Latvijā
NA nešūpos valdību «nepilsoņu bērnu likuma» dēļ, bet uzstās uz izglītību tikai latviski

Četri “Kustības Par” deputāti, kas strādā koalīcijas partijas “Vienotība” Saeimas frakcijā, pretēji koalīcijas viedoklim gatavi atbalstīt nepilsoņa statusa piešķiršanas pārtraušanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem. Nacionālā apvienība to uzskatīs par koalīcijas līguma pārkāpumu, bet valdības demisiju neprasīs un tā vietā uzstās uz pāreju uz izglītību tikai valsts valodā.

Pašvaldību referendumu iniciatori apšauba pašreizējā likumprojekta jēgu

Desmit gadus pēc iniciatīvas iesniegšanas toreizējai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai Saeima beidzot varētu apstiprināt likumprojektu, kas iedzīvotājiem dotu tiesības rosināt pašvaldību referendumus. Viens no iniciatīvas autoriem gan uzskata – pašreizējā formā likumprojekts ir bezjēdzīgs, jo no tā izņemts pats svarīgākais punkts.

KNAB modernizēs informācijas sistēmas

Valdība otrdien, 19.septembrī, nolēma 788 000 eiro no Finanšu ministrijas budžeta pārdalīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).  Birojā Latvijas Televīzijai sacīja, ka piešķirtos līdzekļus izmantos, lai izveidotu drošas iekšējās informācijas un lietvedības sistēmas, kas valsts noslēpuma objektus aizsargās atbilstīgi normatīvo aktu prasībām.

Daugavpils cietumā atjauno kapelas altāri

Ir daudz dzirdēts par to, ka ieslodzījuma vietās ar ieslodzītajiem tiek strādāts garīgā un emocionālā plāksnē, lai spētu mainīt viņu pasaules uztveri, palīdzētu nonākt atpakaļ sabiedrībā, nevis uz noziedzības ceļa. Viens no instrumentiem ieslodzīto morālajai audzināšanai ir ticība un Dieva vārds. Daugavpils Daugavgrīvas cietumā ir atjaunots kapelas altāris, kas savu iesvētīšanas brīdi gaidīja jau kopš 2008. gada.

Atkal kavējas Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecība

Ilgi lolotā Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa tapšanu pavadījuši vairāki kavēkļi, un arī projekta otrā kārta nav izņēmums – par gandrīz četriem mēnešiem ieildzis būvprojektēšanas darbu iepirkums. Tāpat arī jaunais korpuss, kas ekspluatācijā nodots šī gada martā, cietis spēcīgajā lietū pirmdien.  

Aizpute pamazām atgūstas pēc plūdiem

Pagājušajā piektdienā, stipro lietavu dēļ strauji ceļoties ūdens līmenim Tebrā, Aizputē pārplūda dzirnavu slūžas, bet citviet novada teritorijā tika izskaloti ceļi, applūda lauki. Taču situācija pamazām uzlabojas. Tagad jārēķina zaudējumi un jāmeklē risinājumi plūdu risku mazināšanai.     

Tiesa liek Loginovam un Pečakam atmaksāt valsts budžetā nelikumīgi iztērētos 800 000 eiro

Rīgas apgabaltiesā otrdien, 19.septembrī, bijušajam Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam un viņa vietniekam Aigaram Pečakam piesprieda atmaksāt nelikumīgi iztērētos līdzekļus, kopā 856 951 eiro apmērā, kā arī 45 600 eiro lielu sodu Loginovam un 34 200 eiro lielu sodu Pečakam par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, informēja Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Tuvākajās dienās pa Latviju pārvietosies militārā tehnika un karavīri

Līdz ar militārajām mācībām tuvākajās dienās pa Latviju pārvietosies Latvijas, kā arī sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika. Militāro objektu tuvumā būs novērojama karavīru pārvietošanās, savukārt gaisā – militārās lidmašīnas un helikopteri, vēsta Aizsardzības ministrija.

Ķekavas sākumskolā uzbūvēts peldbaseins un sporta zāle

Noslēdzies Ķekavas sākumskolas būvniecības 3. kārtas projekts, uzbūvējot novadā lielāko peldbaseinu un sporta zāli ar 500 skatītāju vietām tribīnēs, informē pašvaldībā. Jauno peldbaseinu un sporta zāli atklās svinīgā pasākumā sestdien, 23. septembrī.

Lietavu dēļ jumts tecējis arī pērn atjaunotajai Jaunmārupes pamatskolai

Lietavu dēļ sācis tecēt jumts Jaunmārupes pamatskolā, kas tikai pērn nodota ekspluatācijā. Skolā gan mierina, ka mācību process nav traucēts. Tāpat stiprā lietus dēļ cietusi arī Rīgas Stradiņa slimnīca. Turklāt slimnīcā lietu nav izturējis gan jaunais korpuss, kas ekspluatācijā nodots šī gada martā, gan vecais korpuss. Abām jaunajām ēkām aizvien spēkā ir garantija, un būvniekiem bojājumi būs jānovērš. Taču bojājumus Stradiņa slimnīcas vecajā ēkā vajadzēs remontēt par slimnīcas līdzekļiem.

Darbā šovasar iesaistījās vairāk jauniešu; būtisku intereses pieaugumu izjuta Daugavpilī

Šogad vasaras darbā iesaistījās vairāk skolēnu nekā pērn, lai arī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) iesaistīja mazāk darba devēju. Šodien Saeimas Sociālo lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijā spriedīs par skolēnu vasaras nodarbinātības programmas rezultātiem. Taču aģentūras pasākums nav vienīgā iespēja jauniešiem strādāt. Skolēniem darbu vasarā aktīvi piedāvā arī pašvaldības un uzņēmumi. Piemēram, būtisku intereses pieaugumu par vasaras darbu izjuta Daugavpilī.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti