Podkāsts «Kultūrdeva». 3.epizode. Ar Lindu Leen

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Kultūrdevas trešajā podkāstā viesojas mūziķe Linda Leen, kura nesen izdevusi jaunu un spēcīgu singlu “Blue Monday”, kas plaši izskanējis mediju vidē un saņēmis daudz pozitīvu atsauksmju un novērtējumu. Podkāstā stāsts par dziesmas “Blue Monday” tapšanu un sajūtām, kas to pavada. Saruna par laiku, dzīves laikā gūtajām mācībām un atziņu par to, ka satikšanās un būšana kopā ir liela vērtība.

Mūziķe stāsta, ka slāpst pēc ceļošanas un jūtas iztukšota, jo ierasti ceļo ļoti daudz, bet pēdējos divos gados tālākais sasniegtais galamērķis ir bijusi Liepāja. Viņa ir arī aktīva viedokļa paudēja sociālajos tīklos par dažādiem kultūras procesiem un notikumiem Latvijā, dalās arī savās pārdomās par tēmām, kuru aizmetņi meklējami iepriekšējās divās raidījuma “Kultūrdeva” epizodēs.

Podkāsts «Kultūrdeva». 3.epizode. Ar Lindu Leen
00:00 / 01:01:01
Lejuplādēt

Ieklausāmies fragmentos no “Kultūrdevām”, kur viesojās Daumants Kalniņš, Maija Doveika un Laura Groza; dzirdēsim Purvīša Balvai nominēto mākslinieku Valda Celma un Amandas Ziemeles pārdomas par to, ko nozīmē Purvīša balva un apbalvojumi kā platformas vispār. Tiek apspriesta tēma par to, kas radies tieši pandēmijas laikā, piemēram, Kārļa Lāča un Aijas Vītoliņas albums “Lācis. Aija. Divatā,” kura aizmetnis meklējams koncertā pirmā pandēmijas viļņa laikā Hanzas peronā. Ieklausāmies fragmentā no Lauras Grozas sarunas “Kultūrdevas” studijā ar Henrietu Verhoustinsku par idejām, nākotni un jaunas formas izrādi, kā arī ieklausāmies Knuta Skujenieka teiktajā par viņa dzejas dzīvošanu caur mūziķiem atkal un atkal.

Sarunā arī fragments no kultūrrandiņa ar Māru Upmani-Holšteini, kurā iezīmējas temats par mākslinieka esību aktuālam, būšanu uz viļņa, vēlmi izpatikt vai vienkārši radīt. Linda dalās pārdomās par mūziķa sūtību un savu vēlmi radīt, pieņemšanu un savām pārdomām par māksliniekiem, kas rodas šajā – sociālo tīklu laikmetā. Kā un kur rast piepildījumu, ko dod novērtējums, ko pieprasa laikmets no mākslinieka un kāpēc ļauties būt pašam un varbūt radikāli mainīt nodarbošanos – par to visu šajā epizodē.

Linda saka: “Es ceru, ka es atradīšu veidu, kā dzīvot un radīt vienlaicīgi un vēl to visu caurvīt ar tādu laimes sajūtu un harmoniju, jo redzi, kur ir harmonija, tur mākslai ir maz vietas. Tām iekšējām tektoniskajam plāksnēm ir jākustas un jātaisa zemestrīce, lai atbrīvojas tā enerģija, tiem kodoliem ir jāsprāgst, lai tas vilnis pāršalktu pašu sevī, lai tu to vari atbrīvot kaut kādā skaistā mākslas formā.”

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv.  To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju, Kristīne Komarovska sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti