Svarīgi
Kategorijas
Kultūra / Dizains un athitektūra
Daugavas stadiona metu konkursa dalībnieki negatīvi vērtē uzvarētāja nenosaukšanu

Sācies darbs pie Grīziņkalna apkaimes un Daugavas stadiona pārveidošanas par Baltijā nozīmīgu sporta un kultūras centru, kur tradicionāli notikuši un arī turpmāk notiks vispārējie deju svētku uzvedumi. Pērn novembrī izsludinātais arhitektūras metu konkurss noslēdzās bez uzvarētāja, bet ar diviem otro vietu ieguvējiem. Pretendenti uzskata, ka izvairīšanās no labākā nosaukšanas pēdējā laikā kļuvusi par tendenci un saskata tajā žūrijas neizlēmību un bailes no atbildības.  

Uz 2017. gada balvu Rīgas arhitektūrā izvirza 29 pretendentus

Rīgas pilsētas arhitekta birojs informē, ka sadarbībā ar pētījumu partneriem un kompetentu žūriju – arhitektūras nozares ekspertiem – ir veikta sākotnējā atlase un novērtējums  objektiem, kas pretendēs uz 2017. gada balvu Rīgas arhitektūrā. Š onedēļ pirmajā žūrijas sēdē no 725 aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā balvas dalībnieku reģistrā iekļāva 29 objektus, kas raksturo būvniecības procesu, aktuālās pārmaiņas pilsētvidē un kalpos par pamatu diskusijai žūrijā.

«Putti» galerijā krāšņu rotu izstāde «Vasaras simfonija cīruļa sirdī»

„Vasaras simfonija cīruļa sirdī” – tik poētisks un tēlains nosaukums dots laikmetīgo rotu izstādei, kas no ceturtdienas būs apskatāma mākslas galerijā „Putti”. Tajā piedalās rotu mākslinieki no deviņām valstīm, katrs piedāvājot savas izjūtas par vasaru. Kā redzams – vienu iedvesmo ziedi, otru – Sahāras smiltis, bet citu – kukaiņu pasaule. Rotas ir tematiski dažādas – romantiskas, filozofiskas, arī ironiskas.

Rīgā viesojas dāņu arhitektūras un pilsētplānošanas grands Jans Gēls

20.jūnijā plkst. 17.30 Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas telpās, Lāčplēša ielā 55 atklās izcilā dāņu pilsētplānotāja Jana Gēla (Jan Gehl) izstādi “Mainot domāšanas veidus”, kas veidota, godinot cienījamo meistaru 80 gadu jubilejā. Uz izstādes atklāšanu ieradīsies arī pats Gēls.

Jaunie modes dizaineri izrāda savas kolekcijas virs ūdens

Velkot paralēles ar grimstošo Venēciju, 2.jūnija vakarā ilggadējā Latvijas Mākslas akadēmijas tradīcija – jauno dizaineru kolekciju modes skate notiks uz ūdens, Ķīpsalas peldbaseinā. Tā mākslinieki arī scenogrāfiski piedāvā savu versiju par jaunu pilsētu. Šoreiz dalībnieku ir mazāk, un tas saistīts ar specifisko skates norises vietu – baseinu, virs kura izbūvēta gara mēle.

Jūgendstila muzejā uzzied ceriņi

Šobrīd, kad daudzviet sāk ziedēt ceriņu kupenas, Rīgas Jūgendstila centrs izstādē “Ceriņi” aicina iepazīt, kādus priekšmetus šie reibinošie ziedi rotāja 19. gadsimta beigās un 20. gadsimtā. Izrādās, ka Eiropā ceriņkrūmi kļuva īpaši populāri tikai 19. gadsimta vidū, un tad arī tie sāka iedvesmot radošos prātus.

Satiksme un transports jaunajā cikla «Rīga, kuras nav» izstādē

Jau trešo gadu tieši maijā priekškars krīt noslēpumam, kāda varēja izskatīties Rīga, ja vien būtu īstenojušās visas pilsētplānotāju ieceres. 23.maijā Latvijas Arhitektūras muzejā atklās jau trešo izstādi septiņu izstāžu ciklā “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni”. Šoreiz tā veltīta pasažieriem, satiksmei un transportam.

Galerija «Putti» izaicina māksliniekus uz eksperimentālu sānsoli

Kas notiek, kad gleznotāji savas ierastās otas un molbertus noliek malā un sāk izteikties rotu valodā, bet rotkaļi – ķeras pie otām? Vairāk nekā 30 pazīstami latviešu mākslinieki ļāvušies eksperimentālam sānsolim, un, kas no tā sanācis, pirmo reizi aplūkojams mākslas galerijā “Putti” izstādē, kurai 18.maija vakarā atklāšana un dots tieši tāds pats nosaukums “Eksperimentālais sānsolis”.

Ludzā darbu sāk koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīca

Jau nākamnedēļ Ludzā biedrības "Senpilsāta" telpās darbu uzsāks koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīca. Tajā ne tikai darinās dažādus koka izstrādājumus, bet meistari nodarbosies arī ar ēku vizuālo rekonstrukciju atbilstoši Latgales kultūrvēsturiskām tradīcijām. Darbnīcas izveidei kopumā bija nepieciešami 35 000 eiro, par šiem līdzekļiem tostarp iegādāti profesionāli kokapstrādes darba galdi un rokas instrumenti, stacionārā koksnes kalte un apkures krāsns.

Cēsīs atklāta Vasiļjeva izstāde «19. gadsimta mode»

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “19. gadsimta mode”, kas ir viena no lielākajām privātajam tērpu kolekcijām pasaulē un pieder modes vēsturniekam, māksliniekam Aleksandram Vasiļjevam. Daļa šīs tērpu un aksesuāru kolekcijas iepriekš izstādīta Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī, bet Cēsīs eksponēti arī iepriekš Latvijā neredzēti ampīra stila tērpi.

Burtnieku novadā atjaunots Ēveles tautas nams

Ar īpašu un ilgi gaidītu notikumu valsts svētki aizvadīti Burtnieku novada Ēvelē, kur pēc vērienīgas pārbūves durvis atkal vēris tautas nams. Iepriekš ēka bija tik sliktā stāvoklī, ka bieži vien no pasākumiem nācies atteikties, bet nebija arī iespējams to atjaunot, jo ēka nepiederēja pašvaldībai.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti