Ekonomika
Patērētāju tiesību sargi soda ss.lv par negodīgu komercpraksi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) par negodīgu komercpraksi piemēroja portāla ss.lv uzņēmumiem SIA “SS” un “Internet” 15 000 eiro sodu katrai firmai. Šiem uzņēmumiem pieder portāls ss.lv, un PTAC secināja, ka portālā patērētājiem netiek sniegta pilna un skaidra informācija par pakalpojumiem, konstatētas arī citas nepilnības.

Amatas novadā priecājas ar ceļu pārbūvi, taču birokrātija liedzot par atvēlēto naudu izdarīt daudz vairāk

Šī programma ir ļoti vajadzīga, taču par šo naudu varēja izdarīt daudz vairāk – tā Amatas novadā vērtē uzsākto grants ceļu pārbūvi, kurai tiek sniegts Eiropas Savienības finansiālais atbalsts. Daudzās prasības projektiem, kā arī iepirkumi, ir sadārdzinājuši darbu izmaksas, un par novadam piešķirtajiem 970 tūkstošiem eiro varēs pārbūvēt vien nepilnus 15 kilometrus grants ceļu. Amatas novadā uzskata, ka ļaujot vairāk lemt pašvaldībām, kā un kur savos ceļos ieguldīt šo finansējumu, būtu paveikts daudz vairāk.

VID nevar izmantot mediācijas procesu strīdā ar «ss.lv»

Lai gan auditorkompānija "PriceWaterhouseCoopers"(PwC) kopā ar zvērinātu advokātu biroju “PwC Legal” ir piekritis kļūt par mediatoru strīdā starp Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un SIA “ss.lv”, VID nevar izmantot mediācijas procesu, jo normatīvie akti to neparedz.

VID atmasko PVN krāpnieku grupējumu ekskluzīvu auto tirdzniecībā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde šī gada augustā apturēja organizētas personu grupas darbību, kas nodarbojās ar ekskluzīvu automašīnu un sadzīves tehnikas tirdzniecību. Izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 2,8 miljoni eiro apmērā.

«Air Berlin» nedienas rada bažas citiem aviopārvadātājiem

Vācijas otrā lielākā aviokompānija ''Air Berlin'' iesniegusi maksātnespējas pieteikumu. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad viens no kompānijas akcionāriem – aviokompānija ''Etihad'' – atteikusies turpmāk sniegt savu finansiālo atbalstu. ''AirBerlin'' glābšanā tagad iesaistījusies Vācijas valdība, piešķirot kredītu. Taču šī situācija ir izraisījusi citu aviopārvadājumu tirgus dalībnieku satraukumu par iespējamā karteļa veidošanos. Citi kritiķi savukārt norāda, ka Tuvo Austrumu investori beidzot ir parādījuši savu patieso seju.

Tiesvedības par «Rail Baltica» maršrutiem sola turpināt

Dzelzceļa satiksmes projekta „Rail Baltica” ieviešana Latvijā jau ir projektēšanas stadijā, tomēr tiesvedības ap tā maršrutiem tik ātri vēl nebeigsies. Biedrība „Latvijas zeme, daba, tauta” pirmajā instancē, strīdos par trases novietojumu Salacgrīvas novadā un Skultē ir zaudējusi, taču gatava nelabvēlīgos spriedumus pārsūdzēt augstākā tiesu instancē.

Talsu pusē graudu raža gatavojas nevienmērīgi

Talsu pusē vēsais vasaras sākums aizkavējis kulšanu par divām nedēļām, tāpēc tagad lauksaimniekiem darba pilnas rokas, kuļot ziemas rapsi un ziemas kviešus. Zemnieki gan arī novērojuši, ka raža šogad gatavojas ļoti nevienmērīgi.

«Latvijas dzelzceļš» varēs nemaksāt dividendes valstij

„Latvijas dzelzceļam” nebūs jāmaksā valstij dividendes no aizvadītajā gadā gūtās peļņas, trešdien nolēmis Ministru kabinets. Viens no iemesliem, kādēļ valdība pieņēmusi šādu lēmumu, ir uzņēmuma saistības – to īpatsvars 2016. gada beigās sasniedza 68%.

Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības līgums - triju valstu atšķirīgas intereses

Šodien ASV, Kanāda un Meksika sāks sarunas par Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības līguma jeb NAFTA pārskatīšanu. To rosinājis Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, kurš līgumu daudzkārt kritizējis kā „katastrofu” un netaisnīgu pret ASV un pat draudējis no tā izstāties. Kanāda un Meksika ir piekritušas pirms ceturtdaļgadsimta noslēgtās vienošanās pārskatīšanai, jo arī uzskata, ka tas ir jāuzlabo. Tomēr sarunas gaidāmas ērkšķainas – katrai no trim valstīm ir savas prioritātes un vīzija, kas tieši būtu maināms un uzlabojams.

SVF brīdina Ķīnu par bīstami lielām parādsaistībām

Ķīnas ekonomika nākamajos trīs gados augs ātrāk, nekā prognozēts, jo valdība nevēlas samazināt lielās parādsaistības, kas aizvien turpina pieaugt. Starptautiskais Valūtas fonds brīdinājis, ka augsti parādsaistību līmeņi samazina Ķīnas iespējas reaģēt uz potenciālām krīzēm.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti