Podkāsts «Kultūrdeva». 25. epizode. Ar Ojāru Rubeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

LTV raidījuma "Kultūrdeva" vadītāja Henrieta Verhoustinska uz raidieraksta "Kultūrdeva" 25. laidienu ir uzaicinājusi Ojāru Rubeni. Ojārs Rubenis ir leģendāra personība Latvijā. Viņš ir strādājis Latvijas Televīzijā no 70. gadu beigām, bijis viens no raidījuma "Labvakar" trijotnes, kuru Atmodas laikā gaidīja parādāmies uz ekrāna ne mazāk kā iecienītākos seriālus. Nu jau desmit gadus Ojārs ir teātrim veltītā LTV raidījuma "Teātris.zip" vadītājs, raidījuma, kuru redzam ēterā pirms izrāžu ierakstiem. Raidījumu un izrāžu cikls šogad atzīmē 10 gadus.

No 2006. gada viņš 11 neaizmirstamus gadus vadīja Nacionālo teātri, nodrošinot tam stabilu pirmo vietu "Spēlmaņu nakts" nomināciju un balvu ziņā. Pašlaik Rubenis ir Latvijas Teātra darbinieku savienības valdes priekšsēdētājs.

Podkāsts «Kultūrdeva». 25.epizode. Ar Ojāru Rubeni
00:00 / 00:00

Raidierakstā Ojārs stāsta par "Teātris.zip" desmit gadiem un ļoti īpašo jubilejas raidījumu. Ar lielu aizrautību abi sarunu biedri sarunājas par teātri – gan par to, kurš teātris šobrīd, lietojot sporta terminoloģiju, "izvirzījies vadībā", gan par to, kādas sastāvdaļas ir teātra panākumu receptē, ko Ojārs kā bijušais Nacionālā teātra vadītājs ļoti labi pārzina. Saruna ievirzās arī apcerē par atsevišķu teātra mākslinieku likteni – kāpēc šobrīd teātrī nestrādā izcilais kādreizējais Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe un vai pēc palikšanas Krievijā pēc Ukrainas kara sākuma atgriezties Latvijā varēs talantīgais režisors Vladislavs Nastavševs? Kā un kāpēc izveidojusies Rubeņa draudzība ar pasaulslaveno mecosoprānu Elīnu Garanču? Ojārs Rubenis dalās arī pārdomās par kultūru sabiedriskajos medijos un par ambiciozajiem "Spēlmaņu nakts" organizētājas – Latvijas Teātra darbinieku savienības plāniem.

Par podkāstu

Podkāstu "Kultūrdeva" ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts jeb raidieraksts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Henrieta Verhoustinska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, "Kultūrdevas" skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti