Podkāsts «Kultūrdeva». 7.epizode. Ar Timuru Tomsonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Septītā "Kultūrdevas" podkāsta galvenās tēmas ir iespējas jaunajai paaudzei izpausties, koncertu digitalizācija jeb koncertzāle kā televīzija un konkurēšana pasaules mērogā, idejas par to, kādam jābūt Liepājas piedāvājumam konkursā par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, kā arī pandēmijas dzīves rāmā ritējuma būtiskākie secinājumi.

Es, Kristīne Komarovska, tagadējo Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” valdes locekli, Timuru Tomsonu satiku pirms aptuveni 8 gadiem, kad pati vadīju mūzikas un kultūras žurnālu “Figaro”, bet Timurs Tomsons nule kā bija kļuvis par valsts kamerorķestra “Sinfonietta Riga” direktoru. Abi jauni, abiem knapi pāri 20 un lielas uzticētās lomas. Sarunā atcerējāmies tos, kuri deva iespēju mums veidoties par to, kas esam tagad, un atrast savu aicinājumu, kas rada misijas apziņu šo pēctecību turpināt un pamanīt jaunās tendences, jaunos cilvēkus mākslā, mūzikā un kultūrā tagad. Abi gan vēl uzskatām, ka esam “jaunā paaudze”, bet sajūtam atbildību par to, ka rītdienas kultūrvide jāveido jau šodien katram savas atbildības robežās.

Podkāsts «Kultūrdeva». 7.epizode. Ar Timuru Tomsonu
00:00 / 46:14
Lejuplādēt

Runājot par rītdienas tēmām, raidierakstā saruna par to, kādam ir jābūt Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas piedāvājumam, galvenajiem notikumiem un kādai būtu jābūt jebkuras galvaspilsētas galvenajai misijai, Timura skatījumā.

Par šķietamo nākotni, kas kļuva pēkšņa tagadne, ja runā par digitālajiem koncertiem, un ārprātīgi ātrajiem tempiem, kuros nācies iemācīties tik daudz koncertzāles attīstības ziņā, Timurs stāsta ar aizrautību – gan par to, ka “Lielais dzintars” kā pirmā digitālā Latvijas koncertzāle sāk konkurēt pasaulē un izvirzījusi par mērķi audzināt jaunu – digitālo koncertu klausītāju paaudzi, gan par to, ka ar komandu apgūto gada laikā vērtē kā četru gadu mācības, apgūstot bakalaura grādu.

Nekādas sūkstīšanās par to, kā ir, tik mierīga samierināšanās ar situāciju un jaunu iespēju saskatīšana tagad, kā arī jaunu plānu būvēšana visai striktā un noteiktā režīmā – par to arī šis “Kultūrdevas” podkāsts.

Raidījumā atskati uz Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Timura Tomsona un Latgales vēstniecības “Gors” direktores Diānas Zirniņas sarunu “Kultūrdevas” studijā 6. jūnijā, 2020. gadā. Vēl ierakstā fragmenti no sarunām “Kultūrdevas” studijā ar modes dizaineri Natāliju Jansoni un komponistu Pēteri Vasku, kā arī Dairas Āboliņas stāsts par Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursa būtību un jau redzamajiem Latvijas pilsētu soļiem ceļā uz to.

Kultūra notiek, kultūra dziedē. 

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Kristīne Komarovska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti