Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
«Kalnleimaņos» vairākas paaudzes strādā kopā, aug arī nākamais saimnieks

Oktobrī, kad laukos un dārzos novākta raža, un zeme gatava sagaidīt pirmo sniegu, lauksaimnieki apkopo gada veiksmes stāstus. Tie, kas profesionālai žūrijai sijājot un vērtējot atzīti par labākajiem, saņem “Sējēja” balvu. Tai ir  vairākas nominācijas – gada lauku saimniecība, gada uzņēmums, jaunais veiksmīgais zemnieks un bioloģiskā lauku saimniecība. Arī gada ģimene lauku sētā  - šogad par tādu atzīta Zvirgzdu ģimene Beverīnas novada "Kalnleimaņos”.

«Kurš ir kurš?»: Būt par Klaunu muzeja vadītāju

Jau otro sezonu Talsu muzeja pagrabstāvā darbojas Klaunu muzejs. Ilze Pumpure ir tā izveidotāja un vadītāja. Muzejā ir pāris simti klaunu lellīšu un programma, kurā ikviens var izmēģināt klauna profesiju. Ilze  ir pirmā, kura savas profesiju stāstu iesūta lsm.lv, lai ik viens uzzina vairāk par interesantām un līdz šim mazāk zināmām profesijām. 

Daudz laimes, Normund Laizān!

Šīs nedēļas jubilārs ir Nacionālā teātra aktieris Normunds Laizāns (dzimis 1962.gada 24.oktobrī), kas daudziem saistās gan ar emocionalitāti, gan vīrišķīgu ekspresiju. Latvijas Televīzijas arhīvā atrodams 299 video vienības ar aktieri. Sveicot jubilāru, Latvijas Televīzijas raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" ar gaviļnieku sarunājās komponists Edgars Raginskis. Raidījumu LTV1 skatieties svētdien, 29.oktobrī, plkst. 13.26!

Bibliotekārs mūsdienās – no grāmatu izsniedzēja par daudzfunkcionāla kultūras centrs darbinieku

Ļoti garlaicīgs tipāžs ar lielām brillēm uz acīm, kurš izsniedz grāmatas, bet brīvajā laikā ada – tādi stereotipi joprojām mēdz pastāvēt par bibliotekāra profesiju. Realitātē ir pavisam citādi – mūsdienu bibliotekārs ir dinamisks un aktīvs cilvēks, kuram brīvā laika ir ļoti maz, jo bibliotēkas funkcijas kļūst aizvien plašākas un jāiesaistās arī izstāžu, lekciju, koncertu un citu pasākumu rīkošanā. Par to sarunā ar bibliotekārēm Guntu Ozolu un Santu Rukmani pārliecinās Latvijas Radio.

«Sistēmas bērnu» stāsti: Igors Lopatčenkovs - visi «bērnunamnieki» nav vienādi

Igors Lopatčenkovs 14 gadus dzīvojis Jelgavas novada Elejas bērnunamā, un intervijas dienā pagājuši vien pieci mēneši kopš jaunietis sācis dzīvot patstāvīgi. Bērnunamā Igors nonāca kopā ar trīs gadus jaunāko brāli, kuru drīz vien adoptēja uz Amerikas Savienotajām Valstīm, un tam sekoja dziļa vilšanās par palikšanu bērnunamā un sākotnēji pat dusmas uz brāļa jaunajiem vecākiem.

«Sistēmas bērnu» stāsti: Ieva Minalgo – rētas sadzīst, bet atmiņas aizvien sāpīgas

Ieva Minalgo bērnunamā nonāca piecu gadu vecumā, kad abiem vecākiem atņēma aizgādības tiesības. Sākumā dzīvojusi Imantas bērnunamā Rīgā, vēlāk – Ainažu bērnunamā. Šajā laikā dzīvojusi arī divās internātskolās, kur iegūta pamata izglītība. Intervijas laikā Ieva raud vairākkārt, jo rētas ar gadiem sadzīstot, tomēr atmiņās kavēties aizvien ir sāpīgi.

Talsu senioru vadītājs vietējos pensionārus iedvesmo un atbalsta

Antons Kivlenieks ilgus gadus sadarbojies ar pensionāriem, vadīdams Talsu pensionāru biedrību un novada sociālās nodaļas dienas centru. Ļaudis no citiem novadiem vienmēr braukuši pie viņa gūt pieredzi, kā veidot pasākumus, kā rakstīt projektus. Viņš savā mūžā saņēmis ļoti daudz atzinību. Tagad Antona Kivlenieka veikums novērtēts ar mecenātu Ināras un Borisa Teterevu Goda zīmi.

Daudz laimes, Andrej Žagar!

Aktieris, režisors un uzņēmējs Andrejs Žagars 16.oktobrī nosvinēja 59.dzimšanas dienu. Raidījums „Daudz laimes, jubilār!”, suminot jubilāru, piedāvā ekskluzīvu ieskatu Latvijas Televīzijas arhīva materiālos, kuros iemūžinātas Andreja Žagara gaitas, sākot jau ar pirmajiem soļiem režijā un aizmirstām epizodiskām lomām filmās. Ar Andreju Žagaru raidījumā sarunājas komponists, kultūras žurnālists Edgars Raginskis.

«Sistēmas bērnu» stāsti: Edgars Zariņš – bērnībā nonācis bērnunamā, tagad – Anglijā

Cēsnieks Edgars Zariņš plašajā sociālā tīkla “Facebook” fotogrāfiju galerijā vienmēr redzams smaidīgs, bet sarunas laikā noprotams, ka puisim izdevies saglabāt optimismu par spīti daudziem traģiskiem pārdzīvojumiem bērnībā. Edgara vecākiem tika atņemtas aizgādības tiesības, un puika kopā ar brāli nonāca Cēsu bērnunamā, vēlāk viņš adoptēts “Zvanniekos”. Nu Edgars strādā Anglijā un stāsta par vilšanos valsts attieksmē.

«Sistēmas bērnu» stāsti: Aivis Berģis – sists un pazemots, ar sekām cīnās aizvien

Aivis Berģis lielāko daļu bērnības pavadījis Salas novada bāreņu namā „Līkumi”, kas tagad pazīstams ar nosaukumu „Saulstari”. Piedzīvotās vardarbības un pazemojumu dēļ viņam aizvien, piecus gadus pēc iznākšanas no bērnunama, nepieciešama psihologa palīdzība. “Es vienkārši nesaprotu, kāpēc tā vieta vēl eksistē,” par “Līkumiem” saka Aivis.

Irākiešu žurnāliste un bēgle: Mums jānojauc šī betona siena starp mums

Hanīna Džamīla ir jauna irākiešu žurnāliste. Audzināta savai sabiedrībai ļoti liberāli, nāk no turīgas ģimenes, un tomēr bijusi spiesta doties bēgļu gaitās, šķērsot jūru laivā un meklēt patvērumu Eiropā. Nu jau divus gadus viņa dzīvo Somijā un daļu laika velta, lai mēģinātu lauzt pieņēmumus, ka lielākā daļa bēgļu Eiropā ierodas nepamatoti un ka tikšana prom no dzimtās zemes ir viņu galvenais mērķis.

Daudz laimes, Zigmar Liepiņ!

Latvijas Nacionāla operas un baleta direktors, komponists Zigmars Liepiņš 14.oktobrī svin savu 65 gadskārtu. Viņu sveic un iztaujā Latvijas Televīzijas raidījums "Daudz laimes, jubilār!" un tā vadītājs Andrejs Volmārs. LTV raidījumu "Daudz laimes, jubilār" ar komponistu Zigmaru Liepiņu skatieties svētdien, 15.oktobrī, LTV1 plkst.13.26!

SPECIĀLI no Sīrijas: Danas stāsts – jauna cilvēka dzīve valstī, kurā karo

Es esmu Sīrijas galvaspilsētā Damaskā. Valstī, kas jau sešus gadus ir karā. Agrāk sasniedzamā, atvērtā un tūristiem izcili viesmīlīgā zeme tagad ir kļuvusi par punktu pasaules kartē, kurp doties vēlas retais, kurā nokļūt ir sarežģīti gan drošības dēļ, gan arī praktiski, jo, piemēram, slēgtas ir visas lidostas. Taču neiespējami tas nav.

Stacijas pamatskolā absolvente atgriežas kā skolotāja

Balvu novada Tilžas vidusskolā un Stacijas pamatskolā – šogad darbu uzsāka divas jaunas skolotājas. Novada skolu vadība un skolēni atzinīgi vērtē jauniešu izvēli, jo jauni profesionāļi ne tik bieži atgriežas atpakaļ dzimtajā novadā. Pie tam Stacijas pamatskolas jaunā mūzikas skolotāja Viktorija Kokoreviča ir arī šīs pašas skolas absolvente.

Lindas stāsts: Cīņa ar sāpēm un informācijas trūkumu

Linda uz ielas dodas pie cilvēkiem ar invaliditāti un taujā, vai zina, ka viņiem pienākas tehniskie palīglīdzekļi? Valsts apmaksāti. To viņa dara apzināti, un to sākusi, jo pati par kādu sev vajadzīgu valsts apmaksātu palīglīdzekli uzzināja tikai nesen.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti