Kultūra / Māksla
Viesojoties vistālāk ziemeļos esošā mākslas galerijā

Kamēr mūsmājās tvīksmīgi zied jūnija pļavas un visiem prātā vasaras saulgrieži, aicinām ar vienu acs kaktiņu ieskatīties pavisam citā vidē – Norvēģijai piederošajā arktiskajā Svalbāras arhipelāgā, vistālāk ziemeļos esošajā apdzīvotajā vieta pasaulē, kur starp pētniecības centriem un sniegotiem kalniem ir arī bērnudārzs, skola, baznīca, pasts un universitāte. Un arī mākslas galerija.

«Lielzemes» utopija Dubultu stacijā

Mākslas stacijā “Dubulti” atklāta trīs atšķirīgu mākslinieku -  gleznotāja Andra Vītoliņa, tēlnieka Aigara Bikšes un filozofa Kārļa Vērpes izstāde, kas veidota kā abstrakta vīzija par Latvijas simtgades šķietami utopiskām idejām.

Pedvāles radošā sezona veltīta spēlei ar akmeni

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā 2017. gada radošā sezona veltīta spēles tēmai, un sezonas nosaukums ir “Akmens. Spēle”. Šajā gadā tēlnieks Ojārs Feldbergs svinēs savu septiņdesmito dzimšanas dienu, un Pedvālē top plaša vides objektu un instalāciju izstāde “Spēles ar akmeni II”. Mākslinieks atskatās uz 20 radošā darba gadiem, kas pagājuši, kopš Pedvālē notika pirmā „Spēles ar akmeni” izstāde.

Spoku zirgs sasniedzis Daugavpils cietoksni

Naktī uz sestdienu, 10.jūniju, kad Daugavpils cietoksnī norisināsies Mākslas nakts, svinīgo atklāšanu piedzīvos izmēros iespaidīgā laikmetīgās tēlniecības zirga skulptūra "Cietokšņa spoks".

«Arsenālā» atklāta Maijas Tabakas Rietumberlīnes posma darbu izstāde

Latvijā sabiedrībā jau gadu desmitiem iecienītās mākslinieces Maijas Tabakas izstādes katru reizi piesaista milzu uzmanību. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē “Arsenāls” atklāta unikāla izstāde “Maija Tabaka un Rietumberlīne”. Tajā aplūkojami darbi, kas tapuši mākslinieces radošajā laikā no 1977. līdz 78. gadam Rietumberlīnē, kā arī vairāku tā laika vācu mākslinieku gleznas.

Pēterbaznīcā būs skatāma lietuviešu mākslinieku pāra izstāde

No 10. jūnija līdz 6. augustam Rīgas Sv. Pētera baznīcas Gaiļa zālē būs apskatāma divu lietuviešu mākslinieku – Mikalojus Povila Viluša (Mikalojus Povilus Vilutis) un Nijoles Vilutienes (Nijole Vilutiene) glezniecības un grafikas darbu izstāde “Viens mākslinieku pāris – divi laikmeti”.

«Neputns» papildina Maijas Tabakas izstādi ar katalogu

Reizē ar izstādi “Maija Tabaka un Rietumberlīne” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē “Arsenāls” klajā nāk izstādes katalogs, kurā Maijas Tabakas un Rietumberlīnes mākslinieku darbu reprodukcijas papildina intervija ar mākslinieci, kritiķu teksti, kā arī Maijas Tabakas Rietumberlīnes draugu atmiņas. Kataloga sastādītāja un izstādes kuratore ir mākslas zinātniece Ivonna Veiherte. Izdevums tapis sadarbībā ar “Galerija 21”, un tas lasāms latviešu un vācu valodā.

Meklē laikmeta liecības no mājas arhīviem

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) aicina atsaukties visus, kuru mājas arhīvā saglabājušās personiskās dienasgrāmatas, laika apstākļu fiksēšanas klades, atmiņu albumi, glītrakstīšanas burtnīcas, kā arī 60. – 80. gadu avīzes un lietots vai nelietots koppapīrs. Tas viss nepieciešams izstādei "Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze", ko decembrī plānots atklāt Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Galerijā «Daugava» atklāta Maijas Tabakas retrospekcija

Par vienu no Latvijas iemīļotākajām māksliniecēm jau gadu desmitiem var dēvēt Maiju Noru Tabaku, kuras izstādes vienmēr ir ļaužu pārpilnas. Galerijā “Daugava” šobrīd durvis vērusi mākslinieces retrospekcija - izstāde, kas priecēs daudzus viņas talanta cienītājus.

Liepājas muzejā plenēra darbu un Benitas Bitānes izstāde

Trešdien, 31. maijā,  plkst. 17 Liepājas muzejā atklās 21. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra “Liepājas marīna’16” atlasīto darbu izstādi. Savukārt 2. jūnijā plkst. 17 Liepājas muzejā lielajā izstāžu zālē tika atklāta mākslinieces Benitas Bitānes personālizstādi "Gleznas".

Jaunākie
Populārākie
Interesanti