«Daugavpils. Stereotipi» - par pilsētas aktivitāti un pasivitāti

Raidieraksta "LSMnīca" otrā cikla "Daugavpils. Stereotipi" pirmā viese ir Inga Belousa. Viņa ir viena no aktīvākajām Daugavpils iedzīvotājām. Inga aktīvi darbojas biedrībā "Cita Daugavpils",  kas aicina iedzīvotājus izrādīt iniciatīvu, lai kopā padarītu dzīvi ērtāku un drošāku savā apkaimē. Iedzīvotāji iesaistās šajā procesā, dalās ar idejām un īsteno tās, negaidot, ka no ārpuses kāds nāks un norādīs, kas jādara.

"Daugavpils. Stereotipi". 1.epizode. Inga Belousa
00:00 / 36:41
Lejuplādēt

 

Blakus aktīvajai sabiedrības daļai pilsētā mājo arī pasīvi iedzīvotāji, kuri baidās vai nevēlas rīkoties. Arī tā ir daļa Daugavpils, norāda podkāsta vadītājs Sergejs Kuzņecovs. Viņaprāt, bezdarbība un gaidīšana pēc stipras rokas, kas paveiks visu nepieciešamo, ir viena no pilsētas problēmām.

Tomēr Inga Belousa atklāj vēl vienu būtisku jautājumu – pilsētas identitāte. "Agrāk vai vēlāk ir jādomā par to, kas tu esi un ko tu gribi. Un pilsētā, kur ir ļoti daudzas dažādas identitātes, tas varētu būt sarežģīti, jo, dažādās identitātēs dzīvojot, mums ir jāieņem kaut kāda pozīcija vai kāds viedokļu kopums vai jāaizstāv kāda konkrēta darbība. Bet tas nav nemaz tik viegli, un citu reizi mums šķiet, ka nav nemaz tik labi, ja mēs parādām to publiski," podkāstā "LSMnīca" dalījās pilsētvides aktīviste.

Raidierakstā diskusija ir arī par Daugavpils etniskās dažādības plusiem un mīnusiem, kā arī tiek mēģināts izprast iemeslus, kāpēc Daugavpils cieta neveiksmi cīņā par Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2027. gadā. Sarunā tiek apspriests, kāds ir skats uz Daugavpili no malas, cik bieži citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji ir pārsteigti, uzzinot par Daugavpils dzīvi tuvplānā. 

Inga Belousa
Inga Belousa

Ienāc "LSMnīcā"

Ienāc "LSMnīcā"

Podkāsta cikls "Daugavpils. Stereotipi" tapis speciāli sabiedrisko mediju portāla raidierakstam "LSMnīca". To veido Latvijas Radio korespondents Latgalē Sergejs Kuzņecovs.

"LSMnīca" ir jauna vieta jautājumiem, viedokļiem un sarunām. Raidierakstu iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv.

Podkāstā vēl tiek atklāta problēma par iekšējo izolāciju. Cilvēki nevēlas vai nesaprot, kā sazināties ar citām Latvijas sabiedrības daļām un organizācijām. Inga minēja, ka Daugavpils ir eksotiska vieta, tomēr to nedrīkst slēpt vai izolēt arī no pašu daugavpiliešu puses. "Ja mēs paši mēģinātu skatīties uz tiem, kas dzīvo Rīgā, nevis kā uz naidīgiem, bet kā uz sadarbības partneriem, tad diezgan daudzas lietas arī atrisinātos tīri tajā attieksmes jautājumā. Jo, ja mēs nākam kā atšķirīgie un ieņemam sacensības formātu vai aizstāvēšanās formātu, tad būtībā mums pašiem ir diezgan grūti."

Inga Belousa darbojas arī biedrībā "Zaļā brīvība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti