Ziņu analīze
Stratēģiskās komunikācijas grupa atspēkojusi jau vairāk nekā 6500 dezinformācijas gadījumu
Kopš Briselē pirms četriem gadiem tika izveidota Eiropas Savienības Austrumu stratēģiskās komunikācijas grupa, tā atklājusi un atspēkojusi jau vairāk nekā 6500 dezinformācijas gadījumu, kurus izplatījuši tādi prokremliski mediji ka RT, "Rossiya Segodnya" un "Sputnik". Austrumu stratēģiskās komunikācijas grupas interneta mājaslapā datubāzē atrodami un apskatāmi visi šie gadījumi, starp tiem arī teju 100, kuros dezinformācija aizvadītājos četros gados izplatīta par Latviju.
Šķēles ģimene gatava dāvināt zemi koncertzālei: Rīgai šī dāvana var izmaksāt miljonus
Ar bijušā premjera Andra Šķēles ģimeni cieši saistīts uzņēmums gatavs valstij dāvināt zemi koncertzāles būvei netālu no Andrejostas. Taču tā nav labdarība – ģimenei būve ļoti nepieciešama, lai beidzot sāktu attīstīt īpašumus, kuros ieguldījuši vismaz 25 miljonus eiro. Pirmais piedāvājumu AB dambja vietā izvēlēties Andrejostu valstij izteica toreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs.
«Melu detektors» pārbauda Pabrika teikto par Krievijas aizsardzības budžetu
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (''Attīstībai/Par!'') 18. septembrī intervijā Latvijas Radio sacīja, ka Krievijas un citu nenosauktu valstu aizsardzības budžets pieaug par 8-15% gadā. Tomēr, kā pārliecinājis “Melu detektors”, šis apgalvojums ir pretrunā ar citu avotu datiem. Nedz ministrs, nedz viņa padotie to nevarēja pamatot.
Latvija plāno atvērt vēstniecību Austrālijā – kas no tā iegūs?
Starp valdības konceptuāli atbalstītajām 2020. gada budžeta prioritātēm ir Latvijas vēstniecības Austrālijā izveidei. Zemes dienvidu puslodē esošā valsts varētu šķist ļoti tāla un salīdzinoši sveša zeme. Taču tieši Austrālija bijusi viena no tām valstīm, ko Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) minējusi kā vēlamo nākamās Latvijas vēstniecības izveides vietu.
Glābējsilītes bērna stāsts jaunā ģimenē. Laimīga satikšanās
Tā ir bijusi ļoti laimīga satikšanās – saka sieviete, kuras ģimenē aug glābējsilītē atrasts bērniņš. Pirms diviem gadiem Jelgavas glābējsilītē tika atstāta četras dienas veca meitenīte. Vesela, tīrās drēbēs, līdzi bija ielikts piena maisījums, pamperi, krēms un zaļa sedziņa. Tiklīdz šī ziņa parādījās atklātībā, sociālajos portālos sabira komentāru gūzma – gan glābējsilīti atbalstoši, gan ļoti asi noliedzoši. Šāda diskusija glābējsilītes ideju ir pavadījusi visus tās 10 pastāvēšanas gadus. 10 gadu laikā glābējsilītēs atstāti 47 jaundzimušie.
Cīņa ar klimata pārmaiņām: kā atšķiras Somijas un Latvijas pieeja
Cīņa ar klimata pārmaiņām ir viens no jautājumiem, kas aktīvi nodarbinās jaunā Eiropas Parlamenta sasaukuma deputātus. Daudzi no viņiem ir ievēlēti ar solījumu darīt krietni vairāk, lai apturētu atmosfēras sasilšanu, bioloģiskās daudzveidības mazināšanos un apkārtējās vides piesārņošanu ar plastmasu. Jau līdz šī gada beigām politiķi cer vienoties arī par to, ka līdz 2050. gadam Eiropas Savienībai būtu jākļūst par klimatneitrālu teritoriju. Proti, bloka valstīm būtu jāsavāc vismaz tikpat daudz CO2 izmešu, cik tās rada.
Ieslodzīto resocializācija: cietumos trūkst darba iespēju, bet aiz vārtiem - mājokļu un atbalsta
Ieslodzīto resocializācijai būtu jāpalīdz pēc iznākšanas no cietuma cilvēkiem atgriezties labākā dzīvē nekā pirms nokļūšanas aiz restēm. Cietumā ieslodzītie var saņemt psiholoģisko palīdzību un sociālo atbalstu, arī izglītoties. Taču nepiemēroto telpu dēļ darba iespēju cietumos mazāk nekā gribētu ieslodzītie. Tāpat problēmas ar dzīvesvietu un atbalstu pēc iznākšanas no cietuma.
«Aizliegtais paņēmiens» Berlīnē: Vai sākt mazo biznesu vienkāršāk nekā Latvijā?
LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” viesojās Berlīnē, skaidrojot, kā top un kādi noteikumi ir mazajam biznesam, un salīdzinot to ar situāciju Latvijā. Šajā raidījuma sērijā un rakstā par biznesa ieceri, amatnieku aizsardzību, valodas prasībām, darbinieku meklējumu un atalgojumu, arī par īpašu nodarbināšanas veidu – “minijob”.
Latvijā viesstrādnieku skaits sasniedz vēl nebijušu apjomu 
Latvijā strauji palielinās piešķirto darba atļauju skaits, sasniedzot vēl nebijušu apjomu. Šogad viesstrādniekiem izsniegts jau 9738 darba atļauju – tas ir gandrīz tikpat, cik pērn visa gada laikā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".
Aizdomas par neatļautu vienošanos starp būvniekiem aptuveni 100 objektos
"Būvnieku karteļu lietā" Konkurences padome (KP) izmeklē apmēram ar 100 dažādiem būvobjektiem saistīto dokumentāciju, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". Iespējamās nelikumīgās vienošanās savā starpā slēgusi virkne lielāko un zināmāko Latvijas būvuzņēmumu. Tā rezultātā nodokļu maksātāji, visticamāk, krietni pārmaksājuši par būvēm, ko godīgas konkurences apstākļos būtu iespējams uzbūvēt lētāk.
Jaunākie
Interesanti