Rīta Panorāma

Neskaidrība par sarunu sākšanu ar Ukrainu par tās dalību ES

Rīta Panorāma

Zinātnieki iezīmē un skaita nēģus Latvijā

Lielbritānijā izveidots Ziemassvētku ciematiņš

Lielbritānijā svētku sajūtu uzbur Ziemassvētku ciematiņš

Visiem labi zināma Ziemassvētku vecīša rezidence atrodas Somijas pilsētā Rovaniemi, bet Lapzemes vide un svētku sajūta uzburta arī pie Lielbritānijas pilsētas Askotas. Par īpašu atmosfēru burvju ciematiņā gādā arī elfi.

Idejas autori ir uzņēmējs un sākumskolas skolotāja Maiks un Elisona Batli. Viņi uzskatīja, ka svētki pēdējā laikā pārāk komercializējušies un vēlējās nodrošināt svētku burvību saviem četriem bērniem. Pāris radījis Ziemassvētku zemi "Lapland UK", kurā ir koka elfu mājas, ar rokām apgleznota rotaļlietu fabrika Bavārijas stilā, īsti ziemeļbrieži un citi Ziemassvētku personāži.

Apmeklētājiem ir iespēja izgatavot dāvanas rotaļlietu veikalā, klausīties Ziemassvētku kundzes stāstus un, protams, apmeklēt pašu Ziemassvētku vecīti.

Tieši elfi, kuri ir reālā darba darītāji burvju pasaulē, sarunā ar žurnālistiem atzina, ka kopā ar rūķiem Ziemassvētku vakaram gatavojušies visu gadu. Viņiem esot arī palīgi cilvēki, tāpēc darbs notiekot saskaņā ar grafiku.

"Lapland UK" katru gadu ir atvērts sešas nedēļas, un to šajos gados apmeklējušas daudzas slavenības, tai skaitā Velsas princis un princese ar bērniem, Eltons Džons un Bekhemu pāris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti