Latvijā
Plāno bargākus sodus par necieņu pret Brīvības pieminekli

Jau tuvākajā laikā Saeimas darba kārtībā varētu nonākt piedāvājums būtiski palielināt sodus par necienīgām izdarībām pret Brīvības pieminekli. Šonedēļ notikušajā Saeimas Juridiskās komisijas sēdē izskanējis pat piedāvājums par šādiem nodarījumiem piemērot kriminālatbildību. Atzinums par šo piedāvājumu Tieslietu ministrijas pastāvīgajai darba grupai jāsagatavo tuvāko nedēļu laikā.

Grib atļaut kailcirtes piejūras mežos

Zemkopības ministrija (ZM) gatavo grozījumus meža ciršanas noteikumos, kuri atļaus kailcirtes piejūras mežos, kur līdz šim tās bija aizliegtas. Turklāt varēs cirst tievākas priedes, egles un bērzus. Dabas aizstāvji kritizē topošos grozījumus, uzsverot, ka tas var pavērt ceļu pastiprinātai mežu izciršanai, apdraudēs dabas vērtības un radīs izmaiņas Latvijas mežu ainavā. 

Enerģētiskā nabadzība - plaša problēma bez noteiktiem rāmjiem

Analizējot Latvijas iedzīvotāju spēju samaksāt rēķinus par patērēto elektroenerģiju, atklājas, ka tikai aptuveni puse no tā sauktajām aizsargātajām grupām izmanto atbalstu, ko iedzīvotājiem paredzējis likums. Piemēram, martā šo atbalstu izmantojuši tikai 30 procenti trūcīgo un mazturīgo. Analizējot šos faktus un to cēloņus, atbildīgās ministrijas secinājušas, ka jāuzlabo ne vien atbalsta pieejamība, bet grūtības norēķināties par enerģiju jāskatās plašākā kontekstā. Ierēdņu valodā jau kādu laiku parādījies termins enerģētiskā nabadzība. 

Ceļu policisti: Ar jaunām netrafarētām mašīnām atkal esam neredzami

Kopš 5. maija ātros un agresīvos braucējus uz ceļiem ķer ne vairs sen zināmie, netrafarētie policijas auto, bet 30 jauni “Škoda Superb” un 10 “Subaru Forester” spēkrati. Paši policisti atzīst, ka autovadītāji šīs policijas mašīnas vēl neatpazīst, droši apdzen un izdodas noķert arī ļoti ātri braucošos.  

Lazdonā skolu avīžu autori apgūst žurnālistikas pamatus

Lai arī šobrīd viens no galvenajiem informācijas avotiem ir internets, laukos arvien cieņā arī drukātā prese, tostarp pat skolu avīzes. Lai pilnveidotu to veidotāju - skolēnu - zināšanas žurnālistikā, Madonas novada Lazdonas pamatskolā aizritējušas mācības. Tajās plašāku ieskatu par žurnālistikā iesaistīto profesiju specifiku guva arī kaimiņu novadu Cesvaines un Lubānas skolu avīžu izdevēji.  

Eksperti: ASV un Krievijas attiecības nonākušas kritiskā situācijā

Attiecībās starp Krieviju un Rietumvalstīm ne tuvu nav tā ideālisma, kas reiz ļāva cerēt uz plašu stratēģisko partnerību. Attiecību plaisa turpina padziļināties un jāsāk domāt par to, kā nepieļaut situācijas tālāku saasināšanos militāri politiskā līmenī. Tā Rīgā notikušajā “Baltijas foruma” ekspertu diskusijā sestdien uzsvēra bijušie un esošie lielvalstu politiķi un diplomāti. Lai gan attiecību normalizēšanā ieinteresētas abas puses, priekšnoteikumi sadarbības atjaunošanai aizvien ir grūti pārvarami. 

Policijā pēc aculiecinieka video skaidro likumsargu pasivitāti Bauskā

Cilvēkus sociālajās vietnēs satraucis video, kurā redzams konflikts pie kādas spēļu zāles Bauskā. Tajā redzams, kā policists ved kādu vīrieti, kad klāt pieskrien divi citi cilvēki un policista vestajam iesit. Cietušais nokrīt un paliek guļam uz asfalta, bet policists iekāpj dienesta auto. Valsts policija par notikušo ir sākusi pārbaudi, lai izvērtētu gan konflikta iemeslus, gan policistu rīcību.

Par 13.janvāra grautiņiem tiesātais Bērziņš Čehijā lūdz politisku patvērumu

Čehijā apcietinātais Ansis Ataols Bērziņš, kuru tiesā par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos, aizturēšanas valstī lūdzis politisko patvērumu. Bērziņu Rīgas apgabaltiesa iepriekš sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu uz gadu un astoņiem mēnešiem. Kad Bērziņš, neievērojot aizliegumu izbraukt no valsts, Latviju pameta, tiesa iepriekš noteikto sodu aizstāja ar reālu brīvības atņemšanu. Bērziņu izsludināja starptautiskā meklēšana un šopavasar aizturēja Čehijā.

Mītiņā velobraucēji Rīgas domei atgādina par solītajiem veloceliņiem

Vēloties atgādināt Rīgas domei solījumu pilsētā ierīkot plašu veloceļu tīklu, piektdien skvēriņā pie Palīdzības un Artilērijas ielu galiem pulcējās riteņbraukšanas aktīvisti. Cilvēki rāja domes pašreizējo vadību, kura nav turējusi velosipēdistiem dotos solījumus. Cerot uz izmaiņām nākotnē, riteņbraucēji uz piektdienas tikšanos bija aicinājuši arī Rīgas mēra amata kandidātus.

Lielās pilsētas vēlēšanu gaidās uz nebēdu tērējas «kultūras pasākumiem»

Latvijā 3. jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas, un šī nedēļa ir pēdējā, kad partijas var sevi pieteikt un reklamēties televīzijā, radio un daudzdzīvokļu māju liftos. Tajā pašā laikā gandrīz visās lielajās Latvijas pilsētās priekšvēlēšanu laikā plaši svin svētkus un izklaidējas, par LTV7 raidījuma "Ļičnoje delo" vēstīto raksta rus.lsm.lv.

«Kūka smaidam» - labdarības projektā dāvina kūkas

Labdarības kūku projekts “Kūka smaidam” apvienojušās kūku cepējas, kuras ir gatavas par saviem līdzekļiem uzcept un nogādāt kūku svētkos tiem, kuri paši to nevar atļauties. Projekts “Kūka smaidam” tapis sadarbībā ar “Facebook” labdarības lapu “Palīdzēsim viens otram”. Kūkas tiek ceptas kopš šā gada pavasara un tiek nogādātas visā Latvijā.  

Sestdien būs speciālais vilciena reiss «Ceriņu ekspresis Rīga - Dobele»

No Rīgas uz Dobeli un atpakaļ sestdien, 27.maijā, kursēs īpašs Ceriņu ekspresis, lai interesenti varētu nokļūt Dobeles simtgades svinībās un Ceriņu svētkos. Tāpat īpaši norīkotais vilciens vakarā kursēs arī atceļā uz Rīgu. Pa ceļam abos virzienos Ceriņu ekspresis pieturēs Olainē un Jelgavā.

VIDEO: Liepājas politiķi grib attīstīt uzņēmējdarbību un nevairās no asumiem

Iedzīvotāju aizbraukšanu no pilsētas ir iespējams apturēt, attīstot uzņēmējdarbību,  LTV priekšvēlēšanu debatēs “Izvēlies nākotni!” Liepājā vienbalsīgi atzina turienes politiķi. Šis bija viens no vairākiem jautājumiem, kuros pašvaldību vēlēšanu kandidāti bija vienisprātis. Tomēr ne reizi vien diskusijā kandidātu vidū izskanēja asa vārdu apmaiņa, apvainojumi nekompetencē vai par nekvalitatīvi paveiktu darbi.

Labas skolas atrodamas gan pilsētās, gan laukos

Daudzkārt ir dzirdēts uzskats – ja vēlas, lai bērns saņemtu labu izglītību, jāatrod iespēja viņu sūtīt skolā pilsētā - vēlams turīgā -, jo lauku skolas nespēj piedāvāt mācības vajadzīgajā kvalitātē. "Tautas Panorāmas" laikā savāktie dati, kā arī pašu iedzīvotāju stāstītais parāda, ka šāds pieņēmums bieži ir patiess. Tomēr ne vienmēr. Turklāt nereti pašvaldībās, kur uz vienu skolēnu tiek tērēti vislielākie līdzekļi, eksāmenos nebūt nav labākie rezultāti.

Indijas ārlietu ministrs: Ar Latviju reālāka sadarbība ir IT jomā

Nu jau gadiem ziņās par jauniem un potenciāliem sadarbības tirgiem dominē Ķīna. Tomēr jaunākā aktualitāte ir milzīgais Indijas tirgus ar tā vēsturisko orientāciju uz sadarbību ar Rietumiem un angļu valodu kā vienu no oficiālajām valsts valodām. Šonedēļ Latvijā viesojas Indijas ārlietu ministrs Mobašars Džaveds Akbars, kurš intervijā LTV atzina, ka nākotnē Rīgā iespējama Indijas vēstniecības atvēršana, turklāt realizācijas fāzē ieiet arī konkrēts investīciju projekts.   

Purmsātos izveido mūzikas dabas taku

Šopavasar Priekules novada Virgas pagasta Purmsātu muižas centrā izveidota īpaša dabas taka, kurā izvietoti lielformāta āra mūzikas instrumenti, kas pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Muzicēšanu brīvā dabā gan nodarbībās, gan sava prieka pēc pirmie paguvuši iemēģināt Purmsātu speciālās internātpamatskolas audzēkņi un pedagogi.

Daļa Bērnu slimnīcas māsu atbalsta, citas novēršas no protesta pret pagarināto darba laiku

Veselības darbinieku arodbiedrība gatava atteikties no jūlijā iecerētā protesta, ja Saeima mēneša laikā pieņems grozījumus Ārstniecības likumā, kas ļautu pakāpeniski samazināt pagarināto normālo darba laiku. Bet pagaidām arvien jauni mediķu kolektīvi pauž gatavību uz mēnesi atteikties strādāt virsstundas, un nodaļās, kur jau tā trūkst darbinieku, protesta laikā situācija solās būt kritiska.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti