LSM tests: Ko tu zini par latviešu bēgļu laivu kustību uz Zviedriju?

Viens no nozīmīgākajiem pretošanās kustības veikumiem Otrā pasaules kara gados bija nelegālā laivu akcija no Kurzemes piekrastes, kas Zviedrijā nogādāja vairākus tūkstošus latviešu bēgļu. Tā nevarēja būt atklāta un legāla, jo nedrīkstēja apdraudēt zviedru neitralitātes politiku. Savukārt nacistu okupācijas varas skatījumā došanās uz Zviedriju bija uzskatāma par slepenu spiegošanu un neatļautu sakaru uzturēšanu ar ārzemēm, pret ko bija jāvēršas ar vislielāko bardzību.

Nelegālā bēgļu laivu kustība galvenokārt noritēja 1944. gada augustā–oktobrī, bet ar mazākiem panākumiem turpinājās līdz pat nacionālsociālistiskās Vācijas kapitulācijai 1945. gada 8. maijā. Pārbaudi savas zināšanas, ko zini vai nezini par bēgļu laivu akciju uz Zviedriju, un apceļo šovasar ar šiem notikumiem saistītās darbības un piemiņas vietas!

Tests sagatavots pēc tūrisma maršruta "Bēgļu laivas no Kurzemes piekrastes uz Zviedriju" apkopotās informācijas. Pētniecības darbs par pretošanās kustību īstenots ar Latvijas Zinātnes padomes finansējumu, projekts "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā", projekta nr. VPP-LETONIKA-2021/2-0003. Testa izveidi finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu atbild Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti