Dzīve & stils / Tautas sports
Distanču skrējējs Dins Vecāns mēģina 18 dienās apskriet apkārt Latvijai

Mēs varam daudz un vēl vairāk - tā saka arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns. Viņš ir uzsācis realizēt vēl nebijušu projektu, kura laikā plāno apskriet apkārt Latvijai 18 dienās, kopā veicot vairāk nekā 1800 kilometru. Sestdien, 20. maijā, ir ekspedīcijas trešā diena, kad sportists mēro ceļu no Mazsalacas līdz Valkai.

Aizvadīta «Sporto visa klase» trešā sezona

Ar finālsacensībām Zemgales olimpiskajā centrā šodien, 19.maijā, beigusies projekta “Sporto visa klase” sezona, kurā piedalījās vairāk nekā 3000 skolēnu no 59 pašvaldībām. Līdz finālam tika ap 500 skolēnu.

Malvīne sasniegusi mērķi - pievārēts pirmais maratons

Dizainere Malvīne Mennika ir viena no skrējējām, kura svētdien Rīgā noskrēja mūžā pirmo maratonu. Nav viegli, bet nav arī tik grūti, kā iepriekš šķita, pēc veiktās garākās klasiskās distances intervijā Latvijas Televīzijā iespaidos dalījās skrējēja.

VIDEO: Rīgas maratonā svin skriešanas svētkus

Svētdiena, 14.maijs, ir īpaša diena visiem skrējējiem, kas pievienojušies daudzajiem tūkstošiem Rīgas maratona dalībnieku. Turklāt maratons ir svētki ne tikai tā dalībniekiem, bet arī visiem, kuri pilsētas ielās atbalsta skrējējus un svētku gaisotnē izbauda dažādus kultūras pasākumus. 

Rīgas maratonā gaidāma sīva cīņa par Latvijas čempiona lauriem

Ātrākie garo distanču skrējēji svētdien, 14.maijā, Rīgā sadalīs Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) medaļas klasiskajā 42,195 kilometru maratona distancē. Dalībnieku vidū būs abi pašreizējie čempioni Viviana Kirilova no Rīgas un Anatolijs Macuks no Jēkabpils, taču, visticamāk, starptautiskā “Lattelecom Rīgas maratons” ietvaros tiks kronēti jauni valsts čempioni.

Skrējējs Dins Vecāns gatavojas 18 dienās apskriet apkārt Latvijai

Gaidot Latvijas simtgadi, tautas klases maratonu skrējējs Dins Vecāns dosies izturības skrējienā apkārt Latvijai. Projektā “Apskrien Latviju” skrējējs aicina pievienoties arī iedzīvotājus pierobežas novados un kādus distances posmus mērot kopā. Ik dienu plānots noskriet 100 kilometru posmu un iepazīt Latvijas tālākās vietas, kā arī iedrošināt iedzīvotājus īstenot savus kvēlākos mērķus.

1.maija stafetes – nemainīga tradīcija Jelgavā

Par populārākajiem sporta veidiem Jelgavā tiek uzskatīts futbols un basketbols, tomēr nemainīga ir tradīcija vasaras sezonu atklāt ar stafetēm. Šogad tajās piedalījās ap 300 skolu audzēkņu un skriešanas entuziastu. Tiek lēsts, ka šī tradīcija pilsētā aizsākusies pirms 70 gadiem.

Ar čīzburgeriem panākumus skriešanā negūt jeb kam jābūt skrējēja vēderā

Uzturs ir kā degviela cilvēkam – ja cilvēks ir paēdis, tad viņš var strādāt, domāt un arī skriet. Tomēr daudz kas ir atkarīgs no uztura kvalitātes – pareizi patērēti augstākas raudzes produkti spēj cilvēkam dot daudz vairāk enerģijas un uzlabot vispārējo veselību. Tas ir svarīgi arī sportistiem, jo uzturam ir nozīme kvalitatīvā treniņu procesā un ļauj sasniegt labākus rezultātus sacensībās.

Taku orientēšanās – sporta veids, kas pa spēkam ikvienam

Parasti, runājot par orientēšanās sportu, prātā nāk cilvēki, kuri skrien pa mežu un pēc iespējas ātrāk cenšas atrast kontrolpunktus. No 2000. gada Latvijā tiek rīkoti taku orientēšanās pasākumi. Atšķirībā no parastās orientēšanās, šajā disciplīnā galvenais ir nevis ātrums, bet precizitāte. Tādēļ taku orientēšanās ir lieliski piemērota vecākiem cilvēkiem un personām ar kustību traucējumiem. 

VIDEO: Andris Bisnieks trešo reizi uzvar vērienīgajā 100km Vehandu airēšanas maratonā

Zemais ūdenslīmenis un zemūdens akmeņiem pilnā Igaunijas Vehandu upe stāvairētājam Andrim Bisniekam nebija šķērslis, lai trešo reizi pēc kārtas triumfētu 100 kilometru garajās sacensībās, kurās bija jāpārvar stāvi nobraucieni pa krācēm un ūdensdzirnavu dambjiem. Arī citi Latvijas airētāji kāpa uz goda pjedestāla sacīkstēs, kur 22.aprīlī piedalījās vairāk nekā 866 laivu no 11 valstīm.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti