Kultūra / Māksla
Komiksu vasaras skola atklāj jaunus talantus

Ceturtdien, 17.augustā, vakarā Rīgā, fon Stricka villā, noslēdzas Komiksu vasaras skola. Tās rīkotāji – komisku žurnāla “Kuš!” izdevēji – šādā veidā cer popularizēt komiksu žanru, kuram Latvijā, atšķirībā, piemēram, no Amerikas, Japānas, Francijas vai Beļģijas, nav vērā ņemamu tradīciju. Desmit dienu vasaras skolā pulcējās pārdesmit jauno censoņu, kuriem interesē komiksa izteiksmes valoda.

Lietus, peļķes, spirdzinoši rīti, jūra - Kristīnas Keires personālizstādē «Vasaras laiks»

Otrdien, 15. augustā, kad katoļi svin Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus, ir arī viena no senlatviešu svētku dienām – Māras diena. Tā iezīmē vasaras beigas un rudens sākumu. Un tieši šajā dienā Rīgā, “Vīna studijā”, māksliniece Kristīna Keire atklāj personālizstādi “Vasaras laiks”. Lietus, peļķes, spirdzinoši rīti, jūra un citi spilgti vasaras mirkļi ietverti akvareļu laukumos.   

Uguns skulptūru parāde pie Rotko centra

Piektdien, 18. augustā, plkst. 22.00 ar pasaulē zināmā latviešu marimbas un sitamo instrumentu virtuoza Riharda Zaļupes koncertu pie Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tiks atklātas liesmojošas keramikas lielformāta skulptūras, vēsta centra pārstāvji.

Mākslas muzejā atklāj Birutas Baumanes gleznu izstādi

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā piektdien, 11. augustā, atklāj šogad aizsaulē aizgājušās mākslinieces Birutas Baumanes gleznu izstādi. Tā turpina muzeja aizsākto ciklu “Paaudze”, kas iecerēts kā regulāras 20.gadsimta otrās puses mākslinieku darbu satikšanās ar skatītāju. Iepriekš izrādīti Felicitas Pauļukas darbi, bet tagad kārta 26 Birutas Baumanes gleznām. Tās ir viņas pašas rūpīgi atlasīts novēlējums muzejam.

Izstādes apskats: Labākie no labākajiem. Zuzānu kolekcijas pērles Mākslas muzejā

Izstādes “TOP no top” nosaukumā pieteiktās TOP tēmas variācijas caurvij Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē skatāmo Zuzānu kolekcijas izstādi. Proti, no angļu valodas aizgūtais vārds „top” norāda uz izcilību, pārāko pakāpi, savukārt darbības vārds „top” apspēlē kolekciju, kas atrodas nemitīgā tapšanas procesā. Pēdējais ir īpaši aktuāli laikā, kad valsts atvēlētais finansējums nacionālas nozīmes mākslas kolekciju papildināšanai ir visai ierobežots.

Māksliniece Helēna Heinrihsone glezno Andri Grinbergu

Fonda “Mākslai vajag telpu” vasaras mājā ceturtdien, 10. augustā, atklāj gleznotājas Helēnas Heinrihsones jaunāko darbu personālizstādi “Lidojumā”. Darbi gleznoti un veltīti izstāžu sērijai “Ārup. Andris Grinbergs”.

Pie mākslas muzeja radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem

Svētdienas, 6.augusta, pusdienlaikā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ģimenes ar bērniem un citus interesentus gaida radošās darbnīcas mākslinieku vadībā. Darbnīcas organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izstāžu cikla „Divdabis” ietvaros.

Rīgas Biržā skatāma krievu mākslas zelta klasika

Zelta laiki pienākuši Rīgas Biržā – tur jaunā salikumā skatāma viena no visvairāk izrādītajām, par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja lepnumu uzskatāmajām kolekcijām – “Krievu mākslas zelta klasika”. Tas ir turpinājums 2012. gadā aizsāktam izstāžu ciklam, un šoreiz ekspozīcijas veidotāji fokusējušies uz 19.gadsimtu un vēlas iepazīstināt skatītājus ar zelta laikmeta pārstāvju, piemēram, ģēniju Fjodora Dostojevska un Pētera Čaikovska laikabiedru labākajiem darbiem. Turklāt pirms izstādes atklāšanas ceturtā daļa darbu piedzīvojuši restaurāciju un tik plašā ekspozīcijā vēl iepriekš nav bijuši izstādīti.

Liepājā atklāj jaunu mākslas galeriju

Piektdien, 4. augustā, Zivju ielā 3 Liepājā durvis vērs jauna mākslas galerija „Romas dārzs”. Liepājniekiem un pilsētas viesiem tur būs skatāma pirmā izstāde “Kolekcija”, kas apvieno 20. gadsimta Liepājas mākslinieku darbu izlasi no galerijas kolekcijas, privātpersonu un uzņēmēja Ivara Kesenfelda mākslas darbu krājuma, lsm.lv pavēstīja galerijas vadītāja Astra Dzērve.

Liepājas mākslas forums šogad veltīts mūsdienu mākslai

Ceturtdien, 3. augustā, koncertzālē “Liepājas dzintars” atklātajā festivālā “Liepājas mākslas forums” šī gada temats ir mūsdienu māksla. Pēc rīkotāju teiktā, festivāls būs mājvieta dažādu Eiropas Savienības valstu spilgtu individuālo starpdisciplināru mākslinieku solo sniegumiem.

Helēna Heinrihsone izstāda rozes un vāzītes

Vasarai eļļas krāsas ir par smagu! Tā par savu izvēli personālizstādes darbiem izvēlēties ūdenskrāsas izsakās gleznotāja Helēna Heinrihsone. 3.augustā galerijā “Māksla XO” atklās mākslinieces jaunāko personālizstādi “Ar ūdenskrāsām”, kuras darbos vasarīgi krāšņi ziedi un sadzīviski nieciņi veido mākslinieces šīs vasaras sajūtu.

Izdevniecībā «Neputns» klajā nāk grāmata «Zuzānu kolekcija»

Grāmata “Zuzānu kolekcija” veltīta Dinas un Jāņa Zuzānu mākslas kolekcijai, kuras darbi kopš 2011. gada regulāri tiek izstādīti ģimenei piederošā izstāžu telpā – Mūkusalas mākslas salonā, kā arī deponēti izstādēm muzejos Latvijā un ārzemēs. “Mūsu ģimenes veidotā kolekcija ir mēģinājums radīt hrestomātisku Latvijas mākslas portretu – tādu, kādu to redzam un izjūtam,” tā Jānis Zuzāns.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti