Ziņu analīze
Valsts apdrošināšana neatbrīvos no nepieciešamības pašiem pirkt polises
Jo mazāk naudas veselības aprūpei sniedz valsts, jo vairāk par to samaksā iedzīvotāji. Tā ir vienkārša likumsakarība, kuru Latvijā var novērot ik uz soļa. Par ārstniecības pakalpojumiem cilvēki maksā paši no savas kabatas vai izmanto brīvprātīgu veselības apdrošināšanu. Tāpēc tagad, kad nolemts ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, rodas jautājums, vai tas nozīmē, ka varēs atteikties no brīvprātīgās privātās veselības apdrošināšanas?
Irākas iznīcība – vai priekšvēstnesis «Daīš» atdzimšanai?
Irākas otrajā lielākajā pilsētā Mosulā nesen atzīmētie Ziemassvētki simboliski apzīmē Irākas premjerministra Hadera Alabadī decembra sākuma paziņojumu par Irākas teritorijas atbrīvošanu no "Islāma valsts" un tās kaujiniekiem. Tomēr karadarbība aiz sevis ir atstājusi gruvešus, kas valsts atjaunošanai maksātu vismaz 100 miljardus ASV dolāru. Tomēr starptautiskās koalīcijas pret "Islāma valsti" dalībnieku vēlme piešķirt līdzekļus Irākas atjaunošanai ir izrādījusies minimāla. Plašā iznīcība un postījumi, kā arī "Islāma valsts" atgriešanās pie agrāk piekoptās partizānu kara taktikas, liek izvērtēt vai teroristiskā organizācija varētu atdzimt?
Vietējā donžuāna krāpnieciskajos tīklos iekritušās sievietes iekūlušās parādos
Sūdzību portālā „Sūdzības.lv” ievietota tukla vīrieša fotogrāfija un zem tās brīdinošs paraksts: „Uzmanību, krāpnieks!”. Zem bildes lasāms, ka vīrietis apkrāpis namīpašniekus, solot remontēt mājas, bet saņēmis avansu un pazudis. Naudu viņš esot meklējis arī sieviešu makos, solot viņām mūžīgu mīlestību. Taču desmitiem sieviešu cerības pārvērtušās murgā un parādos. Pret 31 gadu veco Dairi Ābolu, kurš sevi dēvējis arī par Daini un Mārtiņu, dažādos policijas iecirkņos ierosināti kriminālprocesi par krāpšanu.
Indulis Bērziņš: Ceru, ka militārs uzbrukums nav dienas kārtībā nevienai valstij
Drīz būs pagājuši četri gadi kopš Krievijas militārās iejaukšanās Ukrainā un Krimas aneksijas, kas izmainīja daudzu, it īpaši Rietumeiropas politiķu sapratni par to, ko nozīmē atrasties kaimiņos Krievijai. Kopš tā laika ir pastiprināta NATO klātbūtne Latvijā – pie mums ieradušies kanādiešu vadītie daudznacionālie spēki. Šogad arī Latvija aizsardzībai atvēlēs divus procentus no iekšzemes kopprodukta (IKP) – izpildot NATO prasību. Vai līdz šim izdarītais ļauj Latvijai justies droši? Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš intervijā Latvijas Televīzijai izsaka cerību - militārs uzbrukums nav dienas kārtībā nevienai valstij, kura šādu uzbrukumu varētu veikt.
ASV un Ziemeļkoreja. Vai tomēr kodolkarš?
Ziemeļkorejas veiktie kodolizmēģinājumi, draudi par jauniem ūdeņraža bumbas izmēģinājumiem Klusajā okeānā un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) bumbvedēju uzlidojumi Ziemeļkorejas pierobežā ir raisījuši pamatotas bažas par strauju pietuvošanos kodolkaram. Reaģējot uz Ziemeļkorejas nesenajām aktivitātēm, ASV valdība ir izstrādājusi virkni rīcības stratēģiju, kuras vērstas uz Ziemeļkorejas kodolprogrammas attīstības apturēšanu. Kura no šīm stratēģijām tiks īstenota, un vai tā būs pietiekama, lai iegrožotu Ziemeļkorejas kodolambīcijas?
«Kultūršoks»: Rakstniecības muzeja atjaunošana iestrēgusi
Lai gan "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) Rakstniecības un mūzikas muzeja telpās raidījuma „Kultūršoks” veidotājus neielaida, ir zināms, ka šīs sienas pagaidām slēpj ļoti bēdīgu ainu. Rekonstrukcijas darbi joprojām nav sākušies, lai gan nākamā gada pavasarī tiem jau būtu jābeidzas. Un tas nozīmē, ka četri miljoni iespējamās Eiropas fondu naudas ēkas īpašniekiem iet gar degunu un šie būvdarbiem nepieciešamie līdzekļi būs jāatrod kaut kur citur.
Digitālās televīzijas lietā pēdas no Maltas ved uz Šķēles «Mākoņiem»
"Maltas failos" jeb no Maltas Uzņēmumu reģistra šovasar noplūdušajos materiālos redzams, ka notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā uzņēmumā "Digital International Limited" (DIL), kas iesaistīts tā sauktajā digitālās televīzijas prāvā. Uzņēmuma pašreizējais īpašnieks ir Igaunijas kompānija, kurai savulaik piederējuši ekspremjera Andra Šķēles ģimenes īpašumi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Cik maksā Azerbaidžānas cilvēktiesības Eiropā?
Azerbaidžāna ir svarīgs Eiropas Savienības (ES) partneris enerģētikā - tā nodrošina 5% no Eiropas enerģijas vajadzībām. Tāpat valstij ir būtiska loma Kaspijas jūras reģiona gāzes piegādei ES caur tā saukto Dienvidu gāzes koridoru. Tomēr Azerbaidžāna ir nonākusi uzmanības lokā saistībā ar korupcijas skandāliem un ir skaidrs, ka kukuļošanai ir nozīmīga loma Azerbaidžānas biznesa kultūrā un ārpolitikā, ko tā līdz šim ir diezgan veiksmīgi piekopusi arī Eiropā.
Āgenskalna tirgus slēgšana un nākotne viedokļu krustugunīs
Gandrīz pirms simt gadiem - 1925.gadā celtais Āgenskalna tirgus paviljons valsts nozīmes kultūras piemineklis esot bīstams. Tāpēc jāslēdz jau 1.janvārī. Tā apgalvo gan tirgus īpašnieks Rīgas dome, gan Āgenskalna tirgus pārvaldītājs – Rīgas Centrālais tirgus.
Āgenskalna tirgus attīstību bremzējusi pati Rīgas dome; Vidzemes tirgus drīz plaukšot
Pēc divarpus nedēļām slēdzamā Āgenskalna tirgus drupas nu sevis cildināšanai izmanto politiķi. Pozīcijas domnieki tirgus izputināšanā mazgājas balti un vaino ilggadējo nomnieku. Savukārt opozīcija izmanto iespēju uzlēkt uz Āgenskalna tirgus pēkšņā slavas viļņa, lai medijos izceltu sevi. Opozicionāri trešdien, 13. decembrī, pie Rīgas rātsnama arī aicināja tautu uz mītiņu ar cēlu mērķi glābt Āgenskalna tirgu.
Par attiecībām, seksualitāti un riskiem katrs bērnunams stāsta, kā prot
Bērnunamu bērniem ir augstāks risks piedzīvot vardarbību, saka eksperti. Tur dzīvojošo vidū ir bērni, kas institūcijās nonākuši jau smagi cietuši, un var gadīties, ka viņi var pakļaut citus bērnus seksuālās vai fiziskās un emocionālās vardarbības riskam. Pusaudži, kas atkal alkst mīlestības un tuvības, agri mēdz iesaistīties seksuālās attiecībās.
Kas notiks ar Lielstraupes pili pēc narkoloģiskās slimnīcas slēgšanas
Lielstraupes pilī, kuras vēsture sākusies pirms 750 gadiem, pirms vairāk nekā pusgadsimta darbu sāka Straupes narkoloģiskā slimnīca. Šo gadu laikā no alkoholisma posta šeit glābti arī daudzi radoši cilvēki, ievērojamas personības. Nu Straupes slimnīcu grasās slēgt, jo unikālais arhitektūras piemineklis esot cilvēkiem bīstamā stāvoklī. Kas notiks ar pils kompleksu pēc Jaunā gada, un kam īsti izdevīga slimnīcas slēgšana un pils atstāšana?
Cīņas ap «Nord Stream 2» samilst. Vai Krievijas gāzes projektu var apturēt?
"Nord Stream 2" ir loģisks un Eiropai vajadzīgs projekts, lai nodrošinātu eiropiešus ar lētu gāzi, vai arī Krievijas ģeopolitisko interešu ierocis, ar kuru nostiprināt "Gazprom" dominanci Eiropas gāzes tirgū. Šādās pretējās pusēs mēdz dalīties vērtējumi par Krievijas valdībai piederošā gāzes giganta "Gazprom" plāniem dubultot kapacitāti cauruļvadu sistēmai, kas gāzi pa tiešo no Krievijas nogādā uz Vāciju.
Izsīkušas iespējas 2. pensiju līmeņa miljardus ieguldīt Latvijā
Pieaugot iemaksām valsts fondēto pensiju sistēmā jeb 2. pensiju līmenī, tajā uzkrāto līdzekļu kopapjoms sasniedzis rekordaugstu līmeni – tas jau pārsniedz trīs miljardus eiro. Taču pensiju plānu pārvaldītāji pauž bažas, ka Latvijas tautsaimniecības ieguvums no šīs naudas nebūt nav tik liels, cik tas varētu būt.
«Aizliegtā paņēmiena» aprēķini: Cik pelna ģimenes ārsti Latvijā?

Pērn kopumā no valsts ģimenes ārsti saņēma vairāk nekā 70 miljonus eiro, taču pilnu priekšstatu par pašu ārstu ieņēmumiem no valsts naudas nav iespējams iegūt un to nezina arī Veselības ministrija. Turklāt ģimenes ārsti var sniegt papildu pakalpojumus par maksu un viņi saņem arī pacientu iemaksas.

Valsts par 58 miljoniem pērk ārstniecības pakalpojumus no privātfirmām

Privātās medicīnas iestādes pērn sniegušas valsts apmaksātus ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus 58 miljonu eiro vērtībā (57 681 566 eiro), atsaucoties uz Nacionālā veselības dienesta datiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Kopumā privātie medicīnas pakalpojumu sniedzēji Latvijā aizņem 27% no valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu nišas.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti