Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Kaspars piepilda savu aicinājumu un iztulko Lutera 95 tēzes no latīņu valodas latviski
Līdz ar visu pasauli arī Latvijā šogad ar dažādiem notikumiem pieminējām reformācijas 500. gadskārtu. Interesants un vērtīgs šai saistībā bija Lutera akadēmijas studenta Kaspara Bankovska ieguldījums, kurš pirmo reizi no latīņu valodas latviski iztulkoja Lutera 95 tēzes. Līdz šim pazinām tikai pastarpināto tulkojumu – no vācu valodas.
Kā tas ir - būt par Ziemassvētku rūķi
Rutas Čubares Ziemassvētku rūķis ierodas ciemos svētku laikā ar dāvanām, dejām un pārsteigumiem, atstāj pozitīvas emocijas un vēlmi tikties nākamajā gadā. Šis darbs ir ļoti radošs, pārsteigumu pilns un vienmēr krāsains, stāsta šova "Kurš ir kurš?" dalībniece, kura decembrī pārtop par Ziemassvētku rūķi. 
Čempions parabobslejā Arturs sapņo par paralimpiskajām spēlēm
Valka šogad var lepoties, tās iedzīvotājs Arturs Klots ir piepildījis vienu no saviem sapņiem – kļuvis par pasaules čempionu parabobslejā. Lai arī valsts atbalstu par šiem panākumiem viņš nesaņēma, Artūrs neplāno apstāties, un tagad grib piepildīt arī sapni par paralimpiskajām spēlēm, ziņoja LTV raidījums „4.studija”.
Daudz laimes, Sandra Kalniete!
Sandra Kalniete, politiķe, Eiropas Parlamenta deputāte, dzimusi 22. decembrī. Sveicot jubilāri, Latvijas Televīzijas raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" ar gaviļnieci sarunājas komponists Edgars Raginskis. Raidījumu LTV1 skatieties svētdien, 24.decembrī, plkst. 13.35 un tad neierobežu laiku replay.lv!
«Kurš ir kurš?» dalībniece: Leļļu teātris nav tikai bērniem
Lienīte Osipova ir Latvijas Leļļu teātra aktrise jau astoņus gadus. Leļļu teātra aktieris ar balsi, mīmiku, kustībām, atveido tēlus un cenšas nodot skatītājam vēstījumu. Lai strādātu par leļļu teātra aktieri, vispirms ir jāmīl lelles, uzskata Lienīte. 
Lienes stāsts par meitas adopciju uz ASV: Tiesāšanās uzsākta par vēlu
Rīdzinieces Lienes Ivanovas meitu Elīnu amerikāņi adoptēja pagājušajā vasarā, dažus mēnešus pēc tam, kad meitene atgriezās no viesprogrammas. Māte par aizgādības tiesību atjaunošanu arī tiesājās, taču oficiāli papīri tiesā iesniegti par vēlu, un meitenes adopcija vairs nav atceļama.  
Pasaules čempions Jonass. Trenējas un cenšas nenolauzt kaklu
Par Latvijai pirmo pasaules čempionu motokrosā solo klasē Pauls Jonass kļuva šogad, iepriecinot gan savus vislielākos atbalstītājus dzimtajā Kalvenē, gan visus sporta līdzjutējus. Tomēr jau daudzus gadus iepriekš bija nojaušams, ka Paula veikums trasē solās kļūt par vēsturisku pavērsienu Latvijas motokrosa vēsturē, un tikai sporta veida neprognozējamais raksturs varētu kļūt par šķērsli apņēmīgā kurzemnieka ceļā uz arvien augstākiem panākumiem. 
Mūziķis Deniss: Audžuģimene – viena no labākajām lietām, kas ar mani notikusi
Ar dziesmu labdarības maratona "Dod Pieci" stikla studijā trešdien, 20. decembrī, viesojās mūziķis Deniss, kurš sarunā ar Latvijas Radio 5 - Pieci.lv dīdžejiem Tomu Grēviņu un Magnusu Eriņu, kā arī dienas viesi, mūziķi Ralfu Eilandu atklāja savu skaudro, taču iedvesmojošo dzīves pieredzi. "Tas, ka mani 11 gadu vecumā aizbildniecībā paņēma audžuvecāki, ir viena no labākajām lietam, kas ar mani notikusi", viņš sacīja.
Kā tas ir - būt par stjuartu?
Stjuarta profesija ir tā, kurā iemīlas jau no pirmās dienas. Labs stjuarts ir tāds, kurš uzsmaida pirmais, un pasažierim kļūst ļoti patīkami, jo viņa acīs var nolasīt, cik viņš patiesi priecīgs jūs redzēt, stāsta šova "Kurš ir kurš?" dalībniece, stjuarte Diāna Jakadela. 
Mācītājs par mazā Ivana nāvi: Tikai traģēdijās saprotam, ka esam cilvēki
Šādi brīži parāda, ka esam cilvēki, - tā par mazā Ivana meklēšanu šī gada vasaras vidū Liepājā saka Kuldīgas Sv. Annas draudzes mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics. Viņš bija viens no vairākiem tūkstošiem cilvēku, kurš palīdzēja meklēt mazo zēnu. Sarunas laikā mācītājs uzsver cilvēka faktoru, kas saistīts ar to, ka zēnu neatrada laikus un dzīvu, taču pats pazušanas fakts rosina pārdomas par to, kas notiek sabiedrībā.
Finanšu ministres padomniekam Spiridonovam par nodokļu reformas pieņemšanu nav šaubu
Valdošās politiskās partijas šovasar pēc vairākus mēnešus ilgām diskusijām vienojās par apjomīgākajām izmaiņām Latvijas nodokļu sistēmā pēdējā laikā, kas jau no nākamā gada sākuma ietekmēs katru Latvijas iedzīvotāju. Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas padomnieks Jurijs Spiridonovs nodokļu reformas izstrādē piedalījās no paša sākuma.
Andrijas Likovas drosmes dēļ sabiedrība uzzināja par pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā
Pateicoties psiholoģes un psihoterapeites Andrijas Likovas drosmei, pavasarī sabiedrība uzzināja par notiekošo Jelgavas bērnunamā - bērnu raušanu aiz matiem, barošanu ar varu un citiem fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem. Andrija pusgadu valsts pasūtījumā vērtēja bērnu individuālās vajadzības bērnunamā un savus novērojumus fiksēja, vēlāk nodeva atbildīgajām iestādēm. Pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas izmeklēšanu rezultātiem mainījies gandrīz viss bērnunama darbinieku kolektīvs, ieskaitot vadību.
Bijušais «sistēmas bērns»: Jādomā par atbalstu pēc bērnunama pamešanas
Šodien sākas Latvijas Radio un "Ziedot.lv" labdarības maratons „Dod pieci”, kuram šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā izvēlēta arī Latvijas Radio Ziņu dienesta gada garumā pētītā tēma „Sistēmas bērni”. Labdarības maratona mērķis ir palīdzēt atrast mājas tiem 1200 bērniem, kas aizvien aug institūcijās. Oktobrī īpašā, nedēļu garā ierakstu sērijā, bijušie „sistēmas bērni” stāstīja par to, kā dzīve bērnunamā ietekmējusi viņu likteņus. Šoreiz par sevi gatavs pastāstīt Dmitrijs Sokolovs.
Atbalsta punkts - ģimene. Apšu ģimene uzņēmusi trīs bērnus
Olga un Endijs Apses savā ģimenē uzņēmuši trīs bērnus. Viņiem ir gan audžu ģimenes, gan adoptētāju statuss. Ne visi puikas jau ir oficiāli adoptēti, bet viss ir procesā. “Man ir pilnīgi vienalga, kāds tam bērnam statuss. Tikko viņš ir mūsu mājā, viņš ir mūsējais," saka Endijs.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti