Ekonomika
Eiropas zelta nozares un pabērni

Eiropā pēdējā gada laikā ir vērojams nodarbinātības un arī atalgojuma kāpums. Tomēr dati par nozarēm un atalgojuma līmeņiem liecina, ka nebūt ne visur Eiropā pašlaik var labi nopelnīt. Tāpat liela nozīme ir darbinieka kvalifikācijas līmenim.

Gaidāmas diskusijas par OCTA maksimālās cenas noteikšanu

Jau vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju pauduši atbalstu sabiedrisko iniciatīvu platformā "ManaBalss" ievietotajam ierosinājumam Latvijā noteikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas jeb OCTA maksimālās cenas griestus.

Labākā bioloģiskā lauku saimniecība gatava vēl attīstīties

Latvijā ir, ko darīt, un tās galvenā vērtība ir cilvēks – pārliecināti Kuldīgas novada Rumbas pagastā strādājošā uzņēmuma “Lāses AM” saimnieki Dace un Aigars Melderi. Šogad saimniecība kļuvusi par labāko bioloģisko lauku saimniecību Latvijā. Kaut arī ikdienas darbs nav viegls, uz attīstību saimnieki neskatās pesimistiski.

Darba devējus biedē ierobežojums atlaist cilvēkus ar invaliditāti

Cerībā mazināt darba devēju stereotipus, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) cenšas savest uzņēmējus kopā ar cilvēkiem ar invaliditāti un iekļaut viņus darba tirgū. Taču darba devējus uztrauc liegums atlaist darbinieku ar invaliditāti, piemēram, ja uzņēmums maina pakalpojumus. Un tas visvairāk attur uzņēmējus pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti.  

Labklājības līmenis Latvijā aug lēni

Mūsu labklājības līmenis ir vairāk nekā divas reizes sliktāks par vidējo rādītāju Eiropas Savienībā (ES), un mēs dzīvojam vidēji septiņas reizes nabadzīgāk par bagātākās ES valsts – Luksemburgas – iedzīvotājiem. Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām valstīm Eiropā. Kā liecina Eurostat apkopotā informācija, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju pērn bija 12,8 tūkstoši eiro, un tas ir sestais sliktākais rezultāts ES.

ASV Kongresa apakšpalātā atbalsta nodokļu reformu

ASV Kongresā sperts nozīmīgs solis uz priekšu prezidenta Donalda Trampa vērienīgās nodokļu reformas apstiprināšanai. To atbalstījusi Pārstāvju palāta. Priekšā gan vēl grūts ceļš – reformai jāgūst apstiprinājums arī Senātā. Ja tas izdosies, šī būs nozīmīgākā ASV nodokļu reforma kopš astoņdesmitajiem gadiem. Tā arī būtu Trampa prezidentūras pirmā nozīmīgā uzvara pēc iepriekšējo iniciatīvu neveiksmēm.

Pārtikas uzņēmumiem kritiski trūkst darbaroku

Pārtikas uzņēmumu lūgumi pēc atvieglotiem noteikumiem darbaspēka ievešanai līdz šim palikuši nesadzirdēti. Uzņēmumos uzsver, ka situācija ir kritiska. Ražošanas cehos dažviet pietrūkst pat 20% no strādniekiem. Līdz šim valdībā apspriestie risinājumi trūkstošā darbaspēka ievešanai no ārvalstīm attiecas tikai atsevišķām augstu kvalificētām profesijām, kas situāciju uzņēmumos neatrisina. Pastāv bažas, ka risinājumus varētu neizdoties atrast pat līdz vēlēšanām, ņemot vērā politiskās domstarpības.

Briest problēmas ar konkurenci profesionālās izglītības jomā

Konkurences jomā Latvijā ir divi aktuālie jautājumi – ļoti daudz aizliegtu vienošanos publisko iepirkumu jomā un publisko personu, piemēram, pašvaldību, ietekme tirgos, intervijā Latvijas Radio atzina Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Sarūk no ārvalstīm uz Latviju sūtītās naudas apmērs

Kopš 2014.gada pakāpeniski sarūk ārzemēs strādājošo tautiešu naudas sūtījumu apmēri uz Latviju, tā liecina Latvijas Bankas (LB) aplēses. 2014.gadā, kas patlaban vērtējams kā rekordgads, uz Latviju tika atsūti vairāk nekā 700 miljoni eiro, bet pērn tie varētu būt vairs tikai ap 615 miljoniem eiro. Turklāt tendence liecina, ka šogad šī summa varētu būt vēl mazāka.

Opozīcijas kritizēta, Rīgas dome groza šī gada budžetu

Pēc četru stundu ilgas spriešanas ar divu varas partiju pārākumu lēmumā Rīgas dome (RD) trešdienas, 15. novembra, pēcpusdienā pieņēma grozījumus galvaspilsētas šī gada budžetā. Tādējādi Rīgas ieņēmumi būs 887 miljoni eiro, bet izdevumi augs līdz 950 miljoniem eiro. Līdz ar virkni tehniskām izmaiņām, kad naudu pārdalīs no vienas pozīcijas uz citu, gandrīz desmit miljonu papildu dotācija paredzēta arī uzņēmumam «Rīgas satiksme» (RS). Opozīcija iebilda arī pret citām sadaļām.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti