Esi finanšu pratīgs? Noskaidro, cik daudz tu zini par dzīvības apdrošināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Negadījumi un krīzes parasti liek vairāk aizdomāties, vai esam finansiāli parūpējušies par nebaltām dienām, veidojot dažāda veida uzkrājumus. Uzkrājumu līmenis Latvijā vēsturiski ir visai zems, Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2020. gadā vairāk nekā trešdaļai (35%) Latvijas mājsaimniecību nebija uzkrājumu.

Viens no veidiem, kā veidot ilgtermiņa uzkrājumus, ir dzīvības apdrošināšana, kurai savukārt ir divi veidi:

– dzīvības apdrošināšana bez uzkrājuma ir personas dzīvības apdrošināšana uz noteiktu termiņu, un tā nodrošina finansiālo aizsardzību tuviniekiem vai citam labuma guvējam personas nāves vai invaliditātes gadījumā;

– dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu apvieno divus elementus – savas dzīvības apdrošināšanu un uzkrājuma veidošanu. Ar regulāriem maksājumiem iespējams veidot uzkrājumu nākotnes finansiālai nodrošināšanai vai noteikta mērķa īstenošanai, vienlaikus nodrošinot materiālu aizsardzību ģimenei personas nāves gadījumā.

Dzīvības apdrošināšanu cilvēki bieži neizmanto dažādu aizspriedumu dēļ, piemēram, – ar mani nekas slikts nenotiks, dzīvības apdrošināšana ir dārga, un dzīvības apdrošināšana palīdz tikai nāves gadījumā.  

Sadarbībā ar Latvijas Apdrošinātāju asociāciju piedāvājam testu – cik daudz tu zini par dzīvības apdrošināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti