Maratona tests: Ko nozīmē skriet siltā laikā Jakutijā un kur bija jāsteidzas Feidipīdam?

Kurš ir skrējēju skaita ziņā lielākais maratons pasaulē un kad ir komfortabla gaisa temperatūra maratonam Jakutijā? Lai arī Tu, iespējams, gatavojies savai distancei Rīgas maratonā vai vienkārši paskrien prieka dēļ, der pārbaudīt savas teorētiskās un faktoloģiskās zināšanas par klasisko 42,195 garo skriešanas distanci jeb maratonu pasaulē.

Maratona distance ir 42,195 km gara. Tik garu distanci - ap 40 km - noskrēja Senās Grieķijas kareivis Feidipīds no Maratonas līdz Atēnām. Kāpēc viņš skrēja šādu distanci?

Jautājums 1 / 10

Foto: AP, AFP, Reuters, LETA, Mondadori Portfolio / Sergio del Grande, http://kathrineswitzer.com

2 komentāri
Andulis Šmidlers
2. [par maratoniem Latvijā 2017. gadā] "Ventspilī – 17. vai 18.jūnijā, savukārt Valmierā – 16. vai 17.septembrī" Pilnīgi noteikti - Ventspilī 18. jūnijā, Valmierā 17. septembrī. Šajās svētdienās skrējēji veiks maratona distanci. Abu pasākumu programmas ir plašākas, ietverot arī iepriekšējo dienu (sestdienu). Ja nu gribas to pieminēt, tad "vai" vietā liekams "un".
Andulis Šmidlers
Tests ir jauks, paldies! :) Lasot paskaidrojumus pie atbildēm, pāris lietas tomēr jāprecizē. 1. [par Feidipīdu] "Ceļā turp un atpakaļ viņš pavadīja ap 240 km." Patiesībā divreiz vairāk! Skrēja jau ne tikai uz Spartu, bet arī atpakaļ uz Atēnām. "Spartatlona" skrējiens mūsdienās, kurā atkārto Feidipīda turpceļu, ir 245...246 km garš.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Spēles
Ārpus ētera
Jaunākie
Populārākie
Interesanti