Dienas ziņas

Bauskā notiek vīnogu izstāde

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pārgājienos izzina Rēzeknes noslēpumainākās vietas

Pārgājienos izzina Rēzeknes noslēpumainākās vietas

"Nezināmā Rēzekne" – šāds nosaukums dots iedzīvotāju iniciatīvai, kuras laikā regulāri sociālajos tīklos publicēti interesanti fakti par pilsētu un īstenoti ar kultūru, mākslu un vēsturi saistīti projekti. Katru nedēļu interesenti dodas arī dažādos ar noslēpumiem apvītos pārgājienos.

Noslēpumainība, ļoti liela interese un aizrautība mudināja vietējos iedzīvotājus apvienoties domubiedru iniciatīvā "Nezināmā Rēzekne". Pilsētā pamanāmākā grupas aktivitāte ir izpētes pārgājieni. To laikā var izzināt vēsturiskus faktus un nostāstus, ielūkoties arhitektūras un kultūrvēstures pērlēs, novērtēt etnogrāfijas, dabas un citas, nereti retas un no plašākas sabiedrības slēptas vērtības.

"Ir vietas, par kurām es nevaru stāstīt, jo dažreiz cilvēki, kas mūs ielaiž, saka: "Šis ir starp mums." Dažreiz cilvēki paši mūs uzaicina un saka: "Jūs tur staigājat pa visādām dīvainām vietām, tad varbūt šis te jūs interesē?" Parasti mūs interesē," atzina iniciatīvas "Nezināmā Rēzekne" idejas autors Andris Uškāns.

"Ļoti bieži mums ir tāds neziņas moments. Mēs tiekamies, ir ziņa, ka ir jāpaņem līdzi lukturīšus vai jābūt slēgtiem apaviem, bet, kur mēs iesim, neviens nezina," stāstīja pārgājienu dalībniece Regīna Indriķe.

Pārgājieni notiek katru nedēļu vismaz vienu reizi un nereti ilgst vairākas stundas. Līdz šim aplūkotas gan Rēzeknes pilsētas kādreizējās robežas, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un sūkņu stacija, dažādu konfesiju dievnami un citi objekti. Šajā reizē – ceļš ved slimnīcas apkārtnes teritorijā.

'Apskatīsimies arī Rēzeknes pļaujas svētku, precīzāk pļaujas svētku Rēzeknē norises vietu. Tas ir viens tāds punkts mūsu vēsturē, par ko daudzi ir dzirdējuši, daudzi ir redzējuši kaut kādas tādas kosmiskas, dīvainas fotogrāfijas, kur nevar saprast, ka tā ir Rēzekne. Maz kam vispār ir nojauta, kur tas ir noticis, kā tas ir noticis," sacīja Uškāns.

Laika gaitā sekotāju skaits entuziastu profilam "Facebook" lapā sasniedzis teju divus ar pusi tūkstošus. "Domugraudus, kaut kādus fragmentus no avotiem, arhīva materiālus sāku mest iekšā tajā "Facebook" lapā un tā pamazām sāka apaugt," piebilda iniciatīvas "Nezināmā Rēzekne" idejas autors.

"Tieši šo cilvēku pulciņa ļoti pozitīvā iezīme, ka tieši formāta kā tāda, rāmja nav. Mēs katrs nākam ar savām zināšanām, ar savām, iespējams, pilsētvides leģendām. Brīnumainā kārtā – parasti tur, kur liekas, ka tu visu noteikti zini, un es tiešām bērnībā esmu daudzus kaktus Rēzeknē izlīdis, tieši tie izrādījās visinteresantākie," atzina pārgājienu dalībnieks Jurijs Nikonovs.

"Nezināmā Rēzekne" ir brīvprātīga iniciatīva, tās komanda ar laiku tēmu loku plāno paplašināt par visu Latgali un perspektīvā arī Latviju, tādēļ jau nākamnedēļ dosies ekspedīcijā uz Bozovu Kārsavas pusē izzināt dzelzceļa vēsturi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti