«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #8 – ASV augstskolu sports un izglītība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāsta 8. epizodē Matīss Timofejevs ar viesiem apspriež ASV augstskolu sportu (NCAA) - šobrīd daudzi mūsu jaunie sportisti apvieno mācības un sportu tieši Amerikā.

Podkāsta viesi ir 2004.gada NCAA čempions 800 metru distancē Dmitrijs Miļkevičs, kurš no 2002. līdz 2006. gadam mācījās Nebraskas universitātē, un Liene Jansone. Viņa 2000. līdz 2004. gadam pārstāvēja ''Siena College'', turklāt 2003. un 2004. gadā Lieni atzina par konferences gada spēlētāju.

Gan Miļkevičam, gan Jansonei par studentu sportā pavadīto laiku ir vislabākās atmiņas, taču abi uzsver, ka dzīve prom no vecākiem citā valstī nozīmē arī apzināties atbildību pašam par sevi. Turklāt Amerikā sportista statuss studentam nenozīmē atlaides un jābūt sekmīgam, lai drīkstētu piedalīties sacensībās, piebilda Jansone, kam Latvijā vidusskolā kā izlases dalībniecei nebija jākārto gala eksāmeni. 

Mūsdienās informācijas pārbagātības apstākļos nav jāķeras pie pirmās iespējas, līdzko kāds NCAA izsaka piedāvājumu, jo rūpīgi un jau laicīgi jāizvērtē dažādi aspekti, uzsver Miļkevičs. Pieredzi guvušie Latvijas sportisti iesaka nebaidīties doties uz ASV augstskolām, jo tas nodrošinās gan izglītību, gan turpmākās karjeras iespējas, lai arī jārēķinās ar nopietnu konkurenci gan sportā, gan mācībās. 

Miļkevičam pēc uzvaras NCAA čempionātā sadarbību piedāvāja lielie sporta apavu ražotāji, kas viņam pavēra ceļu arī uz profesionālo sportu. Taču nākamajiem studentiem jāatceras, ka profesionāļiem dalība ASV studentu sportā ir liegta. 

Jansone un Miļkevičs ir vienisprātis, ka studiju noslēgumā sportisti atgriezīsies mājās, kļuvuši gan meistarīgāki, gan ieguvuši izglītību turpmākajām dzīves gaitām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti