Evija Unāma: Kad vēža skartajiem ar «Dod pieci!» vien nepietiek

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Noslēdzies labdarības maratons "Dod pieci!". 190 910 eiro – tik liela summa tika saziedota šī maratona laikā. Gandarījums par paveikto ir dubults: vispirms jau taustāms labums  - vēža skartajiem cilvēkiem nu būs iespēja tikt jau pavisam drīz uz onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" rīkotajām psihosociālajām nometnēm, otrkārt, - un kas ir ļoti būtiski – beidzot mēs skaļi sākam runāt par sabiedrības garīgo un emocionālo veselību pēc smagām saslimšanām. Temats, kas līdz šim ir bijis nepamatoti noklusēts.

Redzot milzīgo cilvēku atsaucību, ir patiess prieks par sabiedrības izpratni, ka smagu saslimšanu gadījumā psihosociālai rehabilitācijai ir jābūt neatņemamai ārstēšanās terapijas sadaļai. Lai cilvēks dzīvē atgrieztos fiziski un emocionāli vesels. Līdz šim ar otro slimniekiem un viņu tuviniekiem galā jātiek bija pašu spēkiem, kas ne vienmēr izdevās veiksmīgi.

Šis labdarības maratons daudziem iedeva papildu motivāciju turpināt dzīvot, bet daudziem atgādināja, ka ar pilnu krūti jādzīvo šodien.

Stāsti, ko dzirdējām maratona laikā, iedvesmo un spārno. Savukārt laba vēlējumi – uzmundrina nepadoties tos, kam šī spēka  pietrūkst. Naudas, kas saziedota, pietiks daudziem, bet ne visiem, tāpēc ir jādomā uz priekšu.

Ļoti svarīgi, lai valstiskā līmenī šī psihosociālā palīdzība vēža skartajiem cilvēkiem tiktu nodrošināta.

Maratona laikā bieži izskanēja datums - 22.decembris. Un ne velti - ļoti cerējām, ka ceturtdien, 22.decembrī, parlamentā trešajā un galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kurš tapis Labklājības ministrijas paspārnē, aktīvi līdzdarbojoties arī onkoloģisko pacientu biedrībai "Dzīvības koks". Bet šos grozījumus no šīsdienas sēdes darba kārtības izņēmuši. Jeb, kā skaidro Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, nav paspējuši iesniegt, jo – juristam gadījusies kāda veselības ķibele. Un tas savukārt nozīmē, ka šos grozījumus Saeima vētīt varēs vien 12.janvārī.

Lai arī šī nav pirmā reize, kad no komisijas līdz Saeimai šiem likuma grozījumiem ir sarežģīti nokļūt, pacietīsimies. Tikai gribētu atgādināt, ka uz šiem grozījumiem gaida vairāk nekā 70 tūkstoši vēža skartu cilvēku. Bet dzīvot gaidīšanas režīmā nav viegli.

Lai visiem stipra veselība!

Ziņots, ka šogad labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti 190 910,45 eiro. Saziedotā nauda sniegs atbalstu vēža slimniekiem, palīdzot atlabt īpašās psihosociālās rehabilitācijas nometnēs, ko rīko onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Par dārgāko maratona dziesmu ar 4 111 eiro kļuva grupas "Marta migla" kompozīcija "Koris".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti