Kultūra / Teātris un deja
Latvijas Radioteātris svin 90.dzimšanas dienu

Latvijas Radioteātris šogad svin 90.dzimšanas dienu. Īstā jubilejas diena būs rīt, 17.augustā, kad klausītāji varēs klausīties jaunāko iestudējumu -  Rūdolfa Blaumaņa "Pēc pirmā mītiņa". „Rīta Panorāmā” Radioteātra vadītāja Māra Eglīte stāsta par radioteātra cienījamo vēsturi un arī iecerēm, skatoties mūsu valsts simtgades virzienā.

Dailes teātris tradicionāli aicina svinēt skolas sākumu

31.augustā un 1.septembrī Dailes teātris jau tradicionāli aicina svinēt skolas sākumu, piedāvājot izrādes “Toma Sojera piedzīvojumi” un “Jērādiņa”, kā arī pasākumu “Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!”, informē teātrī.

Latvijas Leļļu teātris pievēršas jauniešu un pieaugušo auditorijai

Latvijas Leļļu teātris savu jauno sezonu jau sācis, un saviem skatītājiem sola daudz jaunumu. Svaigi, neparasti iestudējumi, Eiropas viesrežisori, īpaši pieaugušo auditorijai veidotas izrādes, kā arī labiekārtotas skatītājiem nepieciešamās telpas – tās ir šīs sezonas aktualitātes Leļļu teātrī.

Valmieras teātris jaunajā sezonā plāno 12 jauniestudējumus

Valmieras Drāmas teātrī jaunajā sezonā plānoti 12 jauniestudējumi. Lieldarbus šajā sezonā veidos režisore Indra Roga ar izrādi, kas balstīta māzāk pazīstamos Blaumaņa darbos. Tāpat iestudējumus Valmierā veidos Māra Ķimele un Viesturs Kairišs. Nākamā sezona Valmieras teātrī vairākās nozīmēs būšot debijas sezona. Kolektīvam pievienojies jauno aktieru kurss un par teātra māksliniecisko vadītāju kļuvusi Indra Roga.

Valmieras drāmas teātris uzsāk 95. sezonu

Jaunā, 95. sezona Valmieras drāmas teātrī sākusies ar lielām pārmaiņām. Teātrim ir jauna mākslinieciskā vadītāja - Indra Roga. Viņa Kultūras akadēmijā jau uzņēmusi jauno aktieru kursu speciāli Valmieras teātrim. Taču, kamēr jauniešu kompānija mācības vēl tikai uzsāk, jaunas sejas uz Valmieras Drāmas teātra skatuves dēļiem redzēsim jau šosezon.

Jūrmalā mirdz baleta zvaigznes

Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē svētdien, 6. augustā, baleta mākslas cienītājus jau astoņpadsmito reizi pulcēja Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”. Skatītāji varēja baudīt spāņu, kanādiešu, armēņu un kazahu mākslinieku sniegumu, kā arī tika iepazīstināti ar latviešu baleta jaunajiem un talantīgajiem māksliniekiem.

«Dirty Deal Teatro» 10 gadi: No izrādēm kafejnīcā līdz jaunās teatrāļu paaudzes kalvei

Savu desmit gadu jubileju šonedēļ svin nevalstiskais teātris „Dirty Deal Teatro”. Sācies kā leļļu apvienības „Umka.lv” spēles vieta draugu kafejnīcā, „Dirty Deal” teātris desmit gados izaudzis par kritiķu atzītu spēlētāju Latvijas teātru vidē. Ar savu brīvdomīgo garu tas dod daudz plašākas iespējas režisoriem un aktieriem eksperimentēt un ienest jaunas krāsas tajā, ko saucam par teātri.

Valmierā sāksies vasaras teātra festivāls

Valmierā piektdien, 4. augustā, sāksies Valmieras vasaras teātra festivāls, kā uzmanības centrā būs bērni, jaunieši un ģimenes. Radošie prāti lielajiem un mazajiem piedāvās iespēju īpaši festivālam radītos jauniestudējumos kopā ar teju visu Latvijas teātru aktieriem ielūkoties apslēptā pazemes bunkurā, izzināt ūdens noslēpumus, iekāpt bērniem aizliegtajā zonā – pavisam īstā naktsklubā, piedzīvot izrādi mēbeļu veikalā. 

Leļļu teātris jaunajā sezonā piedāvās 11 jauniestudējumus

Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē 1. augustā teātra direktors Vilnis Beķeris un mākslinieciskais vadītājs Ģirts Šolis sveica kolektīvu ar sezonas atklāšanu un pauda pārliecību, ka šī sezona nesīs daudz interesantu izaicinājumu gan mākslinieciskajam, gan tehniskajam, gan administratīvajam personālam. Jaunajā sezonā paredzēti vismaz 11 jauniestudējumi abās teātra trupās, repertuāru papildinot gan ar teātra štata režisoru, gan pašmāju un ārzemju viesrežisoru darbiem.

Dailes teātris sāk 98. sezonu

Dailes teātra kolektīvs 1.augustā tikās pirmajā jaunās sezonas sanāksmē, lai pēc teātra direktora Andra Vītola un mākslinieciskā vadītāja Dž. Dž. Džilindžera uzrunām, kā arī tradicionālās kopīgās fotografēšanās sāktu darbu pie sezonas jauniestudējumiem un gatavotos pirmajām jaunās sezonas izrādēm, lsm.lv pavēstīja teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Festivāls «Baleta zvaigznes Jūrmalā» svin pilngadību

Dzintaru koncertzālē 6. augustā, plkst. 20.00 notiks 18. Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”. Savā pilngadībā festivāls priecēs ar izcilu spāņu, kanādiešu, armēņu un kazahu mākslinieku sniegumu, kā arī iepazīstinās ar Latvijas horeogrāfu jaunākajām idejām un dejotāju sasniegumiem klasisku lomu interpretācijā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti