Latvijā
Jūrmalas mēram Truksnim komandējuma lietā groza apsūdzību uz vieglāku
Rīgas rajona tiesa Jūrmalā sākusi skatīt krimināllietu, kurā par komandējuma dokumenta viltošanu apsūdzēts pilsētas mērs Gatis Truksnis un viņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse. Ja Truksni notiesās, viņš zaudēs mēra amatu. Pirmajā sēdē prokurors grozīja apsūdzību uz vieglāku, kas Truksnim notiesāšanas gadījumā neliegs nākotnē  kandidēt pašvaldību vēlēšanās.
Valmierieši ziedo apģērbu Austrumu slimnīcas pacientiem
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) aicina ziedot apģērbu pacientiem, kuriem pēc avārijām, operācijām, lēkmēm mediķi spiesti drēbes sagriezt vai citādi sabojāt. Lai nevajadzīgu apģērbu neizmestu, aicinājumam atsaukušies arī Valmieras iedzīvotāji.
Ministre: Skolotāju darbs kļūtu neiespējams, ja vecāki paši lemtu par bērna attālinātām mācībām
Turpinoties klātienes mācībām 1.–6.klases bērniem, nav iespējams ļaut vecākiem brīvprātīgi izvēlēties attālinātās mācības, jo tas dubultotu skolotāju slodzi un padarītu to neiespējamu, attālinātajā preses konferencē medijiem norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). Vienlaikus viņa sacīja, ka pastāv vairākas alternatīvas, tostarp mājmācība.
Eksperti: Attālinātajā darbā visnedrošākais ir tieši mājas dators
Pandēmijas laikā cilvēki arvien vairāk strādā no mājām. Tāpat vairākas valsts un pašvaldību iestādes aicina klientus pakalpojumus saņemt attālināti. Tas rada jautājumus par kiberdrošības riskiem. Vai kibernoziedzniekiem tagad ir plašākas iespējas piekļūt sensitīvai informācijai?
Pandēmijas laiks ārstniecības iestādēs pulcē agresīvākus pacientus un tuviniekus
Covid-19 pandēmijas laiks, aizvien valdošā neskaidrība, nekonkrētība un neziņa par to, kad neierastais stāvoklis beigsies – tas aizvien vairāk nomāc un nokaitina cilvēkus. To pamanījušas atsevišķas ārstniecības iestādes, kuras norāda – arvien biežāk nākas saskarties ar kašķīgiem un neapmierinātiem pacientiem un vēl vairāk – pacientu tuviniekiem.
«Re:check»: Cik vienkārši ierosināt referendumu Eiropas valstīs
Pēc ilgāka laika Saeima skata izmaiņas likumā par tautas nobalsošanu. Šobrīd referendums jāierosina, ja to ar parakstiem prasa desmitā daļa visu vēlētāju jeb aptuveni 150 000 cilvēku. Vairāki opozīcijas deputāti aicina šo slieksni samazināt līdz 50 000 cilvēku, lai sabiedrībai būtu vieglāk iesaistīties lēmumu pieņemšanā.
«Re:Check» pārbauda: Vai ir īpaša IZM pretimnākšana privātajām vidusskolām?
Pagājušonedēļ valdība skatīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ziņojumu par kvalitatīvu vidējo izglītību. Tajā skaidrots, ka vidusskolās vajadzīgs lielāks skolēnu skaits, lai ar esošo finansējumu būtu vairāk iespēju izvēlēties padziļinātos mācību kursus, bet skolotāju arodbiedrība uzskata, ka IZM īpaši atbalsta privātās skolas.
Pabriks: Tagad liela problēma būs dezinformācija par Covid-19
Pavasarī, sākoties Covid-19 pandēmijai, Latvijā problēmas rādīja aizsardzības līdzekļu trūkums, bet rudenī, slimībai uzliesmojot ar jaunu spēku, lielāka problēma būs ar koronavīrusu saistīta dezinformācija, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).
NMPD ar Covid-19 saslimuši 9 darbinieki
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) pašlaik ar Covid-19 ir saslimuši deviņi mediķi, karantīnā atrodas aptuveni 20 cilvēki, bet situācija kopumā tiek kontrolēta, LTV “Rīta panorāmā” informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule.
Pašvaldības domju darbs varēs būt atklātāks, bet sabiedrības interese par to arvien vāja
Izņemot dažas spītnieces, liela daļa pašvaldību Covid-19 izraisītās pandēmijas laikā pavasarī aktīvi pārgāja uz darbu attālinātā režīmā. Tas paģērēja arī domju un komiteju sēžu norisi digitāli. Tomēr līdz ar ārkārtējās situācijas beigām vietvaras atgriezušās ierastajā klātienes darba ritmā un uz interneta starpniecību lēmumu pieņemšanas procesā raugās negribīgi. Turklāt arī iedzīvotāju interese par vietējo lēmējvaru darbu būtiski neaug.
Jaunākie
Interesanti