Ekonomika
«Revertas» kredītportfeli iegādāsies «Gelvora»

Ceturtdien, 22. jūnijā, akciju sabiedrība „Reverta” ir parakstījusi līgumu ar SIA „Gelvora” par kredītportfeļa pārdošanu,  darījums stāsies spēkā pēc pārraugošo institūciju piekrišanas saņemšanas, liecina “Revertas” paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Saeima ratificē «Rail Baltica» līgumu

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, ratificēja Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valdību līgumu par "Rail Baltica" dzelzceļa savienojuma izveidi, informēja Saeimas Preses dienests. 

Pensionāriem ar lielu darba stāžu noteiks indeksācijas pieaugumu

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, divos lasījumos kā steidzamas pieņēma izmaiņas pensiju likumā, nākamgad paredzot pensiju pieaugumu vairākām pensionāru grupām - pensionāriem ar lielu darba stāžu, kā arī lielākas piemaksas senioriem, kuri pensionējušies līdz 1996.gadam, ziņo Saeimas Preses dienests. 

Biešu un kāpostu čipsi, ķiploku medus un «Bezgrēka konditoreja»

Seleriju, biešu, kāpostu čipsi, karameles no ķiplokiem, ķiploku medus, sierāboliņa siers – šādi neierasti produkti, bet gatavoti no tepat, Latvijā, izaudzētā, top Raunas novadā. Līdz ar to, ka ir atrastas jaunas idejas, ieguvēji ir ne vien paši uzņēmēji, bet arī novads, jo tādējādi tas kļūst par interesantu un saistošu galamērķi tūristiem.

Premjers: Pēc nodokļu reformas nevienam nebūs «negatīva bilance»

Punkts diskusijām par nodokļu reformu būs pielikts tad, kad būs zināms, ka tās rezultātā nevienam nebūs “negatīva bilance” un no reformas būs tikai ieguvumi, Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” solīja premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Iespējams, samazinās vai likvidēs atbalstu gaļas liellopu audzētājiem

Konkrētais atbalsts zemniekiem maksāts pēdējos pāris gadus ganāmpulku samazinājuma risku dēļ. Taču ņemot vērā, ka nozares ekonomiskie rādītāji krietni uzlabojušies, Eiropas Komisija aicinās dalībvalstis šo atbalstu pārskatīt. Gaļas lopu audzētāji gan norāda, ka nozare arvien nav konkurētspējīga vietējā tirgū un arī dzīvo lopu eksports īpaši neattīstās.

Vidzemē lauksaimnieki sāk gatavot lopbarību

Limbažu novada zemnieku saimniecībā "Avotkalni" sākta lopbarības gatavošana, kas saistībā ar vēso laiku šopavasar aizkavējusies par vairākām nedēļām. Zemnieki Limbažu novadā uzsver, ka šobrīd jāstrādā ātri - līdz Jāņiem jāpagūst sagatavot pēc iespējas vairāk lopbarības, lai nezustu tās kvalitāte.

Latvija grasās atvieglot viesstrādnieku piesaisti

Jau tagad Latvijā ir vismaz 6000 darba vietu, ko ik gadu aizpilda viesstrādnieki. Pieprasījums pēc viņu pakalpojumiem aug, un tuvākajos gados tas varētu palielināties vēl par vidēji 1000 cilvēkiem gadā. Ekonomikas ministrija (EM) jau sagatavojusi noteikumus, lai primāri ievestu augsti kvalificētus speciālistus, taču Latvijas uzņēmēji grib piesaistīt arī mazkvalificēto darbaspēku. 

Ābrama turpinās vadīt Konkurences padomi

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama, kas šos pienākumus pildīja kopš 2012. gada jūnija, ar valdības lēmumu ir apstiprināta amatā uz otru termiņu, informēja Ekonomikas ministrija.

Rēzeknē ezera krastā par 9 miljoniem eiro būvēs SPA kompleksu un viesnīcu

Rēzeknē viens pēc otra tiek realizēti vērienīgi un dārgi projekti. Vien pirms gada atklāts moderns futbola laukums Rēzeknes Olimpiskajā centrā, dienesta viesnīca, nupat kā apmeklētājiem pieejams arī atklātais baseins, taču jau pēc pāris gadiem plānots realizēt vēl kādu lielu projektu - Kovšu ezera krastā plānots izbūvēt viesnīcu un SPA kompleksu, labiekārtojot arī ezeram piegulošo teritoriju.

Krūma vietā par Trasta komercbankas administratoru ieceļ Rasu

Tiesa pirmdien, 19.jūnijā, atcēla apcietināto Ilmāru Krūmu no Trasta komercbankas maksātnespējas administratora amata. No pirmdienas bankas maksātnespējas procesu vadīs Armands Rasa. Neskatoties uz apcietinājumu, Krūms iebilda Rasas kandidatūrai.  

ZZS sola atbalstīt Ābramas atkārtotu apstiprināšanu Konkurences padomes vadītājas amatā

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kuras dēļ pagājušajā nedēļā nobremzēta Konkurences padomes (KP) priekšsēdētājas Skaidrītes Ābramas apstiprināšana uz otro pilnvaru termiņu, otrdien, 20.jūnijā, valdības sēdē tomēr atbalstīs viņas pārapstiprināšanu. To pēc pirmdien, 19.jūnijā, notikušās tikšanās ar Ābramu solīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, kurš gan neslēpj, ka ir jautājumi, kuros KP vadītājas un politiķu viedokļi atšķiras.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti