Latvijas U-18 izlases hokejisti pasaules čempionātā pret slovākiem gūst pirmo uzvaru

Latvijas U-18 izlases hokejisti piektdien Somijā ar 5:3 uzveica Slovākijas vienaudžus pasaules čempionāta spēlē un tika pie pirmā panākuma grupas turnīrā.

Vārtus Latvijai guva Markuss Kristians Sieradzkis, Maksims Haritoncevs, Olivers Mūrnieks, Antons Macijevskis un Dmitrijs Diļevka.

Pirmajā trešdaļā iekrāto 3:1 pārsvaru Latvijas hokejisti nenoturēja un otrajā periodā slovāki rezultātu izlīdzināja, tomēr Macijevskis vēl pirms pēdējā pārtraukuma vairākumā atguva vadību, panākot 4:3. Nedaudz vairāk kā sešas minūtes pirms mača beigu svilpes Diļevka nostiprināja Latvijas izlases pārsvaru ar piektajiem vārtiem.

Latvijas un Slovākijas spēles epizodes

Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins pēc uzvaras īpaši uzteica komandu par prasmi realizēt vārtu gūšanas iespējas un teicamu sniegumu pēdējā trešdaļā. Pēc slovāku panāktā neizšķirta komanda nezaudēja ticību sev un spēja ievirzīt spēli pareizajā gultnē, sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju uzsvēra Sorokins.

Saruna ar Oļegu Sorokinu

Savukārt vārtsargs Mikus Vecvanags pateicās komandas biedriem par pašaizliedzību aizsardzībā, bloķējot metienus. Vecvanags atzina, ka uzvarā izbaudīja iepriekš nepieredzēti pacilājošas emocijas.

Saruna ar Miku Vecvanagu

Pirmajā spēlē grupas kārtā latvieši zaudēja Somijai (1:3), savukārt Slovākijas jaunieši atzina ASV izlases pārākumu (0:9). Sorokina vadītā Latvijas izlase piecu komandu grupā svētdien spēlēs pret ASV, bet pirmdien tiksies ar norvēģiem.

Otrā apakšgrupā spēlē Zviedrija, Čehija, Kanāda, Kazahstāna un Šveice. Katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, savukārt pēdējā vietā palikušās komandas savstarpējā cīņā noteiks, kura izlase izkritīs no elites uz zemāku līmeni.

Medaļu ieguvējus U-18 pasaules čempionātā noteiks finālspēlēs 5. maijā.