Aleksis Vilciņš: Grūti mīlēt valsti, kas nemīl tevi

Jau kopš bērnības esmu pieradis dzīvot savā iekļaujošajā, gaišajā un drošajā burbulī – pārsvarā bez vardarbības, naida un visiem citiem nepatīkamajiem vārdiem. Arī skolā starpbrīžos nekāvāmies, bet stāvējām rindā pēc piena. Tomēr ik pa laikam burbuļi plīst un nākas saskarties arī ar to, kas notiek to ārpusē. Un šoreiz "ārpusē" piedzīvoju kārtīgu auksta ūdens šalti, kas, manuprāt, īpaši "Riga Pride" nedēļā kalpo par vērtīgu atgādinājumu un pārdomu vielu mums visiem.

Naktī uz 1. aprīli ar draugiem atpūtos jaunajā Rīgas naktslokālā "Skapis". Par blakus esošā rokmūzikas bāra "Nemiers" un "Skapja" sadzīvošanu daudzi ir uzdevuši jautājumus, bet līdz 1. aprīļa naktij, un šķiet, ka arī pēc tās, viss ir bijis kārtībā.

"Riga pride 2023" gājiens "Mēs visi esam Latvija"

Šī gada praida gājiena tēma simbolizē dažādības spēku, kopienas vienotību un valsts drošību, iekļaujot un sargājot katru no mums. Pulcēšanās gājienam no pulksten 12. Gājiena sākums pulksten 13 Vairāk informācijas rigapride.lv .

Dejošanas starplaikā, kas "Skapī" notiek diezgan aktīvi un līdz rīta gaismai, vienatnē izgāju no kluba, lai piesēstu uz ārā esošajiem krēsliem – tieši ar skatu uz "Nemieru". Un te nu vakars sadalījās divās daļās – vienu brīdi esmu ieurbies telefonā, bet nākamajā – cenšos no tā notīrīt asinis, lai sazvanītu draugu, kas tajā brīdī vēl atradās kluba telpās. Bez iepazīšanās, īpašām "laipnībām" un kāda cita kontakta pirms tam saņēmu sitienu pa seju, kā rezultātā tika salauzts deguns un ar pakausi atsitos pret "Skapja" ķieģeļu ārsienu.

Tālākais vakars, protams, pagāja miglā un Stradiņu uzņemšanā. Jāsaka paldies "Skapja" un "Nemiera" apsargiem, kuri džeku, kurš bija nolēmis uz mirkli apmeklēt "Skapi" un nodrošināt man pirmo lauzto kaulu dzīvē, aizturēja "Nemierā" un palīdzēja sagaidīt policijas ierašanos. Jā, uzbrucējs pēc sitiena mierīgi devās atpakaļ uz blakus esošo bāru, lai turpinātu savu vakaru.

Par savu rīcību viņš, pēc liecinieku dzirdētā, policijai uz vietas piedāvāja dažādus skaidrojumus. Primāri viņu nokaitinājusi "geju mūzika" un sabiedrība, kas pulcējusies ap "Skapja" ieeju.

Kaut kas taču bija jādara, citādi cilvēki stāv, skaļi pīpē un, iespējams, ir pat geji!

Tālāko jau risina Valsts policija.

Man āda ir samērā bieza (neskaitot degunu), bet signāls, ko šādi gadījumi raida, ir skaidrs – atrašanās vietās, kas publiski zināmas kā LGBTQ+ kopienai draudzīgas un atvērtas, joprojām ir saistīta ar risku. 2023. gadā Eiropā tas, manuprāt, ir vienkārši ārprātīgi.

Šādas vietas kā "Skapis" ir ārkārtīgi svarīgas daudziem šīs kopienas jauniešiem, kuri nekur citur, iespējams, nevar justies tik pieņemti, saprasti, veidot savu tuvo draugu loku un justies kā pilnvērtīgi, pieņemti sabiedrības locekļi.

Spriežot pēc dažādām reakcijām uz manu "Twitter" ierakstu, joprojām mūsu vidū ir pietiekami daudz cilvēku, kas uzskata, ka šiem jauniešiem Latvijas sabiedrībā īstas vietas nav. Grūti mīlēt valsti, kas nemīl tevi.

Priecīgu praidu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti