Kultūra / Māksla
Rīgā 2018.gadā izstādīs Austrālijas latviešu mākslinieka Imanta Tillera darbus

Mākslas plašajā pasaulē vistālāk izdevies izrauties diviem latviešiem, iespējams, pateicoties tieši tam, ka viņi nedzīvo Latvijā. Amerikāņu mākslinieces Vijas Celmiņas daiļrade Latvijā jau tika daudzināta 2014.gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, savukārt pasaulslavenā Austrālijas latvieša Imanta Tillera vārds diemžēl Latvijā ir mazzināms. Šobrīd mākslinieks viesojas Rīgā, lai sagatavotos nākamgad gaidāmajai personālizstādei.

Nesen atrastā Jūlija Federa glezna ir autentiska

Mākslas galerijā "Birkenfelds" Rīgā nonākusi un apskatei izlikta līdz šim par zudušu uzskatīta izcilā latviešu ainavista Jūlija Federa (1838-1909) glezna "Fiolentas rags pie Georgija klostera Krimā".

Rēzeknē sācies XI mākslinieku plenērs «Domas lidojums»

No 22. līdz 28. maijam Rēzeknē notiek XI starptautiskais mākslinieku plenērs “Domas lidojums 2017”. Pilsētā  pulcējušies 27 mākslinieki no dažādām pilsētām un novadiem. Šī gada plenēra moto “Ceļā uz Latvijas simtgadi” aicina māksliniekus meklēt mūsdienu Rēzeknē vēsturisko notikumu atspulgu.

Galerijā «Istaba» būs skatāma Ilzes Egles izstāde «Zīmēt»

No 29. maija galerijā "Istaba" būs skatāma Ilzes Egles personālizstāde “Zīmēt”, kas ne tikai rāda zīmējumu kā mākslas darbu, bet arī pašu zīmēšanu kā meditatīvu procesu, kurā iespējams sajusties visdabiskāk, īstāk, sapņot un meklēt atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem.

«kim?» Muzeju naktī - izstādes un alternatīvā mūzika

Šogad laikmetīgās mākslas centram "kim?" aprit jau astoņi gadi kopš tā atvēršanas. Šo gadu laikā organizētas vairāk nekā 160 izstādes Latvijā un ārzemēs, bet 20.maijā Muzeju nakts ietvaros "kim?" aicina apmeklēt četras jaunas izstādes, kā arī palikt un līdz pat saullēktam svinēt dzimšanas dienu interesantu mūziķu kompānijā.

Botāniskajā dārzā atklāta Aigara Bikšes «Meitene ar kurpi»

Īstenojot Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu "Māksla publiskā telpā", Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā atklāts Aigara Bikšes paliekošs vides mākslas objekts “Meitene ar kurpi”. Tā ir pastāvīga, 6,2 metrus augsta skulptūra Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

«Noass» gatavojas sezonas atklāšanai

Viena no zīmīgām laikmetīgās mākslas un dažnedažādu mūsdienīgu muzikālu un video projektu norišu vietām Rīgas centrā ir peldošai kultūras un mākslas centrs "Noass", kas gatavojas jaunās sezonas atklāšanas svētkiem.

«Divus Raiņus» pie Gaismas pils maketēs dabā

Otrdien, 16. maijā, plkst. 16.00 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) notiks Rīgas domes Pieminekļu padomes sēde, lai veiktu skulpturālā objekta “Divi Raiņi” maketēšanu dabā. To veiks, lai precīzi atrastu un iezīmētu skulptūras apjomu un novietojumu LNB ēkai pieguļošajā publiskajā ārtelpā.

Kuratore: Fišera darbi Venēcijā daudziem uzlabo garastāvokli un rada iedvesmu

Svinīgi atklāts Latvijas paviljons Venēcijas mākslas biennālē, kas atzīta par  vienu no nozīmīgākajiem, senākajiem un visapmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē. Latvija tajā piedalās kopš 1999.gada, un šogad mūsu valsti 57.Venēcijas biennālē pārstāv mākslinieks Miķelis Fišers ar ekspozīciju “Kas slikts var notikt”. Kā atzīst izstādes kuratore Inga Šteimane, interese par Latvijas paviljonu Venēcijā ir ļoti liela un Fišera humora izjūta uzrunā daudzus skatītājus.

Mežaparkā sākas koka skulptūru festivāls

Mežaparka Zaļajā teātrī sācies Starptautiskais koka skulptūru festivāls. Tur 10.maijā no rīta pulcējās septiņu tēlnieku kompānija, lai jau pēc desmit dienām skatītāju vērtējumam nodotu koka skulptūras, kuru iecerētais izskats pagaidām apjaušams tikai skiču veidā.

Ievai Iltnerei izstāde «Implants» galerijā «Māksla XO»

Izstādes izaug viena no otras, jo katrā piedzimst kāds jauns stādiņš, rodas kāds idejas aizmetnis, kas jānobriedina un jāizdiedzē. Tā par pēdējo gadu izstāžu ciklu galerijā “Māksla XO” teic gleznotāja Ieva Iltnere. Tieši 8.maijā galerijā atklāj mākslinieces jaunāko izstādi, kurai dots nosaukums “Implants”.

Rīgas Doma Marijas kapelā satiksies mākslinieku gleznotie eņģeļi

Divdesmit trīs  mākslinieki, viņu vidū meistari - gleznotāji Juris Jurjāns, Normunds Brasliņš, Jānis Anmanis, Vija Zariņa - glezno eņģeļus, veidojot savu stāstu par garīgumu un eņģeļa klātbūtni savā dzīvē. Darbi aplūkojami Rīgas Doma Marijas kapelā izstādē "Eņģeļu salidojums”.

Kuldīgā atklāj scenogrāfa Jura Gala izstāde

Opis jau bērnībā teica – Jurīt, vajag strādāt un kustēties. Tā atceras ilggadējais Latvijas Televīzijas scenogrāfs Juris Gals. Tas viņam kļuvis par vadmotīvu dzīvei. Lai arī aiz muguras jau 70 gadu, viņš joprojām piedalās dažādos projektos un veido scenogrāfijas.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti