Ziņu analīze
Valsts finansējums partijai «Par cilvēcīgu Latviju» apturēts arī par Stendzenieka darba izmaksām Rīgas kampaņā
Partijai "Par cilvēcīgu Latviju” (PCL), kas Saeimā tika ievēlēta kā “KPV LV”, visticamāk, šogad tā arī neizdosies saņemt valsts finansējumu vairāk nekā 640 tūkstošu eiro apmērā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmums uz gadu pārtraukt to izmaksāt gan ir pārsūdzams, taču tiesāšanās lēmumu neapturēs un maz ticams, ka līdz vēlēšanām spēkā stāsies galīgais spriedums. Partija šobrīd arī negrasās pildīt KNAB prasību atmaksāt valsts budžetam 70 tūkstošus eiro, kas biroja ieskatā izlietoti pretlikumīgi. Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” rīcībā esošais KNAB lēmums rāda, ka “KPV LV” Rīgas domes vēlēšanu kampaņā liela loma bija Ērikam Stendzeniekam, un KNAB pārmetumi partijai ir saistīti arī ar tēriņiem reklāmas speciālista atlīdzībai.
«De facto»: Pēc Valsts meža dienesta reformas mežziņi mežos parādīsies uz pusi retāk
Pēc Valsts meža dienestā (VMD) uzsāktās reformas, mežziņi mežos parādīsies vismaz uz pusi retāk nekā šobrīd, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Dienesta darbinieki bažījas, ka šādi var pazust kontrole par faktiski mežos notiekošo un var tikt apdraudētas arī tajos esošās dabas vērtības. Savukārt reformas veicēji uzsver apgaitu sistēmas neefektivitāti un pārmaiņu ekonomisko izdevīgumu.
«De facto»: Mazāk pilnas slimnīcas Covid-19 dēļ nenozīmē mazāku slodzi, tikai maina uzsvarus
Lai arī slimnīcas šobrīd Covid-19 dēļ nav pārpildītas, omikrona paveida īpatnības mainījušas uzsvarus veselības aprūpē, atklājot arvien jaunas vājās vietas, šovakar vēsta LTV raidījums “De facto”. Iepriekšējos viļņos galvenās rūpes bija par slimnīcu spēju izturēt slodzi, taču tagad vēl lielāks pārbaudījums ir primārajai aprūpei un arī laboratoriju veiktspējai.
Smaržīgās un garšīgās «bērnu cigaretes»? «Aizliegtais paņēmiens» vētī «saltu» māniju
Aizvien populārāks kļūst jauns elektronisko cigarešu veids, kas ar Latvijā radītu zīmolu “Salt” iekaro ne tikai esošo smēķētāju, bet arī pusaudžu uzmanību. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vētīja to kaitīgumu veselībai un videi, uzklausīja jauniešu pieredzes stāstus un interesējās par valsts rīcību, lai nepieļautu jauniešu atkarību no šādas smēķēšanas.
Tik daudz kā Latvijā attīstītajās valstīs nedzer nekur. Kā ir būt dzērāja bērnam?
Latvijā ir daudz ģimeņu, kuras posta alkohols. Daudz ir bērnu, kuri auguši alkoholiķu ģimenēs. Viņi zina, kā ir baidīties nākt mājās no skolas. Skandāli un nedrošības sajūta bija viņu bērnības neatņemama sastāvdaļa. Patiesībā alkohola atkarība ietekmē un apdraud visu sabiedrību. Mūsu valstī ir augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju Eiropā. Kāpēc Latvijas iedzīvotāji tik ļoti mīl iedzert, un kādas tam ir sekas?
Celtnes pilsētas mežos? Paver iespējas nākotnē apbūvēt zemes gabalus Mežaparkā un Biķerniekos
Pagājušā gada nogalē Rīgas dome (RD) apstiprināja jaunu pilsētas teritorijas plānojumu. Pretēji apkaimju iedzīvotāju vēlmēm tajā ir palikuši plāni apbūvēt divus zemesgabalus Rīgas mežos. Turklāt 18 hektāri Mežaparka zemes nonākuši īpašumā firmai, starp kuras patiesajiem labuma guvējiem atrodams arī bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova padomnieks Ēriks Teilāns.
Vai Edgars Rinkēvičs saka patiesību, ka Latvijas pase ir pasaules «Top 10»
Latvijas pase atrodas pasaules topa desmitniekā, paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, atsaucoties uz globālo pasu reitingu, kuru veido Londonas konsultāciju uzņēmums “Henley & Partners”, šos personu apliecinošos dokumentus kārtojot pēc brīvības pārvietoties pa pasauli pakāpes. Kā noskaidroja “Melu detektors”, ārlietu ministrs kopumā saka patiesību. Tomēr ir nianses – mums priekšā “pasaules desmitniekā” ir nevis deviņas, bet trīsdesmit pases.
Ķekavas pieredze ar vēlmi slēgt laimētavu satrauc citas vietvaras. Vai pašvaldībām nav tādu tiesību?
Kad Ķekava nolēma aizliegt azartspēles, par pašvaldībām atbildīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrija šo lēmumu apturēja. Ministrijas trieciens Ķekavai uztraucis citas pašvaldības, kas plāno ierobežot azartspēles. Vai pašvaldībām tiešām nav tiesību savā teritorijā aizliegt spēļu zāles? Vai arī azartspēļu lobijs to vienkārši negrib pieļaut?
Pašvaldības policijai trūkst vienotu standartu
Daudzviet valstī ir izveidota pašvaldības policija, taču ir novadi, kur likumsargu klātbūtni tikpat kā nevar manīt. Viens no galvenajiem secinājumiem – ja būs nauda, būs arī drošība, jo sabiedriskās kārtības nodrošināšanas līmenis lielā mērā atkarīgs no tā, cik pašvaldības spēj tam atvēlēt naudu.
Ja ir nauda, būs drošība. Vietvarās atšķirīga nostāja par obligātu pašvaldības policiju
Iecerēts, ka no 2024. gada visās pašvaldībās būs obligāti jāveido pašvaldības policija. Šobrīd pašvaldības atšķirīgi risina sabiedriskās kārtības jautājumus. Proti, dažviet ir pašvaldības policija, kas savās spējās neatpaliek no Valsts policijas, bet citur vien prāto, vai tādu maz veidot. Vietējo kārtības sargu pienākumu daudzums un to uzturēšanas izmaksas arī ir atšķirīgas, līdz ar to atšķirīgs ir arī drošības līmenis.
Te zeļ nelegāli rūpali, pulcējas pošu skeptiķi un aizsākas vēsturiski protesti. Kas ir «Telegram»?
Saziņas vietne "Telegram" daudziem, iespējams, ir sveša, bet vienlaikus ir cilvēki, kam tā kalpo par platformu, kur, piemēram, saukt un aicināt cilvēkus uz protestiem un kura arī lieliski kalpo dažādiem nelikumīgiem darījumiem. Operācijā ''"Telegram". Slepenā saziņa" Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidroja, ar ko šī lietotne īpaša, un "paviesojās" vairākās narkogrupās, kur nelegālās vielas piedāvā piegādāt ātrāk nekā picu – pat trīs minūšu laikā.
«De facto»: Kāpēc Krievijas prasītās drošības garantijas rietumvalstīm nav pieņemamas
Krievijas piestādītais "dāvanu saraksts" rietumvalstīm pirms Ziemassvētkiem, prasot ASV un NATO parakstīt drošības garantijas Krievijai, kardināli mainītu Eiropas aizsardzības sistēmu. Šīm prasībām piekāpjoties, tiktu atjaunots Krievijai vēlamais ietekmes sfēru dalījums, tiktu izlemts Ukrainas liktenis bez pašas Ukrainas teikšanas, tiktu vājināta Baltijas un citu reģiona valstu aizsardzība, vēsta LTV raidījums "De facto". Rietumos Krievijas iegribas nosauktas par nepieņemamām, bet tuvākajās nedēļās ar Krieviju par tām runās. Lielākais satraukums ir par Krievijas reakciju pēc prasību noraidīšanas. Krievija atstājusi sev ļoti maz manevra iespēju, lai ar godu izietu no situācijas.
«Re: Check» gada dezinformācijas apskats: galvenie maldinātāji ir apmēram 15 cilvēki
Maskas un vakcīnas,  ierobežojumu likumība, ķīmiskās trases un prasības skolās – tie ir temati, par kuriem 2021. gadā izplatīts visvairāk dezinformācijas, liecina “Re:Baltica” faktu pārbaudes projekta “Re:Check” apkopotā informācija. Ikdienas darbā secināts, ka galvenokārt dezinformāciju par šiem tematiem Latvijā izplata 15 cilvēki.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt