Kultūra / Teātris un deja
Aktieri ar īpašām vajadzībām uzvar starptautiskā teātra festivālā

Viļņā notiekošajā starptautiskajā integratīvā teātra festivālā pirmo vietu ieguvis Latvijas pozitīvo cilvēku teātris “Ārpus robežām”. Tajā spēlē gados jauni cilvēki ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem no Ogres un Ikšķiles. “Ārpus robežām” aktieri šoreiz bija arī tiešā nozīmē – vairāki no viņiem pirmo reizi bija ārzemēs. 

Deju kolektīvs «Vēlreiz» savā jubilejā godina Latviju

Ar akciju ''Vēlreiz Latvijai'' savu piecpadsmito gadskārtu atzīmē Jūrmalas vidējās paaudzes deju kolektīvs ''Vēlreiz''. Tās laikā dejotāji apceļo Latvijas vidieni, sešās pieturvietās veltot deju kādai no Latvijas vērtībām. Akcija aizsākās, iedimdinot Rīgu, un noslēgsies ar veltījumu jūrai.

Valmieras teātrī - pirmizrāde Ķimeles iestudētajai Anuija «Eiridīkei»

Var mainīties politiskās iekārtas, tehnoloģijas, bet ir tēma, kas ir bijusi aktuāla gan antīkajā pasaulē, gan Šekspīra laikā un ir aktuāla arī mūsdienās – tā ir mīlestība. Leģenda par diviem mīlētājiem, luga „Eridīke”, 20.oktobrī savu dzīvi sāks uz Valmieras Drāmas teātra skatuves. Franču dramaturga Žana Anuija mīlas stāstu par Orfeju un Eiridīki Valmierā iestudējusi Māra Ķimele.

Džilindžers iestudē Jasmīnas Rezā lugu «Art»

Režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātra Lielajā zālē iestudē franču dramaturģes Jasmīnas Rezā lugu “Art”. Tai dots žanra apzīmējums “franču izklaide 2 cēlienos”. Jauniestudējuma pirmizrāde paredzēta 17.novembrī.

Rīgas cirka sezonas pirmā izrāde – Toma Monktona klaunāde «Tikai kauliņi»

Rīgas cirkā drīzumā gaidāms īpašs notikums – pirmā sezonas izrāde. Ar solo izrādi "Tikai kauliņi" ("Only Bones v1.0") Rīgā decembrī uzstāsies pasaules cirka festivālos daudzkārt godalgots mākslinieks Toms Monktons (Thom Monckton) no Jaunzēlandes. Izrāde ir virtuozas, humorpilnas, ļoti profesionālas un personiskas klaunādes spilgts piemērs, kas parāda mūsdienu cirka daudzveidību un iespējas.

Liepājas teātrī top muzikāla izrāde «Esi sveicināta, bohēma!»

Liepājas teātrī pašlaik notiek darbs režisora Valda Lūriņa vadībā. Viņš, iedvesmojoties no Andra Bergmaņa, Andžila Remesa, Ērika Hānberga un Ulda Brieža, veido izrādi “Esi sveicināta, bohēma!”. Par pamatu ņemot A. Bergmaņa memuārus, kā arī grāmatas “Reiz Liepājā” un “Vāgūzis”, top stāsts par laiku un Latviju 20. gadsimta 70. un 80. gados.

Jaunajā Rīgas teātrī top «Pēdējā Ļeņina eglīte»

Lai izārstētu cilvēku dvēseles no vēstures traumām, ir jārada mākslīgs Ļeņins – šāds variants izriet no Freida metodes, un to uz Jaunā Rīgas teātra (JRT) skatuves mēģinās īstenot režisors Uldis Tīrons, kurš tur iestudē izrādi „Pēdējā Ļeņina eglīte”.

«Spēlmaņu nakts» bērnu žūrija dodas uz teātriem

Jau ceturto gadu "Spēlmaņu nakts" ietvaros ir izveidota Bērnu žūrija, kas laika posmā no 14. oktobra līdz 20. novembrim skatīsies un vērtēs aizvadītās teātra sezonas bērnu un jauniešu auditorijai radītās izrādes, lai 23.novembrī pasniegtu savu simpātiju balvu.

Indiešu deja kā garīga disciplīna un lūgšanu veids

Neraugoties uz ģeogrāfisko un reliģisko attālumu, Indijas kultūra Latvijā ir populāra. Atmetot stereotipus par ziemeļniecisko mentalitāti, Latvijā indiešu klasiskās dejas tradīcijas tiek koptas jau vairāk nekā 15 gadus. 9.oktobrī izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notika indiešu klasiskās dejas vakars “Aruna”, kurā dejotprasmi rādīja studijas “Bharata” dejotāji, bet kā goda viesis uzstājās Dienvidindijas dejas stila izpildītājs Dmitrijs Zmejevs no Krievijas.

Pētera Pētersona petrolejas lampa pasniegta režisorei Mārai Ribkinskai

Noslēdzies skatuves mākslas festivāls "Patriarha rudens". Pētera Pētersona petrolejas lampu no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas Karina Pētersone par labāko režijas darbu pasniedza Mārai Ribkinskai (izrāde “Jaunības slimība”), kas arī ieguva Valmieras drāmas teātra balvu – iespēju iestudēt izrādi 2018./2019. gada teātra sezonā.

Dailes teātrī pirmizrāde Treiņa «Kam no Vilka kundzes bail?»

Ar kādu saturu mēs katrs piepildām savu dzīvi un kādas tam ir sekas nākamībā? – par šiem jautājumiem savā debijas iestudējumā Dailes teātrī aicinās aizdomāties jaunais režisors Toms Treinis. Teātra Kamerzālē viņš iestudē Edvarda Olbija slaveno lugu „Kam no Vilka kundzes bail?”.

Laura Groza-Ķibere: Heda Gablere lielā mērā esmu es pati

Šajā nedēļas nogalē uz Liepājas teātra skatuves savu pirmizrādi piedzīvos režisores Lauras Grozas-Ķiberes stāsts par ilgām. Režisore iestudējusi Henrika Ibsena „Hedu Gableri” Patrika Mārbera skatuves versijā. Galvenās varones Hedas tēlā iejutīsies aktrise Anete Beķere, kurai jāizdzīvo stāsts par sievieti, kura dzīvo ilgās pēc patiesas brīvības un meklē apliecinājumu skaistumam, drosmei un varonīgai rīcībai.

«Patriarha rudenī» - ēnu un zīmējumu izrāde bērniem par dzīves upi

Šī nedēļa neizbēgami aizritēs leļļu teātra zīmē. Jo notiek Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens”, kas koncentrējas tieši uz šo skatuves mākslas formu. 4. un 5.oktobrī Zirgu pastā notiek bezmaksas izrādes bērniem - arī Lailas Kirmuškas iestudējums “Zīmējumi upē”, kas veidots pēc mācītāja Jura Rubeņa un mākslinieka Māra Subača grāmatas motīviem.

Aktrisei Silvijai Biterei - 50 gadi uz Leļļu teātra skatuves!

Vismaz divas paaudzes uzaugušas, vērojot Latvijas Televīzijā Runci Renāru ar pelīti Pīku un žurku Luīzi. Daudzi dziedājuši līdzi Annelei uzvedumā “Kling, klang esam klāt!”. Visus šos tēlus vadījusi Latvijas Leļļu teātra aktrise Silvija Bitere, kura 4.oktobrī atzīmēja piecdesmito darba gadu jubileju.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti