Ekonomika
LOSP aicina zemniekus sienu pārdot pašmāju lopkopjiem

Lauksaimnieku sabiedriskās organizācijas apvienojošā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina vietējos zemniekus sienu un salmus ruļļos pārdot pašmāju lopkopjiem, kam tā trūkst, nevis uzpircējiem no citām valstīm, liecina LOSP informācija.

Jūrmalas dome dažām sezonas kafejnīcām liedagā ļauj iekārtoties uz palikšanu; pārējās var strādāt pusotru mēnesi ilgāk

Vēl pērn Jūrmalas pilsētas liedagā šajos datumos būtu vērojama liela rosība, jo divu nedēļu laikā kopš septembra vidus būtu jānovāc līča krasta smiltīs uzslietās vasaras kafejnīcas. Taču šogad dome kļuvusi piekāpīgāka, un tirgotāji liedagā drīkst rosīties līdz pat oktobra beigām. Vēl vairāk – dažiem dome atļāvusi celt arī pamatīgas būves, lai kafejnīcas strādātu arī ziemā. Tās gan arvien sauks par sezonas būvēm, lai gan tur atradīsies cauru gadu.

Igaunijas sabiedriskā organizācija ceļ trauksmi par «Rail Baltica»

Igaunijas sabiedriskā organizācija “Avalikult Rail Balticust”, kura cieši seko līdzi “Rail Baltica” dzelzceļa projektam, ceļ trauksmi, ka visām trim Baltijas valstīm varētu nākties Eiropas Savienībai atmaksāt jau saņemto projekta finansējumu. Viņi pārliecināti, ka atklājuši būtiskas kļūdas auditorkompānijas “Ernst&Joung” veiktajā pētījumā.

Pieļauj iespēju prasīt ES atbalstu plūdos cietušajiem zemniekiem; LAD sola pretimnākšanu

Daudzviet lauku reģionos izveidojusies ārkārtējā situācija pēc nelabvēlīgajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem vasarā un ilgstošajām lietavām septembrī. Lai palīdzētu zemniekiem pārvarēt plašo postījumu sekas, Lauku atbalsta dienests sola pretimnākšanu, bet Zemkopības ministrija pieļauj kopā ar Igauniju un Lietuvu vērsties pēc palīdzības Eiropas Komisijā, informēja Zemkopības ministrija.

«Nasdaq» apvieno centrālos vērtspapīru depozitārijus Baltijā

"Nasdaq" pirmdien, 18. septembrī, paziņojis par Latvijas, Igaunijas un Lietuvas centrālo vērtspapīru depozitāriju apvienošanos, kļūstot par vienu licencētu centrālo vērtspapīru depozitāriju "Nasdaq CSD Societas Europaea" (Nasdaq CSD), informē "Nasdaq Riga" Korporatīvo komunikāciju vadītāja Dace Bulte.

Eiropā diskusijas raisa stratēģisku uzņēmumu pārdošana ārzemniekiem

Stratēģiski svarīgus uzņēmumus Eiropā ārvalstu investoriem vajadzētu pārdot tikai pēc rūpīgas izvērtēšanas - ar šādu ideju aizvadītajā nedēļā klajā nāca Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers. Lai arī viņš nenosauca nevienu valsti vārdā, bija skaidrs, ka runa ir par Ķīnas valsts uzņēmumiem, kuri jau ilgstoši aktīvi pārpērk Eiropas kompānijas. Tomēr daži eksperti šaubās, vai Eiropai patiešām vajadzētu likt šķēršļus privāto uzņēmumu pārdošanai, ja vien netiek ierobežota konkurence.

Ar jaunu nodokļu likumu parādniekiem piedāvās atbrīvoties no soda naudām

No nākamā gada 1. janvāra spēkā stājas jauns nodokļu atbalsta likums, kas piedāvās iespēju nodokļu parādniekiem tik vaļā no soda un nokavējuma naudām, samaksājot pamatparādu noteiktā termiņā, proti, divu gadu laikā. Vienu reizi šāds pasākums jau īstenots, taču nodokļu parādnieku interese par to bija ievērojami mazāka nekā sākotnēji prognozētā.

Sociālās uzņēmējdarbības idejas Liepājā gūst atsaucību

Liepājā pieaug interese par sociālās uzņēmējdarbības attīstību, par to liecina plašais apmeklētāju loks tikšanās reizēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras izveidotajā Biznesa inkubatorā. Interesi par sociālo uzņēmējdarbību veicina arī pieejamais Eiropas Savienības finansējums, ko aktīvākie Liepājas uzņēmēji, dažādu biedrību pārstāvji un sociālo pakalpojumi sniedzēji ir gatavi izmantot. 

Satiksmes ministrs «airBaltic» šefa darba režīmā pārkāpumus nesaskata

Satiksmes ministrs Uldis Augulis neuzskata, ka Latvijas vislabāk atalgotā amatpersona strādātu saīsinātu darba nedēļu. Ministrs norāda - svarīgāki ir sasniegtie rezultāti. “airBaltic” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Martins Gauss esot sasniedzams vienmēr, kad tas  ir nepieciešams. Vai darba laiks trīs līdz četras dienas nedēļā ir saskaņā ar darba līgumu, nav zināms, jo līguma detaļas žurnālistiem nav pieejamas. 

OECD ģenerālsekretārs: Latvijai pašai ir jāgrib reformas

Veikt reformas ir jāgrib Latvijai pašai, un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) šajā procesā var sniegt rekomendācijas un palīdzēt, taču, vai tās īstenot, ir Latvijas valdības, parlamenta un iedzīvotāju izšķiršanās, intervijā Latvijas Televīzijai atzina OECD vadītājs Anhels Gurija.

Balvu un Gulbenes slimnīcām pacienti ir parādā 68 000 eiro

Reģionālās veselības aprūpes iestādes jau gadiem saskaras ar parādniekiem, kas nesamaksā par pakalpojumu. Taču vienota risinājuma, kā šo naudu atgūt, joprojām nav. Katra slimnīca izmanto tādas metodes, kuras var atļauties, taču ieguvums ir neliels. Šāda problēma pastāv arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, kur piecu gadu laikā parādu summa pieaugusi par vairāk nekā 70%.

OECD slavē reformas Latvijā, bet norāda uz augstu nabadzības līmeni

Slavējamas reformas un cerīga iekšzemes kopprodukta izaugsme, taču zema tautsaimniecības produktivitāte un vēl joprojām – augsts nabadzības līmenis. Šādu novērtējumu saņēmusi Latvija pirmajā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD veiktajā pārskatā pēc mūsu pievienošanās 34 pasaules attīstītāko valstu klubam. Atbildīgās amatpersonas sola ņemt vērā starptautisko ekspertu rekomendācijas, tiesa – ne visas no tām.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti