Bīstamības dēļ uz laiku slēdz Līču–Laņģu taku Gaujas Nacionālajā parkā

Gaujas Nacionālā parka Līču–Laņģu klinšu takā konstatēti smilšakmens nogruvumi, kas sabojājuši takas infrastruktūru un ir bīstami takas apmeklētājiem, tādēļ drošības apsvērumu dēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) taku uz laiku slēdz, informēja DAP.

Pārvaldē aicināja apmeklētājus ievērot piesardzību, norobežojumus un neriskēt ar savu veselību.

Nogruvumi Līču-Laņģu takā.
Nogruvumi Līču-Laņģu takā.

Līču–Laņģu klinšu taka ir viena no populārākajām dabas takām Gaujas Nacionālajā parkā. 2023. gadā to apmeklējuši vairāk nekā 16 000 cilvēku, liecina DAP dati.

DAP ieteica – laikā, kamēr tā izvērtēs bīstamību un salabos bojāto infrastruktūru Līču–Laņģu klinšu takā, dabas tūristi aicināti izvēlēties citas tuvumā esošās Gaujas Nacionālā parka dabas takas ar krāšņiem smilšakmens atsegumiem, piemēram, Sietiņiezi, Ērgļu klintis un Zvārtes iezi.

Tāpat DAP ieteica izmantot mobilo lietotni "Dabas tūrisms", kas atvieglos jaunu galamērķu izvēli, kā arī tīmekļvietni www.tiekamiesdaba.lv, kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā. Šajā lietotnē ir apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi, laipas, velo un laivu maršruti putnu un dzīvnieku vērošanas vietas.

Līču–Laņģu klintis ir teju sešus kilometrus garās takas ievērojamākais apskates objekts. Tās ir vienas no skaistākajām un lielākajām devona laika klinšu sistēmām Latvijā, uz kurām aug vairākas retas augu sugas. Lielu daļu no apmēram kilometru garās smilšakmens kraujas Gaujas senlejas kreisajā krastā skatam aizsedz blīvi saaugušie koki.

Iespaidīgākās ir Līču klintis, kas ir līdz 30 metrus augsts un apmēram 200 metrus plats smilšakmens atsegums. Savukārt Laņģu klintis ir līdz 11 metru augstas.

Šī atseguma raksturīga iezīme ir daudzie avoti un to radītās alas. Kopumā dabas takā ir astoņi lieli avoti un deviņas alas un nišas, taču brūkošo iežu dēļ alas apmeklēt ir bīstami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti