Brāļu Bertānu tētis: Divreiz bērnībā esmu izmetis Dāvi no treniņa. «Sporta studijas» podkāsts #80

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Sporta skolotājs un treneris Dainis Bertāns sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā pastāstīja gan par mūsdienu jaunatni sporta stundās, gan abu dēlu Daira un Dāvja audzināšanu par profesionāliem basketbolistiem, kā arī par šībrīža Latvijas valstsvienību.

Dainis Bertāns ir leģendāra personība Latvijas sportā, viņa sasniegumi, pašam spēlējot basketbolu, bija tik iespaidīgi, ka Daiņa Bertāna numurs vēl aizvien ir iemūžināts pie Valmieras Olimpiskā centra basketbola zāles griestiem. Mūsdienu jaunatne Daini Bertānu arī pazīst pietiekami labi – it sevišķi tie, kuri Rīgas 3. ģimnāzijā pie viņa mācās un sporto sporta stundās.  Strikts, tiešs, bet godīgs sporta skolotājs, kurš mūsdienu jaunatni nenoraksta. Ar jauniešiem tagad ir jāstrādā vienkārši citādāk. To, ka trenēšanu Dainis saprot itin labi, var apliecināt abi dēli Dairis un Dāvis Bertāni – viņi ir Latvijas izlases sejas un vienu brīdi pat abi Rūjienas basketbola skolas audzēkņi vienlaicīgi spēlēja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA).

Abu dēlu sasniegumi silda sirdi arī Dainim Bertānam, taču ceļš līdz Eirolīgas un NBA augstumiem nebija viegls ne dēliem, ne arī vecākiem. Būt vienlaicīgi tēvam un arī trenerim ir sasodīti sarežģīts uzdevums. Tiesa – Dainis uzskata, ka, trenējot dēlus, viņš mācējis izslēgt tēvišķās jūtas un pret dēliem bijis pat vēl prasīgāks nekā pret pārējiem puikām komandā.

"Dāvis bija tieši manā jaunatnes līgas treniņu grupā. Atklāti sakot, es Dāvi divas reizes esmu izmetis ārā no treniņa, jo es to vairs nevarēju izturēt. Viņš visu laiku kaut ko komentē, kaut ko runā pretī. Pateicu: "Ej ārā!""

Karjera abiem brāļiem Bertāniem ir tiešām spoža. Dainis uzskata, ka dēli pārāk tērējas, bet ar nopelnīto naudu apejoties pietiekami gudri. Abi brāļi šovasar pārņēma Valmieras basketbola klubu un zem tā ir brāļu Bertānu basketbola skola, kur, iespējams, aug nākamie Vidzemes talanti. Gluži tāpat kā savulaik Dairis un Dāvis. Spēlēšana NBA ļauj brāļiem arī būvēt brīvdabas basketbola laukumus. Pirmā laukuma atklāšanā Dāvis Bertāns pat nevarēja valdīt asaras – blakus Jāņa Daliņa stadionam tagad zaigojas basketbola laukums, bet Dāvis atcerējās, ka tajā pašā vietā savulaik ar citiem puikām ziemās spēlējis hokeju. Otrais laukums uzbūvēts teju pašā Siguldas sirdī.

"Cik es no Dāvja sapratu, ka viņš bija vēl prasījis, kuram vēl vajag [laukumu]? Tas nav tikai Dāvja projekts, jo NBA atbalsta šos laukumus. 50% atbalsta, ja nemaldos!"

Latvijas basketbola valstsvienība ir tikai pāris soļu attālumā, lai pirmo reizi vēsturē kvalificētos Pasaules kausa finālturnīram. Abi brāļi Bertāni bija izlases līderi atlases spēlēs vasarā. Rudens ciklā gan būs jāiztiek bez abiem NBA spīdekļiem – Dāvja Bertāna un Kristapa Porziņģa. Te atbildība un līderu loma būs jāuzņemas Eiropā spēlējošajiem līderiem. Tā teikt – darbiņš jāpaveic līdz galam. Arī valstsvienības kapteinim Dairim Bertānam, kuram deg acis karjeru izlasē turpināt līdz pat 2025. gadam, kad Eiropas čempionāts norisināsies Latvijā.

"No Daira jau vien var saprast. Viņš agrāk par izlasi vispār neko nestāstīja, tagad viņš par Luku Banki [izlases treneri] vispār ir stāvā sajūsmā. Banki redz katrā spēlētājā savu, viņš redz, ko spēlētājs var darīt gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Viņš prasa konkrētas lietas. Piemēram, Šmitam pēdējās spēlēs viņš pateicis, ka tev nav jātaisa rezultāts, spēlē tā, kā tu spēlē Barselonā, tev ir jādara tas darbs. Un viss. Nav nekas jāizdomā!"

Pilns podkāsta ieraksts

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti