Kultūra / Teātris un deja
Pirmizrāde Zīmējumu teātra «Pazudušajam dēlam»

Kā veltījumu reformācijas 500. gadadienai „Zīmējumu teātris” un režisors Varis Klausītājs izveidojis jaunu un visai neparastu iestudējumu „Pazudušais dēls”, kam šovakar būs pirmizrāde Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā. Tajā savienoti dažādi mākslas žanri – gleznošana, deja, mūzika un teksts, bet izrādes pamatā ir 16.gadsimtā Rīgā dzīvojošā autora Burkarda Valdisa luga, tapusi reformācijas ideju iespaidā.

Teātros maina aktieru trupu sastāvus

Divos Latvijas teātros – Valmieras Drāmas teātrī un Jaunajā Rīgas teātrī - ieplānotas izmaiņas aktieru sastāvā. Vairākiem šajos teātros mazāk noslogotajiem aktieriem piedāvāts atbrīvot štata vietas un pāriet ārštata darbinieku statusā. Gan Valmieras Drāmas teātra, gan Jaunā Rīgas teātra vadība to skaidro ar disbalansu aktieru vecuma grupās un nepieciešamību aktieru sastāvu papildināt ar gados jaunākiem skatuves māksliniekiem.

«Spēlmaņu nakts» žūrija: Šogad teātri ir līdzvērtīgi «spēlētāji»

Ja pagājušā gada "Spēlmaņu nakts" nominācijās atspoguļojās nepārprotami līderi, kā Nacionālais teātris ar 33 nominācijām, tad šogad teātri bijuši daudz līdzvērtīgāki spēlētāji. Tomēr par savu lielo un patīkamo pārsteigumu žūrijas pārstāvji sauc Daugavpils teātri. Kā atzīst teātra kritiķe Silvija Radzobe, Daugavpils teātra vadītājam Oļegam Šapošņikovam izdevies īstenot to, ko pirms 25 gadiem bija iecerējis Pēteris Krilovs, bet kas viņam toreiz neizdevās.

Valmieras vasaras teātra festivālā pirmatskaņos izrādi «Purva bridējs. Ciltskoks.»

Valmieras vasaras teātra festivālā paralēli ģimenes un bērnu programmai pirmizrādi piedzīvos skaņas izrāde, audiāla instalācija koncerta formā – versija par R. Blaumaņa noveli "Purva bridējs. Ciltskoks". Tās pirmatskaņojums bija paredzēts un radīts pirmajam festivālam pagājušajā gadā, bet dažādu iemeslu dēļ nenotika, informē festivāla organizatoru pārstāve Lija Ozoliņa.

«Vides deja» pārvietojas uz Lūznavas muižu

No 1. līdz 3. augustam laikmetīgās dejas projekts „Vides deja” ceļos uz Rēzeknes novada Lūznavas muižu, kur plašā triju dienu programmā dejas profesionāļiem, entuziastiem un interesentiem piedāvās plašu laikmetīgās dejas programmu ar vides dejas performancēm, izrādi, uzvedumu un kino.

«Cilvēks, kas vairās no lifta» - Liepājas teātra spēlētākā izrāde šosezon

Kā katru gadu, tuvojoties sezonas noslēgumam, Liepājas teātra darbinieki tikās kopsapulcē, kurā analizēja aizvadītās – 110. jubilejas sezonas – rezultātus. Noskaidroja spēlētākās izrādes, nodarbinātākos aktierus utt. Šosezon Liepājas teātris visbiežāk spēlējis Gaļinas Poliščukas veidoto Herberta Laukšteina monoizrādi “Cilvēks, kas vairās no lifta” – kopumā 17 reizes.    

«Laiks dejot» piedāvā 30 pasākumus

8.jūnijā sākas un ar 30 pasākumiem pūrā līdz pat nākamajai pirmdienai, 12.jūnijam, norisināsies Latvijā vērienīgākais laikmetīgās dejas notikums “Laiks dejot”. Šogad festivāla uzmanības centrā pusmūža dejas mākslinieki, un četru dienu laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – par ko interesējas dejas mākslinieki 50 gadu vecumā un vai tiešām dejotājus pēc 38 gadiem gaida tikai pensija?

Santa Didžus no festivāla Polijā pārved labākās aktrises balvu

2. jūnijā Latvijas Leļļu teātris ar Dmitrija Petrenko iestudēto izrādi “Kaštanka” piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā "Valise" Polijā, Lomžā. Žūrijas komisija vērtēja un piešķīra balvas dažādās nominācijās, tostarp – kā labāko aktrisi 14 izrāžu konkurencē apbalvoja Latvijas Leļļu teātra aktrisi Santu Didžu, kura izrādē atveido sunītes Kaštankas lomu.

Dailes teātris jauno sezonu rudenī iesāks ar trijām pirmizrādēm

2.jūnijā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra jaunās sezonas izrādēm augustā, septembrī un oktobrī. To vidū ir trīs pirmizrādes – “Svinības” Lielajā zālē, “Zēni” Mazajā zālē un “Kam no Vilka kundzes bail?” Kamerzālē, lsm.lv informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti