Liba Mellere: Kā es cīnījos pret fekālās panikas vilni Lietuvā

Tūristi no Lietuvas skaita ziņā ar lielu atrāvienu vienmēr ir līderi starp visiem Liepājas ārvalstu viesiem. Šī vasara nav izņēmums. Nepārsteidz, ka avārija attīrīšanas iekārtās satrauca mūsu "braļukas". Šķiet, ka daudz vairāk nekā mūs, vietējos. Situācija nepārprotami prasa paskaidrojumus. Galvenais, ko gribu pateikt, – vēsais un lietainais laiks bojā atpūtu daudz vairāk nekā jau likvidētā noplūde!

Iezvanījās telefons. Tieši ar to šorīt viss arī sākās. Kolēģi no Delfi.lt lūdza ēterā pastāstīt par situāciju ar noplūdi attīrīšanas iekārtās. Sākumā visu informāciju skaitļos un faktos sniegs Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, bet man jāpastāsta par vispārējo situāciju. Un, jā, lūdzu, arī par emocionālo pusi.

Sāku zvanīt – uz pilsētas domi, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju, pludmales glābšanas staciju un mērijas komunālo pārvaldi. Aina veidojās pārsteidzoša – noplūde jau sen likvidēta, ūdens analīzes ir normālas, bet, spriežot pēc ziņām no Lietuvas, tur notikušo uztvēruši gandrīz kā apokalipsi. Jā, kolēģi stāstīja, ka Dienvidkurzemes novadā jau atceļ rezervācijas, taču Liepājā viss ir daudz mierīgāk.

Visu Lietuvas kolēģu veidoto raidījumu varat noskatīties paši, taču varu kaut ko piebilst gan mūsu lasītājiem, gan potenciālajiem viesiem no Lietuvas.

Tūrisma birojā pastāstīja, ka vakar apzvanījuši visas pilsētas viesnīcas. Tikai vienā (!) bijusi atcelta rezervācija. Turklāt laikapstākļu dēļ. Vakar tūrisma biroja darbiniekiem arī pastāvīgi zvanījuši daudzu pilsētas izīrējamo apartamentu īpašnieki un jautājuši, ko viņiem teikt viesiem. Un arī daudzi tūristi uzdevuši šo jautājumu. Tas arī ir saprotams.

Analīzes ir labas, taču ir noteikts peldēšanās aizliegums. Kaut kā dīvaini.

Spriežot pēc tūrisma biroja informācijas, Lietuvā tagad mūsu (man nav slinkums atkārtot: jau likvidētās!) noplūdes dēļ ir diezgan pamatīga ažiotāža. Līdz pat biedēšanai, ka pie mums ir augstākās kategorijas dabas katastrofa un nedrīkst lietot ūdeni. Vispār.

Kādas kaislības. Līdz kaut kam tādam vajadzēja aizdomāties… Es kā dzēru krāna ūdeni, tā arī turpinu dzert. Liepājā ūdens ir ļoti garšīgs, no dziļiem artēziskiem urbumiem. Bet Lietuvas pludmalēm vispār nekas nedraudēja – viss piesārņojums tika nests pretējā virzienā.

Taču – jā: Liepājas pludmalē patiešām ir oficiāls peldēšanās aizliegums, ko noteikusi Veselības inspekcija. Glābēji visiem spēkiem cenšas izdzīt visus peldētājus no ūdens, jo nedrīkst. Jā, viņi tomēr ir, tie, kas peldas, lai gan temperatūra ir 17 grādi, bet ūdens ir tikai par grādu siltāks. Ziemeļu vējš un apmākušās debesis bonusā bez maksas. Manuprāt, šādi laikapstākļi nav piemēroti, lai peldētos. Bet atpūtnieki grib atpūsties, vēl jo vairāk tāpēc, ka analīzes – jau atkārtoti – ir normālas! Taču glābēji ir modri – atcelt aizliegumu var tikai pati inspekcija. Arī tās darbinieki ir paņēmuši ūdens paraugus, drīz tiek solīti rezultāti. Jautājums ir – vai viņiem pietiks ar vienu labu analīzi, varbūt viņi gribēs nodrošināties ar atkārtotu pārbaudi.

Ko no šī visa var secināt? Nevajag krist panikā. Ne šī, ne cita iemesla dēļ, vēl jo vairāk tāpēc, ka tagad iemesla nemaz nav. Gluži otrādi, gaidāms, ka brīvdienās laiks kļūs siltāks. Cerēsim, ka arī peldēšanās aizliegums līdz tam laikam tiks atcelts.

Tāpēc – laipni lūdzam Liepājā! Sveiki atvykę į Liepoją!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti