Dzīve & stils / Virtuve
Krāslavā aizvadīti pirmie Gurķu svētki

Nedēļas nogalē Krāslavā ar plašu pasākumu programmu nosvinēti pilsētas svētki. Viens no centrālajiem pasākumiem bija pirmais starptautiskais kulinārā mantojuma festivāls “Gurķu svētki”. Tajā ar savām īpašajām receptēm piedalījās arī saimnieces, kas savu talantu jau ierādījušas LTV raidījumā “Īstās latvju saimnieces”.   

Vai zini, kā līdz katlam nonāk pipari?

Tik ikdienišķs produkts kā pipari uz Latviju atceļo galvenokārt no tālās Indijas lietusmežiem, kur tiem, tāpat kā vīnam, tiek piešķirts izcelsmes vietas nosaukums. Tieši tāpat dažādās teritorijās augušiem pipariem piemīt atšķirīgas īpašības – katrai šķirnei ir sava unikāla garša un aromāts, savu unikalitāti pipariem piešķir arī to tālākā apstrāde.

Medījumi, lauku tortes, vaivariņu alus - aicina kulinārais festivāls Zaubē

Jau otro vasaru notiks “Zaubes savvaļas kulinārais festivāls”, kur četrās tematiskās zonās – „Mežs”, “Ūdeņi”, “Pļava”, “Dabas dzērieni” degustācijas gatavos vietējo mednieku un makšķernieku sievas, mājražotāji un citi meistari. Šogad Zaube apmeklētājus gaida 8. jūlijā, informē organizatoru pārstāve Indra Paseka.

Franču maiznieki brīdina – kruasānu ražošanu apdraud sviesta cena

Francijas maiznieki ceļ trauksmi, jo slavenais brokastu gardums, ko franči galvenokārt ēd sestdienu un svētdienu rītos, – sviesta radziņš jeb kruasāns drīz var nonākt starp kulinārijas retumiem. Eiropas Savienības direktīvas, kuru rezultātā mazinājusies piena produkcijas ražošana Francijā un vienlaikus pieaugošā Āzijas valstu kāre uz Eiropas produktiem, strauji sadārdzina kruasānus.

Bēgļi - pavāri integrējas mītnes valstīs, iepazīstinot ar nacionālo virtuvi

Pagājuši jau vairāk nekā divi gadi kopš brīža, kad Eiropa negaidīti saskārusies ar milzīgu bēgļu pieplūdumu no Tuvo Austrumu valstīm, lielākoties no kara plosītās Sīrijas. Situācija aizvien ir sarežģīta. Bēgļu sadale valstu starpā nerit tik raiti, kā bija plānots sākumā. Tomēr bēgļu integrācija uzņemšanas valstīs pakāpeniski notiek. Par to liecina arī Bēgļu pārtikas festivāls, kas pērn pirmo reizi tika veiksmīgi aizvadīts Francijā. Sekojot šim piemēram, šogad pasākuma rīkošanu uzņēmušās jau sešas valstis, tostarp Grieķija.

Ināra Mālkalne: Ķimeņu siers izdodas katram!

Var nenoturēt līgo dziesmas meldiņu vai baidīties lekt pāri ugunskuram, bet ir kāda Līgo tradīcija, kas tiešām sanākot katram. Tā apgalvo Ināra Mālkalne, kura sien 30 dažādus sierus, bet Jāņu laikā, protams, iecienīto ķimeņu sieru. Ja vien izvēlētas pareizās siera sastāvdaļas un bez ķimenēm piešauta arī mīlestība, siera ritulītis sanākšot pat iesācējam.

Siera klubs izdevis grāmatu par Jāņu sieru

Viena no senākajām un mūsdienās noturīgākajām Latvijas kulinārajām vērtībām ir Jāņu siers. To pazīst arī citur Eiropā, tas ir iekļauts Eiropas Savienības Garantēto nacionālo īpatnību reģistrā. Pirmsjāņu dienās ar piensaimnieku atbalstu Siera klubs izdevis grāmatu “Jāņu siers”, kurā no sentēvu apcirkņiem izceltās ziņas ietērptas mūsdienīgā veidolā.  

Ņujorkas kūku šovā tapuši gardumi Brodvejas mūziklu stilā

Koša, krāsaina, radoša un salda. Tāda sākusies šī nedēļa Ņujorkā, kur nupat noslēdzies piektais Ņujorkas ''Kūku šovs''. No cukura puķēm līdz cilvēku un dzīvnieku skulptūrām - šī gada dalībnieki pierādīja, ka kūku un cepumu veidošana ir māksla.

«Čurros» piena šokolādē - «Ciemiņš virtuvē» recepte

Māmiņdienas priekšvakarā raidījuma ''Ciemiņš virtuvē'' apciemo ''Zvannieku'' māju lielo saimi. Šefpavārs Raimonds Zommers virtuvē šoreiz nav viens, jo bērni, kuriem interesē ēdiena gatavošana, ir viņa sabiedrotie. Turklāt jāstrādā ir nopietni, jo pie galda sēdīsies 24 cilvēki.

Kaņepju uzkoda - «Ciemiņš virtuvē» recepte

Māmiņdienas priekšvakarā raidījuma ''Ciemiņš virtuvē'' apciemo ''Zvannieku'' māju lielo saimi. Šefpavārs Raimonds Zommers virtuvē šoreiz nav viens, jo bērni, kuriem interesē ēdiena gatavošana, ir viņa sabiedrotie. Turklāt jāstrādā ir nopietni, jo pie galda sēdīsies 24 cilvēki.

Kūkās «iecep» spēku un latvju zīmes

Gan vārdu un zīmju, gan mūsu zemē augušo un ražoto produktu spēks – to visu saldās un sāļās kūkās, groziņos un sviestmaizēs bija ielikuši cilvēki, kuri piedalījās konkursā „Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā”. Rīkotāji šogad konkursu velta Latvijas simtgadei, un tas  notiks visos reģionos. Pirmais – Kurzemes posms noritēja Skrundā.

«Delikātais creme brulee» - «Ciemiņš virtuvē» recepte

Šefpavārs Raimonds Zommers sevi dēvē par kurzemnieku, un šoreiz - pirmssvētku dienā -  raidījumā “Ciemiņš virtuvē” viņam būs īpaša iespēja satikt savu novadnieku, leģendām apvīto mūziķi Igo. Uzdevums Zommeram nebūs vienkāršs, jo Igo ir labas garšas pazinējs.

Mīklas bumbiņas ar kondensēto pienu - «Ciemiņš virtuvē» recepte

„Ciemiņš virtuvē” 6. epizodē šefpavārs Raimonds Zommers vērs ledusskapi  rokgrupas „Dzelzs vilks” līdera Jura Kaukuļa mājās. Šefpavārs pamanīs, ka ģimene ar ēdienu gatavošanu ir uz «tu», tādēļ viņam nāksies būt ļoti radošam, lai iepriecinātu saimnieku. Pasniegšanai desertā top mīklas bumbiņas ar kondensēto pienu.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti