Podkāsts «Kultūrdeva». 15.epizode. Ar Renāru Kauperu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Podkāsta jeb raidieraksta “Kultūrdeva” 15. laidienā pie Henrietas Verhoustinskas viesos ir cilvēks, par kuru, šķiet, Latvijā atpazīstamāks ir tikai Raimonds Pauls. Tas ir grupas “Prāta vētra” solists, fonda “Viegli” valdes loceklis, dziedātājs, komponists, dzejnieks, liepājnieks – pēdējā laikā – Renārs Kaupers.

Raidieraksta saruna rit dažādos virzienos. Renārs stāsta par japāņu kultūras ietekmi uz grupas “Prāta vētra” jauno koncertfilmu “Gads bez kalendāra” un plašo skanējumu tajā. Tiek skarta arī “attālinātās dzīves” jeb “Zoom tikšanos” tēma, kā arī doti padomi, kā pārvarēt bailes no skatuves un uzstāšanās. Renārs dalās pārdomās, kuras Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” aktivitātes viņam pašam šķiet visvērtīgākās, un pastāsta, kas ir viņa dzīves skolotāji.

Podkāsts «Kultūrdeva». 15.epizode. Ar Renāru Kauperu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Sarunas nopietnākajā daļā tiek apspriestas aktualitātes – sabiedrības daļas uztraukums par valsts svētku kampaņu Rīgas domē un arī par krievu valodā paustu aicinājumu vakcinēties. Renārs atzīst, ka ir kļuvis diplomātisks, tomēr viņam ir savs izsvērts viedoklis par krievu valodas lietošanu Latvijā. Protams, tiek skarta arī vakcinācijas tēma, un, lai arī Renārs iestājas par to, ka jāpaļaujas uz epidemiologiem un ārstiem, saruna noved pie līdzcietības un empātijas tēmas, kuru savā filmā “Hekabes jautājums” skar arī pēdējā raidījuma “Kultūrdeva” viesis – režisors Pēteris Krilovs, par filmas varoņiem izvēloties satiksmes negadījumā smagi cietušo mūziķi Rolandu Ūdri un viņa sievu Ilonu Balodi. Līdzcietību gluži kā muskuli ir iespējams uztrenēt, ir pārliecināts Renārs Kaupers.

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts jeb raidieraksts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Henrieta Verhoustinska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti