Ceļošana un dabas stihijas – Ārlietu ministrijas ieteikumi drošākam braucienam

Tā kā šīs vasaras laikapstākļi dažādās pasaules valstīs ceļotājus pārsteidz gan ar plašiem un postošiem ugunsgrēkiem, gan nepanesami augstām gaisa temperatūrām, gan postošiem plūdiem un vētrām, Ārlietu ministrija atgādina par rīcību šādās situācijās.

  • Pirms doties ceļojumā, Ārlietu ministrijas mājaslapā noskaidrojiet, vai uz izvēlēto valsti/teritoriju ir droši ceļot.

Vairāku valstu ceļojumu brīdinājumos ir iekļautas norādes uz iespējamām dabas stihijām, piemēram, zemestrīcēm Japānā vai musonu sezonu Indijā. Plānojot ceļojumu, Ārlietu ministrija aicina šo aspektu ņemt vērā un atbilstoši sagatavoties.

  • Sekojiet līdzi vietējo varasiestāžu norādēm.

Ja ceļojuma laikā ārvalstī notiek ārkārtēja situācija, ir svarīgi sekot līdzi un ievērot vietējo varasiestāžu norādes. Tā kā nereti informācija īsziņu formā tiek izsūtīta arī ārzemniekiem, ministrija mudina mobilos tālruņus ieslēgt viesabonēšanas (roaming) režīmā.

Ministrija aicina apdrošināšanas kompānijā precizēt, vai un kādus riskus iegādātā apdrošināšanas polise segs dabas radītu ārkārtējo situāciju gadījumā.

Ja ārvalstī notiks ārkārtēja situācija, tai skaitā dabas stihija, Ārlietu ministrija varēs sazināties ar ceļotājiem, kuri būs braucienu reģistrējuši Konsulārajā reģistrā, lai noskaidrotu, vai ir nepieciešama palīdzība.

Mobilā lietotne ļauj viegli sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu vai jebkuru Latvijas pārstāvniecību ārvalstī. Lietotnē var apskatīt ceļojumu brīdinājumus un ar portāla latvija.gov.lv starpniecību reģistrēt ceļojumu Konsulārajā reģistrā.

  • Ārkārtas situācijās sazinieties ar Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711.

Ja ceļojuma laikā ir nepieciešama konsulārā palīdzība, ministrija aicina sazināties ar Konsulāro departamentu vai tuvāko Latvijas pārstāvniecību vai goda konsulu. Ministrijā arī atgādina, ka valstīs, kurās nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību var saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti