Podkāsts «Kultūrdeva». 12.epizode. Ar Juri Žagaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

"Kultūrdevas" podkāsts ir atgriezies pēc garām vasaras brīvdienām, un to turpmāk ik pārnedēļas vadīs "Kultūrdevas" vadītāja Henrieta Verhoustinska.

Podkāsts «Kultūrdeva». 12.epizode. Ar Juri Žagaru
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Kultūrdevas" podkāstā izdevies notvert vienu no aizņemtākajiem cilvēkiem Latvijas kultūrvidē. Aktieris Juris Žagars, kopš kļuvis par Dailes teātra direktoru, ietiepīgi izrādes sauc par produktiem. Viņš filmējas amerikāņu "Netflix" spiegu trillerī un uzsver, ka “teātris notiek tad, kad kāds to skatās, nevis tad, kad tas tiek radīts”. Žagars noraida apzīmējumu “nekomerciāls teātris” kā komplimentu – tas esot teātris savam priekam. Īsts teātris nevarot būt nekomerciāls. Podkāstā visai skarbs Juris Žagars ir arī, izsakoties par atlaistajiem aktieriem, un ir pārliecināts, ka uzvarēs procesu pret aktrisi Sarmīti Rubuli, lai gan ar tiesas spriedumu ir lemts bijušo Dailes teātra aktrisi atjaunot darbā un piedzīt no teātra par labu viņai prāvu kompensāciju. Vienlaikus Dailes teātra direktors atzīst, ka ir piesaistījis ārštatā psihoterapeitu, jo “es neprotu risināt emocionālas problēmas”. Savukārt kā Cēsu Mākslas festivāla vadītājs Juris Žagars ir pārliecināts – tas, kas notiek ar un ap Kristianu Brekti viņa sienas gleznojuma sakarā, ir pilnīgs sviests, bet pie tā daļēji vainojami paši mākslinieki, kuri par maz runā par laikmetīgo mākslu.

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Henrieta Verhoustinska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti