Latvijā
LTV: Āboltiņa grib kļūt par vēstnieci ārvalstīs

Partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa vēlas atgriezties ārlietu dienestā, kur savulaik viņa jau ir strādājusi, un kļūt par Latvijas vēstnieci ārvalstīs, piektdienas, 21. jūlija, vakarā vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Naudu reģionu slimnīcām, iespējams, dala pēc novada vadītāja politiskās piederības

Nodokļu reforma iet roku rokā ar vēl kādām lielām izmaiņām – reformām medicīnā. Taču novadu slimnīcas uz jauno karti skatās bez cerībām. Tā paredz, ka par otrā līmeņa jeb neatliekamās palīdzības slimnīcām kļūst Dobeles, Jūrmalas, Cēsu, Ogres un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība. Tās saņems lielāku finansējumu. Taču, piemēram, Kuldīgā paliek tikai traumupunkts. Arī dzemdības vairs nepieņems. Kuldīgas slimnīcā šo karti, kurā “zaļzemnieku” pašvaldību slimnīcas un pat privātā slimnīcu apvienība saņēmušas augstāko novērtējumu un vismaz miljonu eiro fondu naudu katra, sauc par “Rīdzenes sarunu” turpinājumu.

Dobelē iebildumi pret atkritumu apstrādes uzņēmuma paplašināšanos

Dobelē paplašināt savu darbību iecerējis pārstrādājamo atkritumu apstrādes uzņēmums. Tas vēlas veikt  grozījumus piesārņojošās darbības atļaujā, palielinot  teritorijā uzglabājamā apstrādes materiāla apjomu gandrīz 80 reizes. Lai gan uzņēmums jau pašreiz nodarbina ap 30 cilvēku un gadā nodokļos nomaksā vairāk nekā 50 000 eiro, sabiedriskajā apspriešanā pret ieceri iebilda gan iedzīvotāji, gan pašvaldība.

Kazdangā rīko no Īrijas pārņemtās akmens laikmeta spēles

Aizputes novada Kazdangā pirms vairāk nekā diviem gadiem pēc prombūtnes Īrijā atgriezās Vītolu ģimene, kas aktīvi iesaistījusies ne tikai pagasta sabiedriskās dzīves norisēs, bet arī paši bijuši iniciatori ģimeņu biedrības „Danga” izveidei.  Kopā būšanas un darbošanās prieks vieno ģimenes, rīkojot dažādus pasākumus, kam lieti noder arī svešumā gūtā pieredze. Iespējams, arī Latvijā, tāpat kā Īrijā, par labu tradīciju kļūs atraktīvās un radošās akmens laikmeta spēles.

Daugavpilī centīsies izskaust nelegālo tirgu

Gaidīja zemniekus, bet atnāca nelegālie tirgotāji - jau vairākus gadus neizdodas ieviest kārtību tirgū, kas atrodas vienā no Daugavpils mikrorajoniem. Privātie tirgotāji, kuri apzinīgi maksā nodokļus, iegādājas kases aparātus, nav apmierināti ar negodīgo konkurenci, kas notiek turpat blakus.

Iedzīvotāji sūdzas par smaku «Latgales bekona» tuvumā

Daugavpils novada cūkkopības kompleksā “Latgales bekons” jau nedēļu tiek veikta eitanāzija 6000 cūkām, ierobežojot Āfrikas cūku mēra izplatību. Plānots, ka cūku līķi un to blakus produkti tiks likvidēti tuvāko dienu laikā. Tomēr šajā ārkārtas situācijā vietējos iedzīvotājus satrauc nepanesama smaka, kas izdalās no dzīvnieku ķermeņiem, par ko viņi sūdzējušies Valsts vides dienestā.

Vidzemē zemniece izmēģina 26 jaunas agro kartupeļu šķirnes

Lauksaimnieki Vidzemē ievērojuši, ka šogad vēsā pavasara dēļ kartupeļu raža kavējas par aptuveni divām nedēļām. Tieši agrās šķirnes ir tās, kuras Latvijā agronomus interesē visvairāk un arī Vijciema pagastā zemnieku saimniecībā “Piekalnes” ik gadu tiek izmēģinātas vairākas jaunas kartupeļu šķirnes, kas tiek ievestas no Vācijas.

Pirmajā pusgadā pieaudzis auto zādzību skaits

Lai gan dažos Latvijas reģionos ir samazinājies zagto automašīnu skaits, tomēr kopumā to skaits pieaug. Salīdzinot šā gada pirmo pusgadu ar šo pašu laika posmu pērn, Valsts policija kopumā fiksējusi par 72 automašīnu zādzību gadījumiem vairāk nekā pagājušogad. Garnadži īpaši iecienījuši Latvijā populārākos auto – “BMW”, “Audi” un “Volkswagen” markas spēkratus, kurus pēc tam pārdod vai realizē detaļās.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti