Latvijā
Rīgas dome akceptē azartspēļu izraidīšanu no centra

Rīgas dome otrdien, 23.maijā, nolēma pavisam aizliegt Rīgas vēsturiskajā centrā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Spēļu zālēm no centra jāpazūd piecu gadu laikā, un nozare uzskata, ka tādēļ valsts budžets nodokļos nesaņems vairākus miljonus eiro.

Dricānos pļavas vidū uzbūvēta skrituļošanas rampa

Rēzeknes novada Dricānu pagastā ar pašvaldības atbalstu iegādāta skrituļošanas rampa, taču tam paredzētajam mērķim izmantota tikpat kā netiek. Dricānu vidusskolas audzēkņi centušies noskaidrot, kāpēc tā. Viņu sagatavotais sižets atzīts par vienu no mediju pratības projekta vidusskolēniem “Pilna doma” uzvarētājiem, kā partneris ir arī portāls lsm.lv.

Audžuģimenēm un aizbildņiem trūkst vienotā atbalsta no valsts

Audžuģimenēm un aizbildņiem pašlaik nav vienotā atbalsta no valsts, un plašākai kustības attīstībai būtu jānovērš iestāžu sadrumstalotība un jāmaina arī attieksme pret aizbildņiem un audžuģimenēm, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina audžuģimeņu un aizbildņu pārstāvji.

Ražuks par mediķu virsstundu apmaksu: Bez pārejas laika iztikt nevarēs

Atsakoties no normālā pagarinātā darbalaika ārstniecības personām, kas ļauj par virsstundām nemaksāt dubultlikmi, bez pārejas perioda iztikt nevarēs, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks (“Vienotība”).

Kā notiek gumijas stiepšana tiesās - slimības un komandējumi

Visaptverošas statistikas par lietu iztiesāšanas ilgumiem šobrīd Latvijā nav, bet LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, aplūkojot divās tiesās divu nedēļu laikā nozīmētās lietas, secināja, ka lietu, kuros tiesāšanās ir izstiepusies gadiem un kurās galu galā, iespējams, sods apsūdzētajiem būs jāatlaiž, netrūkst. Tiesneši un prokurori norāda, ka ilgajās tiesvedībās vainojama aizstāvības puse. Arī paši advokāti neoficiāli nemaz nenoliedz, ka aizvien ir daudz iespēju, kā panākt, lai lietas izskatīšanu atliek.

Augstākā tiesa liek Rīgai pildīt pašas noteikumus un no centra padzīt azartspēles

Kāda kārtējā komersanta strīds par Rīgas liegumu Čaka ielā atvērt spēļu zāli beidzies ar Augstākās tiesas lēmumu, kurā Rīgas domei netiešā veidā likts ievērot pašas pirms vairāk nekā 11 gadiem izdotos saistošos noteikumus. Galvaspilsēta jau 2006. gadā noteica, ka Rīgas vēsturiskajā centrā azartspēlēm nav vietas, taču līdz šim neko nav darījusi, lai 30 esošās spēļu zāles aizvērtu. Tā vietā viena pat nākusi klāt. Priekšvēlēšanu gaisotnē Rīga nu steidz laboties, bet pašas bezdarbību atzīt negrib.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti