Svarīgi
Kategorijas
Dzīve & stils / Vecāki un bērni
Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis sāk akciju pret seksuālo vardarbību

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 23. maija līdz 30. maijam rīko informatīvo akciju “Pārtrauc klusēšanu!”.  Informatīvās akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz seksuālo vardarbību un tās atklāšanu, aicinot cietušos, ģimenes locekļus un līdzcilvēkus zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 un ziņot par notikušo.

Pazīmes, kas liecina, ka bērns pie ekrāna pavada pārāk ilgu laiku

Kā noskaidrots jaunākajā aptaujā, vecumā līdz trīs gadiem jau 73% bērnu ikdienā lieto dažādas ekrānierīces, un, vecumam pieaugot, palielinās arī ekrānos aizvadīto stundu skaits. Savukārt psihologi un mediķi ceļ trauksmi par nepieciešamību ekrānlaiku ierobežot: ja ekrāni tiek rādīti bērniem jau pirmajos dzīves gados vai arī ekrānlaika bērna dzīvē ir pārāk daudz, tas var negatīvi ietekmēt bērna fizisko, emocionālo un sociālo attīstību. Kā vecākiem izvērtēt, vai ekrānos pavadīto laiku ir nepieciešams samazināt?

Jauna sezona! Animācijas seriāls «Raķetēni 2»

Tāpat kā pirmajā sezonā, arī jaunajā sezonā animācijas seriāls „Raķetēni” ļaus iepazīt kosmosa noslēpumus kopā ar žiperīgajiem un nebēdnīgajiem raķešu mazulīšiem - Kosmosa akadēmijas audzēkņiem. Tikšanās jau rīt, 20.maijā - LTV1 pulksten 8.30.

Latvijas Fotogrāfijas muzejā aicina uz radošām nodarbībām bērniem

Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina bērnus vecumā no septiņiem līdz deviņiem gadiem pieteikties radošajai darbnīcai, kurā dalībnieki varēs uzzināt par fotogrāfijas tehniku – cianotipiju – un izmēģināt to saviem spēkiem. Darbnīca tiks organizēta 19. maijā pulksten 16.