«Daugavpils. Stereotipi.» – par biznesa vidi pilsētā saruna ar Andreju Zelču

Raidieraksta "LSMnīca" cikla "Daugavpils. Stereotipi." epizodes viesis ir Andrejs Zelčs, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatora vadītājs Daugavpilī. Viņš dalās ar pieredzi un pārdomām par ražošanu un eksporta iespējām Daugavpilī un Latvijā.

Zelčs uzskata, ka ir labāk skatīties uz priekšu, nekavēties pagātnē un ka Daugavpilij ir visas iespējas atrast savu vietu pasaules tirgū, ejot soli pa solim. Galvenais – izpētīt tirgu un meklēt iespējas, jo mūsdienās, tās, viņaprāt, ir ļoti plašas.

"Ir jau tā, ka cilvēks dažreiz ļoti ilgi saka, – es gribētu uzņēmumu. Un tad ir tā – viņš grib vienu gadu, divus gadus, desmit gadus un tā arī neko nedara, lai viņam būtu. Ir jau tikai tie gribētāji, bet tie, kas tiešām vienu dienu nolemj, ka es darīšu un es ieguldīšu savu laiku, zināšanas un meklēšu tos veidus, kā kaut ko izdarīt. Tie ir tiešām sevi izmēģinājuši. Un, ja tu tad saproti, ka tu šobrīd biznesam neesi gatavs, tas arī ir ļoti labs rezultāts, jo tu vairs netērē laiku domai – "es gribētu, es darītu." Tu esi pamēģinājis, tu saproti, ka šis varbūt nav tavs un mierīgi dari kaut ko citu. Tas ir normāli," spriež Andrejs.

Raidieraksts "LSMnīca". "Daugavpils. Stereotipi." - Andrejs Zelčs
00:00 / 31:52
Lejuplādēt

 

Andrejs Zelčs
Andrejs Zelčs

Ienāc "LSMnīcā"

Ienāc "LSMnīcā"

Podkāsta cikls "Daugavpils. Stereotipi" tapis speciāli sabiedrisko mediju portāla raidierakstam "LSMnīca". To veido Latvijas Radio korespondents Latgalē Sergejs Kuzņecovs.

"LSMnīca" ir jauna vieta jautājumiem, viedokļiem un sarunām. Raidierakstu iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv.

"Ir tādi priekšstati, kas ir uzņēmējs. Uzreiz liekas, ka man būs labs darbs, laba mašīna, daudz naudas, brīvs laiks, es varēšu kaut ko vadīt, varēšu neko nevadīt, varēšu braukt atpūsties kaut kur uz kūrortiem. Bet, protams, jāsaprot viennozīmīgi, tas ir liels darbs. Bet tas ir darbs, kas dod arī visus manus nosauktos patīkamos bonusus un rezultātu. Tādēļ galvenais, atkal un atkal varu teikt, ir darīt, pierādīt sevi un meklēt iespējas, kā."

Daugavpilij ir ievērojama industriāla pagātne, bet vai vienmēr ir vērts vienmēr skatīties atpakaļ? "Mēs nevaram šobrīd gribēt, lai Daugavpils pēkšņi atdzimst ar lielām rūpnīcām un visas mūsu vecās industriālās teritorijas pēkšņi atkal sāk rūkt un darboties, jo ir pilnīgi mainījies tirgus šo gadu laikā. Tie ražotāji, kuri ir sākuši darboties šobrīd, viņi meklē un iekaro. Un viņiem tas ir iespējams," ir pārliecināts Zelčs.

Par biznesa inkubatora darbu Daugavpilī un to, kā iespējams darboties pilsētā, vairāk var uzzināt raidieraksta "LSMnīca" ciklā "Daugavpils. Stereotipi." 4. un pēdējā epizodē ar Andreju Zelču.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti