Dzīve & stils / Veselība
Mikroķirurgi brīdina: Pavasara darbos neuzmanība var dārgi maksāt

11 operācijas diennakts laikā. Tādu antirekordu pagājušās nedēļas nogalē bija spiesti uzstādīt Rīgas Austrumu slimnīcas mikroķirurgi, šujot klāt iedzīvotāju nozāģētos pirkstus un rokas. Arī pagājušās nedēļas nogalē veikta smaga operācija, kuras laikā kokapstrādes operatorei piešūta nozāģētā plauksta. 

 

Pēdējos gados Latvijā pieaug alerģiju upuru skaits

Bērzi, lazdas, alkšņi, vītoli, apses, ievas, graudaugi... Un tā var turpināt vēl ilgi. Daļai cilvēku pret augu ziedputekšņiem ir alerģija. Turklāt ārsti atzīst, ka pēdējo 20 gadu laikā ar ziedputekšņu alerģiju slimo arvien vairāk bērnu un jauniešu.

Šopavasar cilvēkiem piesūkušās vairāk nekā 160 ērces

Šogad līdz šīs nedēļas sākumam Infektoloģijas centrā Rīgā bija pārbaudītas 163 cilvēkiem piesūkušās ērces. Šajā gadā pirmā ērce pārbaudei atnesta jau 18.februārī, pēc tam marta sākumā, bet tagad jau vērojams ērču aktivitātes pieaugums.

Dermatologs: Mainās ādas vēža pacienta vidējais vecums

Ik gadu nepilniem diviem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju atklāj ādas vēzi, un tiek zaudētas 60, 70 cilvēku dzīvības. Ir jāmeklē jauni veidi, kā uzrunāt iedzīvotājus savlaicīgi vērsties pie ārsta, un jāuzlabo dermatologu un onkologu spējas agrīni diagnosticēt dažādas ādas audzēju formas. Par to sestdien speciālisti diskutēja konferencē "Baltic Dermoscopy Forum". 

Pētījums Jelgavas skolā: Bērni staigā un sporto vairāk nekā pieaugušie

Tieši brīvdienās bērni un pieaugušie ir slinkāki nekā tad, kad jāiet un skolu un darbu. To apliecina Latvijas Olimpiskās komitejas un "Latvijas Mobilā telefona" kopīgi veiktais pētījums. Tā laikā Jelgavas 4.vidusskolas skolotāji, skolēni un viņu vecāki nēsāja viedaproces, kas fiksēja gan kustības, gan pulsu, gan miegu. 

«Dzīvības koks»: Aizvien vairāk gados jaunu vēža pacientu vēršas pēc psihosociālās palīdzības

Latvijas sabiedrībā aizvien vairāk tiek noņemts klusēšanas plīvurs par onkoloģiskajām saslimšanām un cilvēku dzīvi ar tām. Tas mazina bailes, un tādējādi slimība biežāk tiek atklāta agrīnajās stadijās. Būtiski arī tas, ka arī gados jauni cilvēki vēršas pēc psihosociālās palīdzības, intervijā Latvijas Radio pastāstīja organizācijas “Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti