Infografika. «Re: Baltica» pēta: Kā rodas un izplatās tikumības aizstāvju mīti

Soli pa solim - apmēram tā var raksturot mītu, to vidū tā saukto tikumības aizstāvju radīto mītu attīstību. Labs piemērs ir Norvēģijas bērnu lietu ministres Ingas Martes Torkildsenas mudinājums skolās stāstīt bērniem par to, kā sevi aizstāvēt no seksuālās izmantošanas mēģinājumiem. Krievijas mediju pārveidoto un pavisam jaunu izteikumu piedēvēšana Torkildsenai viņas vārdus  diametrāli pārvērta. Atskaņas no Krievijas mediju apmelojumiem bija dzirdamas arī Latvijā. Žurnālistikas centra "Re:baltica" veidotajos materiālos - iezīmētajos laukos - var lasīt, kas ir organizācijas, kuras sevi sauc par tikumības sargiem Latvijā, un par to, kā dzimst mīti par tikumību un tās apdraudējumu.

Saistītie raksti
29 komentāri
Luix
Protams, tev personiski, tieši Obama būs vainīgs, ka neiznesi miskasti, un tagad visa māja ož... Bet tiešām nedomāju, ka saprātīgā sabiedrībā incests būtu tik izplatīts, lai pat bērniem čakarētu omu!!
Luix
Sorry Tas bija kremļa variantam, tik kkur ne tur trāpīju;)
reptilis-V.Variants
Vellos,aizmirsu,ka šodien piektdiena un vidusmēra garīgā darba proletāriešiem saīsināts darba laiks:)))))
reptilis-V.Variants
Redziet,Jūs variet sludināt savu pārliecību starp SAVAS kultūras un tradīciju cilvēkiem,bet viduslaiku sabiedrībā Jūs,kā ķeceri sadedzinātu. Jūs varat izteikt šeit savas domas un es varu Jums nepiekrist,bet Jūs zināt,ka es varbūt Jūs necenzēti nolamāšu,bet uz mieta vai ugunskura nelikšu,lai kāds es Jūsu skatījumā būtu tumsonis un atpakaļrāpulis:))) Savukārt ,musulmāņu zemes dzīvo viduslaikos,un dažas 18.gadsimtā. Viņus jau modernizēt gribēja ar sociālismu,bet kad tas sabruka ,viņi jaunu ideoloģiju meklējumos atkrita islāma pirmsākumos,kad viņi sita izkurtušās A-Romas un R-Romas impērijas,kā arī Persijas impēriju u.c. Tā ,kā ,ja tā turpināsies,tad gaidiet pēc Jums atnāks:))...par Jūsu bērniem neteikšu,jo kā pašam progresīvākajam Jums savu bērnu nevajadzētu būt,lai nevairotu badu un globālo sasilšanu:)))
reptilis-V.Variants
Tās krasās atšķirības ir novedušas pie dažādiem rezultātiem. Dažādie tabu veidojas nevis tāpat vien. Tabu nojaukšana liecina par lejupslīdi.No kalna ar ragaviņām laisties ir skaisti un ,ja vēl ātri,tad pat elpa aizraujas:))) Kalnā uzvilkt ir daudz grūtāk. No kalna šļūcēju vietā nāks citi cilvēki ar daudziem tabu un atkal sāksies viss no jauna - kalnā -lejā. Bet negribētos ,lai tik ātri pašreizējā Rietumu civilizācija sevi iznīcina.
VALDIS VARIANTS
Ja turpināt diskusiju Jūsu paša piedāvātajās alegorijās, tad mums ir pilnīgi pretēja saprašana par to, kas ir kalns un kas ir leja. Pēc manām domām, kalnā kāpēji ir tie, kas mēģina, pārvarot visas grūtības un šķēršļus, stumt sabiedrību attīstības un iecietības virzienā - kalnā. Ne jau katram dots sasniegt virsotni un vairums tomēr paliek pakalnē, bieži vien novērojot tos drosmīgākos ar izbrīnu: "Kas nu viņiem tur meklējams? Visiem taču labi tepat - mežā, pļavā, purvā!"
reptilis-tā lūk
Kāds sakars tikumībai ar krievu sacerējumiem? Krievi ir izgudrojuši tikumību? Vai tomēr tā ir cilvēces izgudrojums.
VALDIS VARIANTS
Nezinu par laimi vai diemžēl, bet cilvēcei nav dots viens vienīgais "augstākās morāles" un tikumības paraugs. Dažādās vietās un dažādos laikos tas ir bijis, ir un būs krasi atšķirīgs.
tā lūk
Hei cilvēki, beidziet pīpēt spaisu un lasīt krievu murgainos sacerējumus. Uzreiz kļūs vieglāk.
Par tikumību
Spriņģes morālajai kroplībai, neinformētībai un neizglītotībai tiešām grūti atrast attaisnojošu iemeslu, kā vien naudanesmird.lv! Neticami, ka likums par tikumības normu ievērošanu un atbilstošu audzināšanu skolās, varēja izsaukt tik milzīgu ažiotāžu, dažu, acīm redzot pagrimušu ļautiņu saprātos, kas vainagojusies ar attiecīgiem raksteļiem! It kā profesionāla un augstas klases žurnāliste, tagad nolaidusies līdz dzeltenās preses līmenim. Kas pārsteidz jo īpaši, ir visur un vienmēr piesauktā Krievija ... vai tiešām pašai kauns nav nemaz? Nav jābrauc uz Krieviju, lai saprastu, kurus šis likums tik ļoti traucē un kuru ideoloģija ir apdraudēta. Patiesībā, jaunie grozījumi Izglītības likumā, būtiski apgrūtina „Papardes Zieda” un domubiedru līdzdalību Eiropas Savienības struktūrfondu apguvē, kuru ideoloģija ir absolūtā pretrunā ar izglītības likumu, kurš, starp citu, balstās LR Satversmē! Iespējamā un neiespējamā misija izglītības saturā Latvijā pietiek.com
Grrr
Pag, tad kā īsti ir ar šo te infografiku. Melo Spriņģe, vai nemelo? Ja nemelo, tad viss pārējais ir tikai uzbrukums viņas personībai, kas nav nekas cits kā tēmas maiņa.
nu, nu
Tagad ķengu raksteļus saucam par pētījumiem, kā jau pie šiem pieņemts, par Sorosa naudu visi pēkšņi kļuvuši par tādiem zinātniekiem un pētniekiem. Kad papētītu viņu finansējuma avotus, noskaidrotos, ka tiem kājas aug Norvēģijas pedofīlu partijās un asociācijās!
reptilis-V.Variants
Es neesmu nevienas baznīcas loceklis,bet ,ja kāda baznīca izsaka normālu viedokli,tad es šo viedokli atbalstu. Ja ,kāds Latvijas valsts ienaidnieks izsaka pareizu domu ,tad es atbalstu šo domu nevis pašu cilvēku kopumā. Ja noziedznieks saka - nogalināt un laupīt nav labi,tad viņš ir pateicis pareizu domu! Bet rīkoties pēc principa - laupītājs nekad nevar pateikt neko pareizu ir stulbi.
VALDIS VARIANTS
Vēl nekur un nekad es nebiju izteicies, ka "no baznīcas nav nekāda labuma". Taču esmu pārliecināts, ka jebkuras reliģijas pārāk liela ietekme laicīgajā dzīvē ir nepieļaujama un sabiedrībai kopumā kaitīga, jo ticība visvarenajam pārdabiskam spēkam, motivēšana ar mūžīgo dzīvošanu viņpasaulē, Vecās Derības morāles nepātraukta sludināšana (pirms četrām līdz piecām tūkstotsgadēm varbūt tas bija saprotami un aktuāli) vienmēr ir vairāk bremzējusi cilvēces attīstīšanos, nekā mudinājusi uz to.
Pietiek
Paklau, jūs pretīgie izvirtuļi, varbūt izglītības saturā iekļaujam arī terminu zoofīlija? Lai jau no 6 gadu vecuma zina visu, ko tur slēpt, tik un tā taču kaut kad dzīvē nāksies par to uzzināt?
VALDIS VARIANTS
Izglītības likuma pamatprincips var būt vienīgi CILVĒKA IZGLĪTOŠANA nevis apmuļķošana baznīcu koncepciju realizēšanas ietvaros.
VALDIS VARIANTS
"vecāki ir izglītības satura pasūtītāji" Nekādi nevaru piekrist šim apgalvojumam! Ko darīt, ja tāda pasūtījuma vispār nav?! Mal labi ir zināmi dzīves realitātes piemēri kaut vai no romu tautības ģimenēm, kad vecāki, turpinot vairāku pāaudžu tradīcijas, neļauj bērniem vispār izglītoties. Šī parādība izplatīta visā Latvijā. Labi atceros gadījumu tālajos PSRS laikos, kad romu tautības puisis bija ne tikai izcili pabeidzis vidusskolu, bet izturējis iestājeksāmenus augstskolā. Taču viņa studentu gaitas jau pāc dažiem mēnešiem tika pārtrauktas paša vecāku iejaukšanās dēļ, kuri uzskatīja viņa rīcību par "apkaunojošu viņu dzimtai". Tas ir tikai viens no daudziem piemēriem! Bet runājot par morāli es varēšu turpināt diskusiju tikai tad, kad kāds spēs paskaidrot man šo jēdzienu - "augstākā morāle". :-) Ja ir domātā tā morāle, kuru ir pasludinājis Visaugstākais, tad es tajā nepiedalos, jo man ir citādāka pārliecība.
vienkārši -
Izglītības pamatprincips var būt vienīgi - saglabāt neitralitāti jautājumos, par kuriem atbildīgi ir vecāki! Bērns ir dzimtas turpinātājs, mantinieks, cilvēces turpinājums laikā, un vecāki ir izglītības satura pasūtītāji! Un nekad otrādi! Valstij ir jābūt augstākās morāles nesējai un skolai - sabiedrības tikumības šūpulim! Valsts mēdijiem ir jāatspoguļo augstas morāles paraugs, jo tikai tādā valstī spēj attīstīties psihiski stabila - tātad vesela sabiedrība !
vienkārši -
Žurnāliste Spriņģe ir uzsākusi nomelnošanas kampaņu, lai diskreditētu jaunos grozījumus par tikumisku izglītību izglītības iestādēs! Jaunie grozījumi Izglītības likumā, būtiski apgrūtina „Papardes Zieda” un domubiedru līdzdalību Eiropas Savienības struktūrfondu apguvē, kuru ideoloģija ir absolūtā pretrunā ar izglītības likumu, kurš, starp citu, balstās LR Satversmē! Iespējamā un neiespējamā misija izglītības saturā Latvijā: http://pietiek.com/raksti/iespejama_un_neiespejama_misija_izglitibas_satura_latvija_
VALDIS VARIANTS
Cik es sapratu, šajā pētījumā nekāds viedoklis netiek uzspiests. Šeit tiek analizēts, no kurienes nāk šī spēcīgā un ļoti melīgā propaganda. Diemžēl žurnālisti, tiekot līdz Krievijā izplatītajiem viedokļiem un materiāliem, ir tikai pusceļā. Īstā melu straume nāk no ASV kristīgo sektu līderiem, kuri sagroza jebkuru viņiem zināmo informāciju, lai tikai valdītu pār cilvēku prātiem. Tā tiek tulkota krievu valodā un izplatīta Krievijā, no turienes nonākot arī Baltijas valstu krievvalodīgo vidē un tālāk, attiecīgi, tiek izplatīta visā sabiedrībā. Viss, kas pašreiz notiek Latvijā, jau sen aprakstīts Skotta Lajvli propagandiskajā darbā "Kādēļ ir jācīnās ar homoseksuāļu kustību un kā to uzvarēt" (WHY AND HOW TO DEFEAT THE “GAY” MOVEMENT), kurā viņš pasludina karu nosaukumā pieminētajiem. Redzot to varam pavisam droši secināt, ka gan Cvetkova , gan arī Stepaņenko rīkojas atbilstoši Lajvli detalizēti izstrādātajam plānam un ierauj tā realizēšanā visu LR Saeimas brigādi.
reptilis
Pilnu rakstu varat izlasīt portālā Pietiek -Jautājumi, uz kuriem nevēlējās atbildēt nodibinājuma Re:Baltica amatpersona Arta Ģiga: 1) vai nodibinājums ir uzvarējis kādos VSIA Latvijas radio iepirkumos saistībā ar rubrikas "Melu detektors" izveidi? Ja jā, kur un kā varu iepazīties ar iepirkuma dokumentiem? Ja nē, kādā veidā tad minētais nodibinājums ir ieguvis iespēju veidot minēto rubriku? 2) kuras konkrētās VSIA Latvijas radio amatpersonas/darbinieki pieņēma lēmumu par minētās rubrikas izveidi? Kad, kādā formā, ar kādu pamatojumu? 3) kuras konkrētās VSIA Latvijas radio amatpersonas/darbinieki pieņēma lēmumu par Jūsu pārstāvētā nodibinājuma Re:Baltica piesaisti minētās rubrikas izveidē? Kad, kādā formā, ar kādu pamatojumu? 4) kuras konkrētās VSIA Latvijas radio amatpersonas/darbinieki pieņēma lēmumu par finansējuma piešķiršanu Jūsu pārstāvētajam nodibinājumam Re:Baltica vai kādiem tā darbiniekiem? Kad, kādā formā, ar kādu pamatojumu? 5) kāds ir Jūsu pārstāvētajam nodibin
VALDIS VARIANTS
Rodas sajūta ka reptīlim ir kādas ļoti lielas bailes un neērtības no "Melu detektora" esamības. :-) Man gan nav bailes ne no kādiem detektoriem.
reptilis
Domāju,kas tas par grandiozo pētniecības centru - Re Baltica. Jāapskatās Googlē...un ko mēs tur ieraugām? Jā,Jūs nekļūdīsieties - tie paši neoliberālie žurnālisti - IR dibinātāja Sanita Jemberga, Inga Sprinģe bijusī Dienas žurnāliste, Arta Ģiga,Kristīne Rizga ( Dzīvo ASV). Un kura no šīm domas gigantēm ir veikusi šo ""pētījumu""???? Tā ir - Inga Sprinģe! Kāpēc raksts nav ielikts ar vārdu un uzvārdu? Organizācija -tas skan iespaidīgāk:))))
:)
Šoreiz nav svarīgi cik grandiozs ir pētniecības centrs. Svarīgi ka viss ir salikts "pa plauktiņiem"un var izsekot kā darbojas informatīvais karš. Diemžēl izskatās ka arī daļa mūsu deputātu apzināti vai neapzināti ietekmējas no tā.
Austrumu Saule
Margarīn, jūs domājat, ka viņi angliski lasa? Vajag dot https://ru.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem , bet diez vai arī ar to būs līdzēts.
Margarīns Grīns
to reptilis Klasiska argumentācijas kļūda. Ad hominem - https://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Infografikas
Ārpus ētera
Jaunākie
Populārākie
Interesanti