Ekonomika
Tranzīta nozare: Krievija aizliedz uz Latviju sūtīt dzelzceļa kravas; ministrs neziņā

Bez īpašiem paskaidrojumiem jau pirms pusotra mēneša Krievijas valsts dzelzceļa kompānija "Rossiskije žeļeznije dorogi" atteikusies veikt vairākus kravu pārvadājums no Krievijas ostām uz Latviju. To Latvijas Radio apliecina gan Rīgas osta, gan tranzīta nozare. Ārvalstu mediji ziņo, ka Krievija sākusi traucēt tautsaimniecībai ienesīgos naftas, ogļu un minerālmēslu kravu pārvadājumus, jo Latvijas valdība paudusi negatīvu nostāju pret Krievijai vajadzīgo gāzesvada "Nord Stream 2" projektu. Tikmēr nozares ministrs apgalvo, ka par kādiem Krievijas liegumiem neko nezina.

Eiropas Komisija pagaidām «izbrāķē» nodokļu reformu

Eiropas Komisijas pirmais vērtējums par valdības iecerēto nodokļu reformu nav tai labvēlīgs – tā esot pārāk dārga, turklāt lielākie ieguvēji no iecerētās iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanas būšot tieši turīgākie, turklāt reforma ir pretrunā ar pašas valdības deklarēto mērķi panākt, ka budžeta nodokļu ieņēmumi sasniedz vienu trešdaļu no iekšzemes kopprodukta.  

Komisija tomēr atbalsta ierobežojumus banku administratoriem

Koalīcijas partneriem apmainoties savstarpējiem pārmetumiem, Saeimas Budžeta komisija otrdien, 23.maijā, tomēr nolēma virzīt balsošanai plenārsēdē Nacionālās apvienības deputāta Imanta Parādnieka priekšlikumu Kredītiestāžu likumā paredzēt aizliegumu ieņemt likvidējamas bankas administratora amatu personām, kas pēdējo divu gadu laikā ar kādu no bankas kreditoriem slēgušas pilnvarojuma līgumu.

Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatam pieteikušies 24 pretendenti

Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatam pieteikušies 24 pretendenti, taču liela daļa konkursa pirmo kārtu nepārvarēs, pastāstīja ostas pārvaldnieka amata pretendentu atlases komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Jūras administrācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Krastiņš.

Palielinās interese par krūmcidoniju audzēšanu

Šis ir laiks, kad viens no nacionālajiem dārgumiem - krūmcidonija - atdzimst no jauna, teic lauku saimnieki, kuri gada sākumā nodibināja “Krūmcidoniju augļkultūras attīstības biedrību Latvijā”. Tā kā pēdējos gados interese par cidoniju audzēšanu un pārstrādi arvien palielinās, biedrības mērķis, apvienojot lauksaimniekus, pārstrādes uzņēmumus un pētniekus, ir sekmēt jaunu produktu radīšanu un tirdzniecību, kā arī cidoniju zinātnisko izpēti un atpazīstamību pasaulē. Šobrīd biedrībā darbojas jau 16 šīs nozares pārstāvji no visas Latvijas.

Konkurences un tirgus uzraugi aicina cīnīties par izdevīgākiem mobilo sakaru tarifu plāniem

Konkurences padome analizē Latvijas mobilo sakaru operatoru rīcību, līdz ar viesabonēšanas atcelšanu Eiropas Savienībā vienlaicīgi palielinot tarifus, bet pašlaik tirgus uzraugiem nav skaidras atbildes, vai tarifu celšana bija pamatota. Regulators aicina klientus, kas neapmierināti ar jauniem tarifiem, prasīt operatoriem alternatīvas, un sola palīdzēt strīdu un konfliktu gadījumos.

Latvijas bankas pelna arvien vairāk – skaitļi un fakti

Neskatoties uz to, ka pērn Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) īpašu uzmanību pievērsa nerezidentu darījumiem Latvijā un bankas tika īpaši vētītas arī no ASV auditoru puses, jāsecina, ka „skrūvju pievilkšana” komercbanku peļņu kopumā nav mazinājusi. Vēl vairāk - pērn Latvijas bankas nopelnīja par 9,1% vairāk nekā 2015.gadā un kopējā kredītiestāžu peļņa pietuvojās pusmiljarda eiro robežai. Tas ir labākais rādītājs pēc 2008./2009.gada ekonomiskās un finanšu krīzes pasaulē, kura ļoti smagi skāra arī Latviju. Taču peļņa joprojām nav pārsniegusi tos apmērus, kas bija īsi pirms krīzes, tā saucamajos treknajos gados.

 
VID lolotā kases aparātu reforma iestrēgusi

Saeimas Tautsaimniecības komisija gatavojas vērsties Finanšu ministrijā ar aicinājumu pagarināt kases aparātu reformas ieviešanai atvēlēto pārejas periodu. Gan kases aparātus apkalpojošie dienesti, gan to atbilstības novērtēšanā iesaistītie speciālisti atzīst, ka ar piecām nedēļām, kas atlikušas līdz 1. jūlijam, kad tirdzniecībā būtu jāsāk izmantot jaunajām prasībām atbilstošie kases aparāti, nepietiek visu prasībām neatbilstošo aparātu nomaiņai pret jauniem.

Jēkabpils novada zemnieks cīņā ar gājputniem iesaista medniekus

Arī šopavasar Jēkabpils novada zemnieku saimniecības "Laši" laukus bija apsēduši gājputni, kas postījuši saimniecības pupu sējumus. "Lašu" saimnieks gan nolēma šoreiz tik viegli nepadoties un metās cīņā ar nelūgtajiem viesiem. Atbaidīt putnus saimniekam izdevās vien ar mednieku palīdzību.

Prezidents atdod atpakaļ Saeimai alus «divlitreņu» aizliegumu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sestdien, 20. maijā, nodevis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai pieņemtos grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā. Prezidents vienlaikus aicinājis vērtēt iespējas vispār atteikties no plastmasas iepakojuma izmantošanas alkoholisko dzērienu ražošanā un apritē, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti