa no viņa bakalaura darba. Palīgā piesaistīti arī studenti no Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas.

„Visi kopā mēs veidojam bakalaura darbu, kurš izpaužas 23 dienu velobraucienā apkārt Latvijai. Velobraucējs būšu es, bet visu papildinās tas, ka mēs 23 dienas iemūžināsim dokumentālajā filmā,” saka projekta „On The Border” idejas autors Toms Treimanis.

Filma caur Toma braucienu atspoguļos to, kā latvieši dzīvo un strādā pierobežā, kā izpaužas viņu latviskums un tradīcijas; plānots izveidot arī digitālo velomaršrutu, lai šo braucienu atkārtot varētu arī citi.

„Tā kā darbu sākām savā ziņā laicīgi – martā, tad mums ir gatavs gan tehnikas saraksts, gan visu līdzi ņemamo lietu saraksts. Es vairāk esmu satraukta par to, kā mēs izbrauksim, nekā par to, vai viss ir gatavs, jo patiešām viss ir gatavs, un visvairāk no manas puses tika ieguldīts tieši komandas saliedēšanā un visa filmēšanas procesa plānošanā,” skaidro projekta producente Agnese Lāce.

Nakšņošanu projekta dalībnieki sarunājuši pie vietējiem iedzīvotājiem, tā turpinot savu ideju par pierobežas iedzīvotāju dzīves iepazīšanu. „Es domāju, ka tur nebūs tāds vārds „nevarēšu”. Tur būs vienkārši jābrauc. Dienā tie ir 70-90 kilometri, kā kuru dienu, kas īstenībā nav nekas daudz, to var nobraukt arī ļoti lēni minoties,” lēš Treimanis.

Projekta galvenais mērķis ir – parādīt gan vietējiem, gan arī citu valstu iedzīvotājiem to, kas notiek Latvijas pierobežā – kā cilvēki tur dzīvo, kādas tradīcijas piekopj, kāda tur ir kultūra. Gan velobrauciena starts, gan finišs plānots Rīgas centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti