Podkāsts «Kultūrdeva». 8.epizode. Ar Unu Rozenbaumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Astotais "Kultūrdevas" podkāsts jeb raidieraksts ir kā telefonsaruna, kurā iespējams ieklausīties Unas Rozenbaumas domu lidojumā par to, cik viegli vai grūti ir radīt saturu jauniešiem, pieskaramies arī LTV seriālam “Paliec negatīvs”. Aprunājam to, kas viņu aizvedis līdz Londonas Dizaina biennālei, kur viņa kopā ar Reini un Kristu Dzudzilo šogad (jau jūnijā) pārstāvēs Latviju, kā top viņas pilnmetrāžas filmas “Komunalka” scenārijs, kuru plānots rakstīt periodos, kad jābūt pašizolācijā, un kāpēc viņa vēlas būt par tiltu starp latviešu un krievu auditorijām. Par Dizaina gada balvas nominācijām, Latvijas Radioteātri un “Prāta vētru”. Daudz tematu, viena saruna, jo kultūra notiek un sarunas par notikumiem tajā arī dziedē.

Podkāsts «Kultūrdeva». 8.epizode. Ar Unu Rozenbaumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Runāt par būtisko un radīt prieku, īpaši ļaujot piedzīvot vizuālu baudījumu, ir radošās direktores un režisores Unas Rozenbaumas dzinulis, strādājot un radot paliekošas vērtības, un mainot sabiedrības domu caur savām kampaņām un darbiem, kas tiek darīti reizēm arī vienkārši par prieku sev un citiem.

"Kultūrdevas" podkāsts tapa attālināti, mirkli pirms Unai jāprezentē divi savi radošie koncepti, kas nominēti Dizaina gada balvai. Jāpiebilst, ka pirms diviem gadiem Una Rozenbauma par kampaņu #iamintrovert saņēma "Grand Prix" jeb galveno balvu.

Sarunā arī ieklausāmies fragmentos no raidījuma “Kultūrdeva” studijas par Latvijas Radioteātra jauno iestudējumu Intara Rešetina režijā pēc Janas Egles stāstu krājuma “Svešie jeb Miļenkij ti moj” un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktores Danas Bjorkas secinājumos pēc pandēmijas gada. Unai Rozenbaumai nu ir sapnis arī iestudēt radio jeb raidiestudējumu, un viņa piekrīt Danas Bjorkas paustajam, ka teātris ir tikai dzīvs un citādi nemaz būt nevar, jo tad tas ir kino. Una arī uzskata, ka Jaunā Rīgas teātra “Aģentūra” nav bijusi līdz galam veiksmīga teātra debija kino, bet Latvijas Nacionālā teātra soļus ar dizaina džemperu un T kreklu izveidošanu uzskata par progresīviem un atzīstamiem.

Podkāstā tiek aprunāts arī grupas “Prāta vētra” jaunākais veikums, par ko viņi runāja “Kultūrdevas” studijā – dziesmas “Feels” animācijas video klips, kuru Rozenbauma līdz galam neuzskata par veiksmīgu, bet pašu “Prāta vētru” nosauc par dzīvesprieka strūklaku introvertu viensētā, ko tikpat labi var attiecināt uz viņu pašu.

“Vairs nav stilīgi ciest un būt attālinātiem no sabiedrības, jo mēs esam attālināti fiziski. Cilvēki atļaujas būt priecīgi un labi, un to tā attālinātība un mājsēde ir izdarījusi. Inteliģentiem vairs nav jābūt skumjiem,” podkāsta ierakstā secina Una Rozenbauma. Vai tu piekrīti?  

Kultūra notiek, kultūra dziedē. 

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Kristīne Komarovska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti