Svarīgi
Kategorijas
Kultūra / Dizains un athitektūra
Liepājas koncertzālē atklās Ziemeļvalstu arhitektūrai veltītu dubultizstādi
Piektdien, 8. decembrī, pulksten 17 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” tiks atklāta Ziemeļvalstu laikmetīgajai arhitektūrai veltīta dubultizstāde “Nordic ID/Nordic Block”. Izstāde ievadīs koncertzālē notiekošo minifestivālu “Islandes nedēļas nogale” un norisināsies Ziemeļvalstu dienu ietvaros Liepājā.
Arhitektūras muzejā izstādīs jauno dizaineru darbus
No 8. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim Latvijas Arhitektūras muzejā notiks izstāde “3 no 11”, kas iepazīstinās ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas trīs dažādu nodaļu diplomdarbiem un tikko radītiem kursa darbiem.      
Rīgas centrs UNESCO sarakstā jau 20 gadus – muļķības vairs nepieļauj
Šodien, 6.decembrī, aprit tieši 20 gadu, kopš Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tas gan devis starptautisku ievērību un piesaistījis lielāku tūristu uzmanību, gan uzlicis nopietnus pienākumus, kā gādāt par pilsētas vēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību.
Laikmetīgās rotas izgaismo ziemu galerijā «Putti»

Gaidot Ziemassvētkus, galerijā “Putti” iekārtota laikmetīgo rotu izstāde ar siltu devīzi “Sirdspuksti ziemas dūraiņos”. Vācijas, Turcijas, Japānas, Igaunijas un Latvijas rotu mākslinieku atšķirīgos darbus vieno mirdzums un vakarīgo gaismu atspulgs.

Oļega Fiļa muiža un Bīrona-Ulmaņa pils

Raidījuma „Adreses” šā gada sezonas noslēguma sērijai esam sagatavojuši divus īpaši vērienīgus stāstus – par lielāko Latvijas muižu un lielāko Latvijas pili. Sērijas tēma – mantojums. Ne tikai arhitektoniskā, bet arī nācijas psiholoģiskā izpratnē – ko nozīmē apgūt un uzturēt seno aristokrātu dzimtu mantojumu, kas mums, latviešiem, nekad iepriekš nav piederējis? 

Atjaunoto VEF Kultūras pili uzlūko kā Gaismas pili un talantu kalvi

VEF Kultūras pils atvērto durvju diena pulcēja negaidīti daudz interesentu, kuri savām acīm vēlējās aplūkot atjaunoto celtni. Zīmīgi, ka atvērto durvju dienā pirmo reizi sanākušās publikas priekšā uzstājās arī VEF Kultūras pils bērnu kolektīvi, kuriem aizvadīto pusotru gadu, kamēr norisinājās ēkas atjaunošanas darbi, nācās radoši izpausties citviet. Atgriešanās mājās nosvinēta ar koncertu “Šūpoles”.

REPORTĀŽA: VEF Kultūras pils atjaunota, cenšoties saglabāt tās autentiskumu

Pēc pusotru gadu ilgas rekonstrukcijas šajā nedēļas nogalē durvis vērusi VEF kultūras pils – lielākais Latvijas kultūras centrs ar vairāk nekā 40 amatierkolektīviem. Pēc arhitekta Nikolaja Semencova projekta 1960.gadā uzceltā ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Taču tā nekad nebija piedzīvojusi kapitālo remontu un būvniekiem atklājās daudz sliktākā stāvoklī, nekā domāts.

Rīgā ceļ jaunus cietokšņus, kamēr vecie iet bojā

Šonedēļ LTV1 raidījumā „Adreses” ļausim skatītājiem citām acīm paraudzīties uz Rīgas senajiem aizsardzības nocietinājumiem. Kas agrāk bijis cietoksnis, šodien ir vairs tikai nekustamais īpašums, taču viena lieta tam ar senajiem laikiem tomēr ir kopīga – arī šodien tā izdzīvošanai stratēģiski svarīga ir atrašanās vieta. Divas salīdzināmās adreses – Daugavgrīvas cietoksnis un Triangula bastions.

Operas piebūve kā pagaidu risinājums var «dzīvot» pat 10 gadus

Latvijas Nacionālās operas ēkas piebūve, kuras vizuālais tēls plaši apspriests sociālajos tīklos, ir tikai pagaidu risinājums. Tā saka operas vadītājs Zigmars Liepiņš, uzsverot – finansējums ēkas trešās kārtas celtniecībai nav atrasts jau kopš 20. gadsimta 90. gadiem, tāpēc nācies meklēt citu risinājumu. Atbildīgās iestādes līdzekļus operas pabeigšanai gan nesola arī tagad, tādējādi pagaidu piebūve pie operas varētu atrasties pat turpmākos 10 gadus.

Rīgā skatāma izraēliešu rotaslietu izstāde

Atzīmējot Latvijas un Izraēlas diplomātisko attiecību dibināšanas 25 gadu jubileju, Latvijā ar laikmetīgo rotu un aksesuāru izstādi viesojas zīmola “Noritamy” māksliniece Elinora Avni.

Konkursā «Jaunie talanti» noskaidroti labākie modes dizaineri

Lai izceltu Latvijas modes talantu atklāšanu un veicinātu modes, kā industrijas attīstību, Rīgā notiek Latvijas Modes palātas ikgadējais pasākums “Modes manifestācija”. Jau otro gadu šo modes svētku ietvaros tiek rīkots jauno dizaineru konkurss “Jaunais talants”.

Balvu novadā atklāts arhitektūras piemineklis - Bēržu kapu kapliča

13.novembrī Balvu novada Bērzpils pagastā pēc restaurācijas svinīgi tika atklāts arhitektūras piemineklis - Bēržu kapu kapliča, klātesot Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapam Jānim Bulim un Bēržu katoļu draudzes priesterim Oļģertam Misjūnam, kuri iesvētīja rekonstruēto ēku.

Kā varēja nesacūkot Tabakas fabriku

Raidījuma "Adreses" jaunajā sērijā pētām mūslaiku arhitektūrā pierastu un sāpīgu parādību – projektēšanu un būvēšanu “mazbudžeta” apstākļos. Arī viena no apskatāmajām adresēm pēdējā laikā raisījusi daudz sāpīgu un asu diskusiju – tā ir Jaunā Rīgas teātra vajadzībām pārbūvētā agrākā Tabakas fabrika. Salīdzinājumam pretstatā – cita pārbūvēta ražošanas ēka, Liepājas viesnīca "Fontaine Royal". Teikšu uzreiz – piemērs, kā varēja rīkoties arī Tabakas fabrikas pārbūvētāji, lai neiznīcinātu tās veco laiku industriālo auru.

Tukumā atklāj izstādi par vienu no pilsētas vecākajam ēkām

Tukumā tapusi izstāde par vienu no pilsētas vecākajām ēkām un tajā ir skatāmi tā laika priekšmeti un apkopoti stāsti par tās iemītniekiem. Apzināts, ka mājai līdz mūsdienām bijuši astoņi īpašnieki, bet nozīmīgas pēdas vēsturē atstājusi aptiekāra Groškes dzimta.

Kā iznīdēt cūcīgo Rīgas «balkonu kultūru»?

Jaunajā LTV raidījuma “Adreses” sērijā, pretstatā citu nedēļu stāstiem par vērtīgām arhitektūras mantojuma pērlēm vai jaunatklātiem pārsteigumiem, mēs pētām kādu ļoti praktisku un ikdienišķu (bet tāpēc jo aktuālāku) jautājumu – kas notiek uz Rīgas jauno dzīvokļu balkoniem? 

Mākslas muzejā izstādīs rotas no Diānas Venē kolekcijas

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē no 4. novembra līdz 3. decembrim būs apskatāma latviešu mākslinieku dueta Mareunrol's iekārtotā izstāde “Mākslinieku radītās rotas: No Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti