Svarīgi
Kategorijas
Kultūra / Teātris un deja
Leļļu teātrī atcelta izrāde «Kazanova»

Radošās komandas dalībnieka veselības problēmu dēļ Latvijas Leļļu teātris atsauc 26. maijā paredzētā iestudējuma “Kazanova” pirmizrādi un pārējās sezonas noslēgumā paredzētās šī iestudējuma izrādes – 28. maijā, 7. un 8. jūnijā, lsm.lv pavēstīja teātra pārstāvji.

Ar «Kazanovas» iestudējumu Leļļu teātrī atgriežas izrādes pieaugušajiem

Pagājuši septiņi gadi kopš Latvijas Leļļu teātrī pēdējoreiz tika iestudēta kāda izrāde tieši pieaugušajiem. Jaunā galvenā režisora Ģirta Šoļa vadībā teātris apņēmies mainīt priekšstatu par leļļu teātri kā, pirmkārt, bērniem domātu teātra mākslas formu. Maija beigās teātra repertuārā ienāks Andra Kalnozola iestudējums „Kazanova”, kas paredzēta tikai skatītājiem no 16 gadu vecuma. Arī nākamajās sezonās jau ieplānotas vairākas izrādes tieši pieaugušo auditorijai.

Top dziesmuspēles «Tobāgo!» vasaras izrādes

Atzīmējot šā gada gaviļnieku – komponista Ulda Marhileviča un dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes – skaisto jubileju, kā arī 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles "Tobāgo!" pirmizrādes Dailes teātrī (tā notika 2001.gada  23.oktobrī), šovasar "Tobāgo!" atjaunotā versija, kuras režisors būs Valdis Liepiņš (viņš ir arī 2001.gada izrādes režisors), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes. Pirmizrāde – 7.jūlijā Valmieras pilsētas estrādē.

Laikmetīgās dejas horeogrāfi ieņem internetu

"Profesija Lieliska Ar Košu Taku" jeb PLAKT - šādi sevi piesaka Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfi. Viņi izveidojuši sociālo tīklu kampaņu, kurā dalās ar absolventu profiliem un video, lai parādītu, ka horeogrāfi nav nepamanāmi.

Trīs Šukšina stāsti vienā Rēzeknes Tautas teātra iestudējumā

16. un 17. maijā plkst. 19.00 Rēzeknes kultūras namā Rēzeknes Tautas teātris aicina uz pirmizrādi “Kaprona eglīte. Dīvainis. Mikroskops” – tās ir laikmeta ainiņas pēc Vasilija Šukšina stāstiem, kurās atklājas mīlestība, strīdi, vientulība, prieks, skumjas un atkal mīlestība savstarpējās attiecībās un ikdienišķās situācijās. 

Regnāra Vaivara divcēlienu skurbums Valmierā

Tā būs mana labākā izrāde! Tā par savu jaunāko iestudējumu Valmieras teātrī – traģikomēdiju “Klusa nakts, dzēra nakts” - saka režisors Regnārs Vaivars. Iestudējumam 12.maijā pirmizrāde, un tā režisoram ir debija uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves, piedāvājot savu versiju par krievu dramaturga Ivana Viripajeva lugu “Apskurbušie”.

Blaumaņa «Ugunī» izdejo baletā

Noslēdzot 22. starptautisko Baltijas baleta festivālu, 11.maija vakarā Rīgas Latviešu biedrības namā pirmizrādi piedzīvos muzikāli horeogrāfiskā fantāzija “Ugunī”. Tā tapusi pēc Rūdolfa Blaumaņa slavenās lugas motīviem. Izrādes horeogrāfiju, izmantojot komponista Jura Karlsona mūziku, veidojuši četri latviešu horeogrāfi

Piģermiģeri Nacionālā teātra izrādē «Trīne»

Latvijas Nacionālajā teātrī ir tapusi izrāde ģimenei Rūdolfa Blaumaņa joku luga “Trīne”. Režisors Elmārs Seņkovs  to ir veidojis, iedvesmojoties no delartiskās komēdijas žanra. Titullomā Marija Bērziņa vai Dita Lūriņa. Pirmizrādes 11. un 12.maijā. Rūdolfu Blaumani esot kaitinājis kritiķu rakstītais, ka luga „Trīnes grēki” neesot uzrakstīta pēc visiem drāmas likumiem. Jau lugas ievadlapā Blaumanis uzraksta – šī ir joku luga vai piģermiģeri. Kādus piģermiģerus uz Nacionālā teātra Lielās zāles skatuves rāda aktieri?

Čehu eksperimentālais teātris piedāvā risināt svinēšanas jautājumus

Ģertrūdes ielas teātrī 12.maijā viesosies čehu teātra kolektīvs "D'Epog". Izrāde "Prieks prieku mīl", kuras nosaukumā ir izmantots fragments no Šekspīra 8.soneta, ir eksperimentālā teātra darbs. Čehu mākslinieku kolektīvs izrādē ataino svinību un svētku funkciju mūsdienu sabiedrībā. Iestudējuma autori meklē atbildes uz jautājumiem, ko un kāpēc mēs svinam? Vai ballīte ir laiks, kad mums vairs nav garlaicīgi? Un vai mums vispār ir nepieciešams izbēgt no ikdienas?

Viktors Hausmanis: Luga «Olivers» nav novecojusi

Latvijas Nacionālajā teātrī 8.maijā pirmizrādi piedzīvoja režisora Edmunda Freiberga iestudējums “Olivers”. Tā pamatā ir viena no zināmākajām Harija Gulbja lugām, kas uz skatuves atdzimusi pēc gandrīz 30 gadu pārtraukuma. Kā pēc pirmizrādes atzina teātra zinātnieks Viktors Hausmanis, luga nemaz nav novecojusi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti