Dzīve & stils
Dzīvnieku tiesību aizstāvis: Austrijā uz cirku ar savvaļas dzīvniekiem skatās kā uz novecojušu

Pēc savvaļas dzīvniekiem cirkā cilvēki neilgojas - tā par Austrijā 2002.gadā pieņemto aizliegumu cirkos izmantot šos dzīvniekus saka šajā valstī populārās dzīvnieku aizstāvības biedrības vadītājs Martins Balluhs. Pētnieks un pasniedzējs eksaktajās zinātnēs, filosofs, dzīvnieku tiesību doktors, kurš kopā ar domubiedriem, iestājoties par dzīvnieku tiesībām un labturību, Austrijā panācis virkni likumu izmaiņu. Arī jautājumos, kas pēdējos gados izsaukuši asas diskusijas Latvijā. Šajā nedēļā Martins Balluhs ar lekciju par dzīvnieku tiesību aktīvisma nozīmi pilsoniskā sabiedrībā uzstājās Gētes institūtā Rīgā.

Vecāki un bērni
Veselība
Vide un dzīvnieki
Rododendru ziedu laikā audzētava «Babīte» ver vārtus apmeklētājiem

Rododendru audzētavā ‘’Babīte’’ sākusies ziedēšanas sezona. Tas nozīmē, ka 12 hektāru lielā audzētava mēnesi būs atvērta apmeklētājiem. Daudzu gadu garumā Latvijas universitātes pētnieki izveidojuši ievērojamu rododendru kolekciju. Arī šopavasar Starptautiskajā šķirņu reģistrā iekļautas jaunas Latvijas selekcionāru rododendru un siltumnīcu acāliju šķirnes. To autors ir selekcionārs, profesors Rihards Kondratovičs, kurš gan šī gada februārī devies mūžībā, atstājot vērienīgu sava darba mantojumu.

Abavas senlejā joprojām atklāj jaunas dabas vērtības

Šogad aprit tieši 60 gadi, kopš Abavas senleja ir aizsargājama dabas teritorija. 15 000 hektāru lielajā teritorijā periodiski notiek inventarizācija un joprojām katru reizi  apzinātas un atklātas aizvien jaunas dabas vērtības.

Tehnoloģijas un zinātne
Cilvēkstāsti
Tautas sports
Izklaide
Virtuve
Vēsture
Galerijas