Podkāsts «Kultūrdeva». 16.epizode. Ar Ingu Gaili

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Televīzijas raidījuma “Kultūrdeva” vadītāja Henrieta Verhoustinska podkāsta “Kultūrdeva” 16. epizodē sarunājās ar dzejnieci un rakstnieci Ingu Gaili, kuras dzeja Henrietai ir īpaši līdzējusi tumšos brīžos. Inga ir tādu romānu kā “Stikli”, “Skaistās” un “Rakstītāja” autore – pēdējais no tiem ciklā “Es esmu...” par rakstnieci Ivandi Kaiju. Ingai ir arī dzejoļu krājumi “Kūku Marija”, “Migla”, “Lieldienas” un “Nakts”. Vēl ir vairākas izrādes pēc Ingas Gailes lugām, piemēram, “Āda” un “Mūsu Silvija debesīs” Ģertrūdes ielas teātrī. Vēl Inga raksta Satori.lv, interneta žurnālā “Punctum” un Rakstnieku savienības izdevumā “Konteksts”, ir viena no "Sieviešu stendapa" dibinātājām, kā arī Latvijas PEN kluba vadītāja.

Podkāsts «Kultūrdeva». 16.epizode. Ar Ingu Gaili
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Inga Gaile pastāstīja, ko šodien Latvijā nozīmē būt dzejniecei un prozaiķei, vai dzejas un prozas darbi rodas no atšķirīgiem avotiem un atšķirīgā veidā, ar ko nodarbojas viņas vadītais Latvijas PEN klubs, kāpēc Inga tik kaismīgi iestājas pret jebkāda veida diskrimināciju un vai tādu viņa šobrīd vēro attiecībā uz nevakcinētajiem pret Covid-19. Sarunā Inga un Henrieta pieskārās arī publiskās mākslas izpratnes jautājumam un allaž kā karstam kartupelim cilātajai feminisma tēmai. Vai iespējams būt sievietei un nebūt feministei?

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts jeb raidieraksts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Henrieta Verhoustinska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti